Informační linka Prahy 6 k očkování proti koronaviru

Praha 6 spouští speciální informační linku pro seniory nad 80 let, kteří se chtějí registrovat k očkování proti koronaviru.

Hlavní foto

Zvláštní informační linka Prahy 6 je k dispozici na telefonním čísle:  420 778 711 281. Tato infolinka je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

Městská část Praha 6 neorganizuje očkování, ani nedisponuje vakcínou proti koronaviru. Pracovníci Úřadu městské části Praha 6 však rádi poskytnou osamělým seniorům aktuální dostupné informace tak, aby se starší lidé v systému očkování orientovali a mohli se registrovat bez zbytečného stresu.

Senioři se na očkování budou moci objednat prostřednictvím centrálního registračního systému, který od pátku 15. ledna zprovozní Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Systém bude v první fázi (během ledna) přístupný pouze pro zdravotníky a občany starší osmdesáti let. Ti si budou moci rezervovat termín očkování nejdříve v den svých osmdesátých narozenin.

Registrace probíhá jen on-line, a to na adrese: https://crs.uzis.cz/.

K registraci do očkovací databáze je zapotřebí vyplnit telefonní číslo. Po potvrzení přes SMS se zobrazí příslušný on-line formulář, který zahrnuje rodné číslo, číslo karty pojištěnce zdravotní pojišťovny a zdravotní anamnézu pro případnou prioritizaci v systému. 

Následně si dotyčný vybere preferované očkovací místo, bude-li zde volná kapacita, a vhodný termín očkování. K ověření registrace opět dochází přes SMS s šestimístným kódem. Následně dotyčný obdrží na své telefonní číslo platný termín očkování – nejprve na první a následně i na druhou očkovací dávku. Zadané telefonní číslo je součástí identifikace zájemce o vakcinaci, platí tedy pouze pro jednu osobu a nebude se na něj moci přihlásit nikdo jiný.

Očkování je dobrovolné a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

K dotazům k vakcinaci a pro pomoc s registrací lze využít také informační linku Ministerstva zdravotnictví ČR na telefonním čísle 1221. K dispozici je také informační linka Ústřední vojenské nemocnice  420 735 708 455.   

Související články

Jako dárek k Mezinárodnímu dni seniorů, který se slaví 1. října, připravila městská část pro své občany z řad seniorů dvouhodinovou plavbu lodí Calypso po Vltavě s výkladem, drobným občerstvením, živou muzikou. Výlety se konají v pondělí 12. a 19. září v 15 hodin a jsou zdarma.

Celý článek5. 9. 2022