Luna jezdí přes Bubeneč

Spěšný vlak Luna mířící z Chomutova přes Kralupy nad Vltavou na pražské Masarykovo nádraží, zastavuje od nedělní změny jízdních řádů Českých drah i v Bubenči.

Mezi lidmi, kteří se tuto změnu snažili prosadit, byli i kralupští cestující, dojíždějící do Prahy vlakem do škol nebo zaměstnání.
„Ušetřím ráno spoustu času, když vystoupím v 7.29 na zastávce v Bubenči, jsem za chvíli v práci,“ řekl Milan Zajíček z Kralup nad Vltavou zaměstnaný u pražské firmy. 

S dalšími změnami počítají České dráhy až v jízdním řádu, který má začít platit na konci letošního roku.

Související články

V souvislosti se zahájením provozu tramvají na Dědinu je nutné upozornit, že ještě nějakou dobu budou probíhat dokončovací práce, a chceme tedy požádat občany o trpělivost a obezřetnost. Stejně tak městská policie připravuje přednášky pro děti a opatření, která souvisejí s provozem nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědina.

Celý článek20. 10. 2023

Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.

Celý článek17. 9. 2023