I letos si občané Prahy 6 mohou přivydělat díky úklidu sněhu

Díky úklidu sněhu si přišli na 17 tisíc korun. Letos mají tu možnost znovu. Radnice Prahy 6 totiž sáhla po způsobu, který se jí osvědčil i loni - místo pracovníků Technických služeb tu většinu práce vykonají brigádníci. Obecní pokladna navíc ušetří.

Hlavní foto

"Stejně jako vloni lze počítat s tím, že se TSK postará maximálně o dvacet procent komunikací v centrálních částech Prahy 6," uvedl místostarosta Jan Záruba.

Sněhová pohotovost v Praze 6 začala už 15. listopadu a potrvá do 31. března. Měsíční honorář pro brigádníky je dva tisíce korun, za každý odpracovaný sněžný den je navíc odměna 500 korun. V minulém roce si tak občané mohli přijít celkem až na 17 tisíc korun.

Za pozdní příchod konec smlouvy
Praha 6 letos sehnala brigádníky pro 574 čtyřistametrových úseků velmi rychle. Již pět dnů před zahájením Sněhové pohotovosti byly úseky obsazeny. To ale neznamená, že se nemůže dostat i na jiné zájemce. Pracovníci totiž musí striktně plnit své povinnosti: pokud nastoupí do práce bez omluvy později nebo vůbec, radnice s nimi okamžitě ukončí smlouvu. Proto se v těchto dnech nabírají i náhradníci, aby se eventuelní časové prodlevy zkrátily na minimum. Nářadí i posypový materiál zařizuje radnice.

Pohotovost se vyhlašuje vždy do večerní 22:30 hodiny, nástup k úklidu je v 6 hodin ráno. Uklizený úsek musí být do 11 hodin. Poté přichází na řadu kontrola koordinátorem a fotodokumentace uklizeného úseku.

A jak se stát pracovníkem (náhradníkem) Sněhové pohotovosti?
Stačí zavolat na bezplatnou infolinku  800 105 060 nebo se přihlásit na snehovapohotovost@praha6. cz. Další informace na www.snehovapohotovost.cz.

(s využitím MFD)

Související články

Některé z lokalit Prahy 6 trpí během zimních měsíců zhoršenou kvalitou vzduchu způsobenou lokálními topeništi a vlivem inverzí. Jaké skutečné hodnoty mají koncentrace prachových částic, bude Praha 6 zjišťovat během letošní zimy, a to díky projektu financovanému z Norských fondů.

Celý článek27. 11. 2023