Do bubenečského parku přibudou nové cesty, fontána i pítko

Praha 6 na konci listopadu zahájila revitalizaci Parku Generála Lázaro Cardenase del Río v Bubenči. Hotovo bude v květnu příštího roku.

Hlavní foto

„Veřejností oblíbený park bude zkvalitněn upravenými parkovými cestami a zpevněnými plochami s novými povrchy. Novinkou budou velmi poptávané vodní prvky, které mu dodají na atraktivitě a budou mít pozitivní dopad na městské klima,“ říká starosta Prahy 6 Jakub Stárek.

Součástí připravované rehabilitace jsou lavičky, pítko, stojany na kola a odpadkové koše. Zpevněné plochy v aktuálně velmi neutěšeném stavu dostanou nový povrch, a právě do nich bude umístěna fontánka. Úpravy se týkají středové části tohoto veřejného prostoru, vymezeného chodníky v ulicích Ant. Čermáka, Terronská a Maďarská a pěší diagonální spojkou kolem pomníku Simóna Bolívara. Vzrostlá zeleň zůstane zcela nedotčena. Na revitalizaci parku by měla v příštím roce navázat rekonstrukce ulice Antonína Čermáka včetně přilehlých chodníků. „Tento projekt, který až do stavebního povolení připravila městská část, bude realizovat správcem komunikace, tedy Technickou správou komunikací,“ doplnil Jiří Lála, pověřený dohledem na významné investice.

Revitalizace parku byla v uplynulých letech zevrubně konzultována s veřejností během participačních procesů. Autorem projektu úpravy je architekt Luboš Pata z atelieru PATA & FRYDECKÝ architekti s.r.o. Pro účel stavby byla v řádně vyhodnoceném veřejném výběrovém řízení vybrána zkušená firma Gardenline s.r.o. z Litoměřic. Během stavby, jejíž kompletní dokončení se předpokládá během šesti měsíců, dojde k nutnému omezení pohybu především chodců, návštěvníků parku a také volného přístupu rodičů a dětí do ZŠ a MŠ Ant. Čermáka. Omezení pohybu veřejnosti oplocením stavby bude řešeno pouze v nutné míře, vždy podle aktuální potřeby stavby.

Související články

Území Nového Sedlce je jednou z nejvýznamnějších rozvojových ploch na okraji Prahy. Cílem města je, aby zde vznikla fungující čtvrť v souvislosti s plánovaným prodloužením tramvajové trati z Podbaby do Suchdola. To vyžaduje změnu územního plánu a koncepci, podle které se území bude dále rozvíjet.

Celý článek5. 10. 2023

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného náměstí se stal společný návrh holandské kanceláře Benthem Crouwel Architects a českého studia OVA. Projekt na dostavbu jednoho z nejvýznamnějších pražských náměstí navazuje na původní hodnoty urbanistické koncepce Dejvic od Antonína Engela. Investor s vítězem již podepsal smlouvu na přípravu projektu.

Celý článek19. 9. 2023