Od začátku roku přispěla radnice na nájemné 200 tisíci Kč

Od začátku letošního roku mají při splnění potřebných kritérií nájemníci v Praze 6 možnost čerpat finanční výpomoc od radnice na dorovnání nákladů na nájemné. K tomu kroku se rozhodli radní Prahy 6 s ohledem na možné dopady deregulace nájemného.
Hlavní foto

Invalidům, seniorům, samoživitelkám starajícím se o zdravotně postižené dítě a nově od dubna také rodinám, jež mají alespoň jedno dítě do tří let, jejichž příjmy jsou nižší než 250 procent životního minima, radnice Prahy 6 přispívá na nájemné formou poskytování finanční výpomoci až do výše 19.836 Kč za rok na 1 domácnost.

„Naším cílem je pomoci občanům Prahy 6, kteří zde prožili svůj život. Nechceme, aby měli důvod se stěhovat někam jinam,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Finanční výpomoc je určena nejen pro nájemníky v obecních, ale i v soukromých bytech. Za druhé čtvrtletí vyplatila radnice na úhradu deregulovaného nájemného částku 96.661 korun. Z 39 žadatelů jich bylo 24 od soukromého vlastníka a jen 15 z obecních bytů. Za první čtvrtletí dosáhla finanční výpomoc nájemníkům také částky téměř 100 tisíc korun.

V Praze 6 se deregulace týká nájemníků v 1384 obecních bytech a zhruba 4000 nájemníků v soukromých bytech. Průměrný příjem seniora v Praze 6 je zhruba 11 300 Kč, průměrná velikost bytu v Praze 6 je 68 m2 přičemž průměrná velikost obecního bytu v Praze 6 je 55 m2

Související články