Na Petynku za sportem i zábavou. Den dětí bude v námořnickém stylu

Koupaliště Petynka od června rozšiřuje otevírací dobu. Senioři z Prahy 6, kterým je více než 70 let, mohou po celou sezónu navštěvovat koupaliště bezplatně. 4. června se na Petynce koná Den dětí.

 

Hlavní foto

Na první červnovou sobotu připravila Praha 6 pro děti i jejich rodiče na koupališti zábavný Den dětí s námořnickou tématikou. Od 10 do 18 hodin budou pro děti připraveny soutěže a na dobrodružné stezce budou plnit zábavné úkoly, za jejichž splnění obdrží drobnou odměnu. Připraveno je losování o ceny. Atraktivní program oživí ukázky činnosti složek záchranného integrovaného systému – předvedou se policejní potápěči, budeme svědky záchrany tonoucího nebo ukázek výcviku koní i psů. V 16 hodin vystoupí hudební skupina Karol a Kvido. Po dobu akce je vstup na koupaliště zdarma.

Praha 6 na Dni dětí také slavnostně zahájí akci Šestka hravá a zdravá, která nabídne místním možnost vyzkoušet zdarma širokou škálu aktivit, kroužků a sportů. Po celý červen budou mít zájemci možnost vyzkoušet si u volnočasových organizací v Praze 6 zdarma nejrůznější činnosti od sportu po vědu, a zjistit tak, jestli by jim chtěli věnovat svůj volný čas.

Pro seniory starší 70 let připravila městská část, v souladu se strategií podpory aktivního trávení volného času, po celou sezonu možnost vstupu na Petynku zdarma. Nabídka se týká občanů, kteří mají trvalý pobyt na území městské části. Stačí, pokud se na pokladně prokáží platným občanským průkazem.

Padesátimetrový bazén na Petynce, který prošel v loňském roce rekonstrukcí, bude v provozu až do konce září. Od 1. června do 15. srpna je otevírací doba od 7 do 21 hodin, poslední dva prázdninové týdny se zavírá o hodinu dříve. Pro rodiny je opět připraveno zvýhodněné vstupné a cena za vstup se pro jednotlivce zlevňuje opět po 16. hodině.
Návštěvníci mohou kromě koupání a tobogánu využít beachvolejbalové hřiště a stůl na ping-pong, dětské hřiště a relaxační zónu. Před sezonou prošly opravou všechny lavičky v areálu, zrekonstruoval se letní bar. Občerstvení má nového provozovatele a nabídka jídel je natolik pestrá, že uspokojí i návštěvníky, kteří na Petynce stráví celý den. Nechybí zdravá jídla, malé svačinky ani nabídka letních salátů.

Návštěvníci koupaliště mohou i letos využít mobilní aplikaci Petynka, kde si lze mimo jiné koupit vstupenku online a vyhnout se tak frontě před areálem. Stejnou možnost mají zájemci i na webu www.koupalistepetynka.cz. Pozor na omezenou kapacitu areálu, která je 800 lidí.