Křižovatka Na Petřinách a Na Větrníku dostane semafor

Technická správa komunikací zahájí v pondělí 23. května rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena světelným signalizačním zařízením. Během stavební akce, která skončí v srpnu, se řidiči musejí připravit na dopravní omezení, včetně úplné uzavírky.

Hlavní foto

V rámci stavebních prací v křižovatce budou zrekonstruovány i přilehlé chodníky. Za účelem zvýšení bezpečnosti chodců a dopravy bude provedena výstavba semaforu. Veškeré dotčené plochy chodníků budou mít asfaltový povrch. V rámci stavebních úprav dále dojde k posunu hranic křižovatky včetně přechodů pro chodce.

 „Úprava křižovatky byla plánována již v roce 2015 v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě. Od té doby ji Praha 6 opakovaně požaduje. Jsem rád, že se to po řadě urgencí konečně podařilo,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála. Od zavedení světelné signalizace si slibuje především zpřehlednění provozu v dopravně velmi vytížené křižovatce.

 Dopravní omezení je naplánováno dle jednotlivých etap, tj. bude uzavřen úsek křižovatky a okolí nebo celá křižovatka. Na místě budou vyznačeny objízdné trasy.

1. etapa: 23. 5.–26. 5. plná uzávěra křižovatky – práce na jižní části křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

2. etapa, fáze 1: 27. 5. – 10. 6. práce na JZ nároží – provoz zachován s omezením

 2. etapa, fáze 2: – 11. 6. – 25. 6. práce na JV nároží – provoz zachován s omezením

 2. etapa, fáze 3: – 26. 6. – 30. 6. práce na středovém ostrůvku – provoz zachován s omezením   

 3. etapa: 1.7.–7. 7. plná uzávěra křižovatky – práce na jižní část ke křižovatce Na Petřinách – Na Větrníku

 4. etapa – 8. 7. – 11.7. plná uzávěra křižovatky – práce na opačné severní straně křižovatky

 5. etapa: 12. 7. – 24. 7.  1. fáze – práce na SV nároží – provoz zachován s omezením                                           

                                        2. fáze – práce na SZ nároží – provoz zachován s omezením

 6. etapa: 25. 7. – 17. 8.  práce na S části ul. Na Větrníku, uzavírka vč. vozovky, ul. Na Petřinách průjezdná        

7. etapa: 18. 8. – 23. 8. plná uzávěra křižovatky – práce na opačné severní straně křižovatky

Související články

Na začátku července zahájí Dopravní podnik hl. m. Prahy dlouho připravovanou výstavbu tramvajové trati směřující k sídlišti na Dědině. Stavba povede z  konečné zastávky „Divoká Šárka“ a vytvoří pět párů zastávek včetně nového obratiště v celkové délce 2,3 km.

Celý článek30. 6. 2022

V pondělí 16. května 2022 se naplno rozjedou práce na Barrandovském mostě. Technická správa komunikací (TSK) prostřednictvím svého dodavatele, společnosti PORR, zahájí rozsáhlou rekonstrukcí nejvytíženější dopravní tepny v České republice. S dopravním omezením musí řidiči počítat již od soboty 14. května, kdy se začne stavět dopravní značení. Postupné omezování provozu bude trvat dva dny a vyvrcholí v neděli úplným uzavřením rampy ze Strakonické ulice.

Celý článek13. 5. 2022