FRESH SENIOR FESTIVAL ukáže cesty k aktivnímu stáří

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního 10. ročníku FRESH SENIOR FESTIVALu 12. září odpoledne na prostranství před Píseckou bránou na Praze 6.

Hlavní foto

Akce je pro návštěvníky zdarma a nabízí bohatý kulturní program, v jehož rámci se představí mimo jiné Divadlo u Valšů Života 90, flamencová tanečnice Fiesta de Flores, nefalšovaní mexičtí Mariachi Azteca di Praga, retro módní přehlídka portálu i60, divadelní skeč spolku Proměna a další. Festival také nabízí příležitost setkat se s celou řadou odborníků v rámci přednášek a individuálních konzultací, ale i nejrůznější workshopy včetně oblíbeného nordic walking, Taj-ji, Čchi kung nebo sebeobrany pro seniory. Program vyvrcholí Koncertem v barvách SeMaForu, kde se herci divadla SeMaFor a swingová kapela představí v jedinečném seskupení plném energie, humoru a především skvělé muziky z pera Suchého a Šlitra.

Hlavní idea programu spočívá v boji proti pocitu osamění a ztrátě sociálních kontaktů, které mají vyvážit rozmanité sportovní a společenské aktivity. Festival nabízí inspirativní setkání s celou řadou odborníků. Vedle kulturního programu představí renomované i méně známé organizace, které se zabývají seniorskou problematikou. „Věříme, že aktivně trávený život, pěstování starých či nalézání nových koníčků, udržování společenských vazeb i zdravý životní styl dokáží pomoci seniorům i v tak komplikované a tíživé době, v jaké se nyní nalézáme,“ představuje letošní ročník místopředsedkyně spolku Fresh Senior Vladana Rýdlová.

Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách www.freshseniorfestival.cz.

 

Hlavní stage

13.00   zahájení festivalu

13:10   předvedení sestavy TAI JI/ČCHI KUNG pod vedením lektorky Marty Dobrovské

13.15   Divadlo u Valšů  Života 90 – představení Jak se hladí duše s úctou ke klasikům. Účinkují básník František Novotný a Pražské smyčcové duo. 

14.00   Flamenco a Mariachi Azteca di Praga

15.00   retro módní přehlídka portálu i60 pod vedením E. Zajíčkové

15.45   divadelní skeč spolku Proměna s názvem (Remedium Praha)

16.30   vyhlášení festivalového kvizu

17.00   Koncert v barvách SeMaForu

Související články