HOLČIČKA! V RADNIČNÍM BABYBOXU DRUHÉ DÍTĚ!

Praha, 12. 12. 2014 – V pátek 12. prosince 2014 byl krátce před devátou hodinou ranní v radničním babyboxu na budově Úřadu městské části Praha 6 nalezen druhý novorozenec - tentokrát holčička. Krátce po deváté hodině byla převezena záchranáři na novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice v Praze Motole. Holčička má 3, 27 kilogramů, 49 centimetrů a podle prvních vyšetření je v pořádku. Jde už o 112. takto zachráněné dítě baboxy v České republice.

Hlavní foto

„V Praze 6 nyní máme snad nejvytíženější babybox v České republice. Přeju miminku hodně zdraví a štěstí do života a ať co nejdříve najde milující rodinu. Jsem velmi rád, že šestkový babybox pomáhá zachraňovat životy dětí. Umístěním babyboxu na radnici chceme pomoci zabránit otřesným případům, kdy novorozence někdo odloží do popelnice nebo na místo, kde nemá sebemenší šanci na přežití,“ řekl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Ve středu 3. prosince 2014 byl v babyboxu nalezen chlapec. ČTĚTE ZDE: http://www.praha6.cz/aktuality/radnicni-babybox-poprve-v-akci-dite-uz-je-v-rukou-lekaru-2014-12-03.html?&q=

Babybox v Jilemnického ulici na budově úřadu Prahy 6 je vůbec první pražský babybox na levém břehu Vltavy. Funguje  od 29. července 2010, přístupný je nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Zařízení vyšlo na přibližně 250 tisíc korun, které zaplatili sponzoři. O umístění vyhřívané schránky pro odložení nechtěných dětí v budově radnice rozhodly zkušenosti Ludvíka Hesse ze sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, které babyboxy v Česku pomáhá zavádět. 

Zpráva z webu http://www.babybox.cz::

Tentokrát vrzla dvířka babyboxu v 8:53 a nechtěné děťátko je novorozená holčička. Pojmenoval jsem ji Jitka, jak jsem slíbil Jitce Köcherové ze sociálního odboru radnice Prahy 6. Přiznávám, že i mně přijde zvláštní, když do bedýnky, jež čtyři roky jen čekala, jsou odložená dvě děťátka během devíti dnů – klučík Tomáš Chalupa 3. prosince a Jitka Köcherová 12. prosince.

Malá Jitka byla nahá, zabalená jen v dece. Je dvanáctým letošním děťátkem, druhým na radnici Prahy 6 a 21. pražským. Skóre holky versus kluci upravila na 68:44 ve prospěch holčiček. Ať žije Jitka! Ať žijí obě Jitky! Ať žijí všichni, kteří mi pomohli svými dary. Bez nich by do nového života dvířky babyboxů nevstoupilo děťátko ani jedno.