Milý vojáku, posílám šupinku pro štěstí…

Možná se někomu zdá, že na vánoční přání je ještě brzy. Záleží ale i na tom, kam taková přání cestují. Právě dnes totiž odletělo víc než sto vánočních pozdravů vojákům na zahraniční misi do Mali. Poslali jim je školáci z Prahy 6.

Hlavní foto

„Vojáci jsou během zahraničních operací daleko od rodiny a přátel. To si uvědomují hlavně v období svátků. Pozornost a zájem nejen rodiny, ale i jiných, velmi vítají. Přání od dětí už tradičně zdobí chodby pracovišť a zázemí. Přáníčka, která za nimi teď odletí, jsou nádherná, plná vzkazů dětí, pro které jsou hrdiny. Věřím, že je ve svátečním čase potěší,“ řekla brig. gen. Lenka Šmerdová z Generálního štábu Armády ČR, která vánoční pozdravy převzala od Marie Kubíkové, radní pro školství v Praze 6.

Vytvořit vánoční přání pro vojáky na misích navrhla školám Marie Kubíková jako projekt u příležitosti připomínky Dne veteránů. „Šlo o dobrovolnou aktivitu v rámci výtvarné výchovy v době, kdy byly školy zavřené. Bylo pro nás milým překvapením, kolik nádherných, pečlivě vyrobených přání, se spoustou dojemných vzkazů a upřímných přání, se nám na radnici sešlo a my je mohli předat dál,“ řekla Marie Kubíková s tím, že do projektu se zapojily různě staří školáci téměř ze všech šestkových škol.

Děti se díky projektu seznámily s tím, že i čeští vojáci jsou nasazováni do oblastí, kde jde o život a zaslouží si naši pozornost a poděkování. Přání tak aktuálně míří na mise do Mali a na začátku prosince odletí další do Afghánistánu. Ta, která do zahraničí nestihnou odletět, udělají radost válečným veteránům v domovech nebo vojákům, kteří nyní pomáhají v nemocnicích a sociálních službách v boji s koronavirem.

Fotogalerii najdete ZDE

Související články

Praha 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo vytvářejí inspirativní prostředí pro žáky i kolegy.  

Celý článek27. 9. 2022

Bubenečské základní školy E. Destinnové a nám. Svobody v Praze 6 přivítaly 1. září školáky v nových prostorách. Komplex základních škol se rozrostl o nové třídy i odborné učebny, které vznikly půdní vestavbou. Kapacita obou škol se tak navýšila o 240 míst a obě jsou nyní bezbariérové.

Celý článek1. 9. 2022