Hlasujete pro nejlepší Nápad pro Šestku

Do 30. listopadu můžete svými hlasy rozhodnout, který z Nápadů pro Šestku vylepší veřejný prostor v Praze 6. Hlasovat může každý, kdo má nějaký vztah k Praze 6 a vlastní mobilní telefon (k zaslání unikátního kódu pro hlasování).

Na výběr je 21 skvělých nápadů, prohlížet si je a hlasovat pro své favority můžete na stránkách Nápadu pro Šestku. Praha 6 vyčlenila celkem 5 milionů ze svého rozpočtu na jejich realizaci v příštím roce.

Z podaných 54 nápadů postoupilo do závěrečného hlasování 21, z nichž 14 je takzvaně malých, tedy s rozpočtem do 400 tisíc korun, a sedm velkých – jejich realizace by měla přijít na 400 001 korun až jeden milion. Na ty první jsou v rozpočtu vyčleněné dva miliony a na druhé tři miliony korun.

„Třetí ročník přinesl hodně zajímavých věcí. Bohužel i letos se objevila celá řada nápadů, které realizovat buď vůbec nešlo, nebo by to bylo neúměrně složité a nákladné. Velmi často například bývají nápady umisťovány na pozemky, které nejsou majetkem Prahy 6 ani jí svěřené,“ uvedl starosta Ondřej Kolář.

Nápad pro Šestku je projekt participativního rozpočtu, lidé mohou v určeném období a podle stanovených pravidel podávat své návrhy na vylepšení veřejných prostranství, radnice potom přihlášené nápady posoudí z hlediska realizovatelnosti a přínosu pro obyvatele, a ty posune k veřejnému hlasování. Před vstupem do hlasování je třeba pouze zadat unikátní SMS kód, který ověří férovost hlasování – zajistí se tak, že každý účastník může hlasovat jen jednou. Telefonní číslo slouží k zaslání kódu.

Nápad pro Šestku Praha 6 realizuje již potřetí. Z minulých ročníků například vznikl projekt Letního kina u Keplera, zřídilo se piknikové místo na Ladronce, doplnily se trampolíny na některá dětská hřiště, přibyly lavičky nebo stojany na kola. Posledním uskutečněným nápadem je úprava prostranství před Katolickou teologickou fakultou UK, čímž vznikl nový Park Jaroslava Meda. K realizaci je připravena úprava zeleně v parku Smiřického na Břevnově, kam bude kromě odpočinkových prvků přivedena voda a elektřina.

Veřejné hlasování na www.napadprosestku.cz

Velké nápady do 1 mil. Kč

• Revitalizace zeleně před základními školami na náměstí Svobody
  • Voda na hřišti Generála Píky (pítko a vodní prvek)
  • Bezbariérové napojení Dědiny a ul. Pilotů směrem k vlakové zastávce Praha-Ruzyně
  • Pumptrack – unikátní dráha na uzavřeném okruhu mezi boulemi a klopenými zatáčkami
  • Oživení sportovně dětského koutku Manovka
  • Vodní dětské hřiště Ruzyně – dětské hřiště s prolézačkou a vodním prvkem.
  • Dětské a street workoutové hřiště Lišanská

Malé nápady do 400 tisíc Kč

• Dětské hřiště 7+ na Petřinách
  • Obnova přírodní stezky od vokovické smyčky údolíčkem až do Šárky