Džbán Park nabízí možnost koupání i relax

Od června mají lidé opět možnost navštěvovat odpočinkovou plochu na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a i další vylepšení mají přinést návštěvníkům více komfortu.

Hlavní foto

Relaxační plochu s koupáním otevřela vloni Praha 6 v pilotním provozu v reakci na dlouhodobé uzavření koupaliště Džbán. Soukromý majitel ani letos koupaliště veřejnosti neotevře, proto Praha 6 opět hledala možnosti, jak veřejnosti nabídnout komfortní pobyt u vodní nádrže.

Odpočinkovou plochu letos pro městskou část spravuje společnost Wake Park, která provozuje i sousední Wake Park Džbán s vodními ­vleky. U provozovatele si bude možné zapůjčit lehátka a houpací sítě nebo hamaky pro odpočinek, paddleboardy a další zábavné i sportovní aktivity pro děti i dospělé. Tyto služby budou k dispozici ve všední dny od 12 do 20 hodin, o víkendu se odpočinková plocha otevře už v 10 hodin. Toalety jsou vyhrazeny pouze pro rekreanty, tedy budou udržované a čisté. Nově se lidé mohou po koupání osprchovat. Za celodenní pobyt ve Džbán Parku lidé zaplatí symbolických 20 korun. „Doufáme, že po jeho zavedení zde budou mít rekreanti větší klid, bezpečí a pořádek,“ konstatuje ­pověřenec pro veřejný prostor a areál Džbán Štěpán Barták.
K Džbán Parku se můžete dostat dvěma způsoby – hromadnou dopravou nebo autem. V prvním případě bude nejlepší vystoupit na zastávce Nad Džbánem, odkud se projdete pěší cestou až k odpočinkové ploše. Autem jeďte přes Vokovickou – pozor, nelze použít ulice Osamocenou a Ke Dvoru – a zanechte své vozy na parkovišti vodní nádrže Džbán, u vchodu do bývalého koupaliště v severovýchodním cípu nádrže.

Fotogalerie

Související články

Na území Prahy 6 je v péči městské části 87 dětských hřišť a 24 sportovišť. Co do počtu dětem nabízejí spoustu příležitostí, jak trávit volný čas aktivně, venku, v pohybu. Radnice navíc usiluje o to nabízet prostor a prvky také pro starší děti.

Celý článek 16. 7. 2024