Na Babě a Jenerálce dejte pozor a psy mějte na vodítku. Střílí tu divočáky

Rány z loveckých pušek se budou ve čtvrtek 30. ledna rozléhat jen kousek od sídliště Baba nedaleko sportovního areálu Juliska. Myslivci budou v okolí střílet mladá divoká prasata. Dbejte zvýšené opatrnosti.

Hlavní foto

Deník Metro zjistil, že myslivci tady složili sedm divočáků naposled v půlce prosince, zítra má být jedním ze střeleckých stanovišť třeba lokalita zvaná Žežulka.

"Už jsou tu po lese umístěné vývěsky, které na naháňku upozorňují. Lidé si musí uvědomit, že tady nejsou v parku," říká Antonín Král, hospodář Mysliveckého sdružení Šárka.

Čtvrteční lovecké akce se od rána zúčastní tři desítky myslivců se psy. Na místo srazu u hospody na Jenerálce dorazí i policisté, kteří jim mohou zkontrolovat zbraně a prověřit případný alkohol v krvi.

Střílení zvěře v Praze má i své odpůrce. Nedávno například někdo myslivcům hodil do areálu prasečí hlavu. "Někteří lidi jsou zlí. Nerozumím tomu. Vše je podle zákona, vždy po sobě i uklízíme, přesto si někdo naposled stěžoval i na magistrátu," dodává Král.

INFOBOX: NAHÁŇKA SE PSY

Část myslivců zítra vyrazí se psy na dvou místech Prahy 6, aby vyplašili divoká prasata z jejich úkrytů.

  • V okolí jsou přichystaní lovci s puškami, podle organizátorů jen na těch místech, která jsou přehledná, jedním z nich má být Žežulka v Dolní Šárce. Myslivci budou také hlídat, aby zvěř nevběhla na koleje.
  • Podle myslivce Antonína Krále se při této naháňce smějí střílet jen mladá prasata, přesněji selata a takzvaní lončáci.
    Velká prasata se v této době smějí střílet pouze na zvláštní povolení, pokud třeba ve větším škodí na polích.

zdroj: Jan David Metro.cz, 29. ledna 2014  8:00 foto: ČTK