Finalista loňského ročníku soutěže MasterChef Česko Luboš Novotný alias Lubina vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka

Finalista soutěže MasterChef 2022 Lubina vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka. Tato myšlenka vznikla během soutěže Zlatá vařečka, kde byl Lubina členem poroty a projevil zájem uvařit oběd pro děti za cenu, za kterou to musí kuchařky ve školních kuchyních zvládat každý den.

Hlavní foto

Jako menu Lubina připravil.
Polévka: Svatební (s játrovými knedlíčky a nudlemi)
Oběd 1: Vepřová roláda, pečené brambory
Oběd 2: Špagety aglio olio
Zákusek: Bramborové šišky s mákem

Během dne se vydalo 550 porcí. „Pojal jsem to jako velkou výzvu. Vstával jsem snad ve 4 ráno, abych byl už kolem páté ve škole. Musím říct, že všechny kolegyně, s nimiž jsem dnes strávil skoro celý den, mají můj obrovský obdiv,” říká Lubina.

Nejen pro kuchařky, ale i pro děti to byl obrovský zážitek. Jak uvedla ředitelka školy Anna Niklová. Paní kuchařky měly před dneškem obrovskou trému, ale atmosféra v kuchyni byla skvělá a všichni to skvěle zvládli.

„Akce jako je například Zlatá vařečka nebo Lubina ve školní jídelně a další, jsou možnosti jak zpopularizovat a zatraktivnit stravování ve školních jídelnách. Zároveň ukázat, jak náročná je práce ve školních jídelnách a upozornit na to, jak je finančně podhodnocená. Je to jeden z důvodů, proč jsme na Praze 6 podpořili stávkující školy, kde jedním z důvodů byly právě platy nepedagogických pracovníků," říká místostarostka městské části Praha 6 Mariana Čapková.

Související články

Historicky první Projektový den vznikl díky spolupráci ČVUT, Místního akčního plánu Praha 6 (MAP 6) a městské části Praha 6. Zhruba 500 žáků ze základních škol Prahy 6 tak mělo možnost navštívit 7 fakult a na vlastní kůži zažít to nejzajímavější, co studentům nabízejí. Měli tak možnost vidět například eFormuli či navštívit největší vodohalu a vysokonapěťovou halu.

Celý článek6. 2. 2024