Napadení smrků pichlavých (stříbrných)

Také na území Prahy 6 jsou smrky pichlavé (stříbrné) napadené mšicí smrkovou, která způsobuje jejich usychání. První známky napadení těchto dřevin mšicí smrkovou jsme na území Prahy 6 zaznamenali už začátkem května 2015. Napadené smrky byly okamžitě ošetřeny postřikem vybraným insekticidem.

Hlavní foto

Pokud byl postřik proveden včas, měl by být dostatečně účinný. U stromů, u kterých nebyl postřik do této chvíle proveden, je v tuto chvíli zbytečný. Na některých jedincích se vyskytly larvy slunéčka sedmitečného, které si dokáže se mšicemi také poradit. Tyto stromy nebyly chemicky ošetřeny, protože by došlo i k úhynu slunéček (neošetřené dřeviny jsou v podobném stavu jako ty chemicky ošetřené). Situaci na pozemcích svěřených Odboru životního prostředí ÚMČ Prahy 6 průběžně monitorujeme a jednotlivé kroky a ošetření jsou vedeny ve spolupráci se Státní rostlinolékařskou správou (SRS).

Související články

Na dvou místech v Praze 6 – na Dejvické ulici a u metra Hradčanská byly instalovány unikátní lampy připomínající strom. Díky popínavým rostlinám navíc přináší do města zeleň. Zároveň slouží jako lavička a provoz je úsporný.

Celý článek7. 9. 2022