Běžecký závod RunTour proběhne tradičně na Ladronce

7. ročník běžeckého seriálu pro rodiny s dětmi Česká pojišťovna RunTour pomyslně vyvrcholí v sobotu 6. října na pražské Ladronce.

Hlavní foto

Součástí závodu bude předávání zlatých koulí věrným RunTourákům – tzv. zlatým Masterům – běžcům, kteří odběhli všechny závody série a celkové vyhlášení seriálu – Velké a Malé RunTour. Pražského běhu se zúčastní až 3000 dospělých, dětské kategorie nejsou omezeny. Akce proběhne za podpory městské části Praha 6. Cena startovného v předprodeji je 500 korun, na místě 600 korun.

Trasy jsou koncipovány tak, aby si je užil elitní běžec, stejně jako začátečník, a zvládnul je zaběhnout i hendikepovaný. V Praze se můžeme těšit například na Lukáše Petruska, který již tradičně poběží na RunTour i přes svůj hendikep 10 kilometrů.

Za každého běžce RunTour přispívá 100 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a studentům se zrakovým postižením a jejich začleněním do běžného života. Nevidomí běžci, se kterými nadace spolupracuje, se aktivně účastní každého závodu a dokazují tak, že běžet RunTour může každý. Díky všem účastníkům seriálu a generálnímu partnerovi České pojišťovně prostřednictvím její nadace se doposud podařilo vybrat přes jeden milion korun. Každý běžec je tedy důkazem toho, že RunTour má smysl běžet!

Výdej startovních balíčků se uskuteční v pátek 5. října v prodejně Intersport (OC Galerie Butovice) od 9.00 do 20.00 hodin a v sobotu od 8.30 hodin v registračním stanu na místě závodu.

Starty dětských běhů jsou naplánovány od 10.00 hodin dopoledne, závod Nova RUN 5 KM startuje ve 12.00 hodin a na nejdelší distanci se běžci vydají úderem 13.00 hodiny.

Registrovat se lze na www.run-tour.cz, kde se také dozvíte více informací.

Související články

Venkovní stěnu restaurace Na Staré faře nově zdobí pamětní deska. Je věnována Jiřímu Sedláčkovi, který před padesáti lety na Hanspaulce založil soutěž týmů v malé kopané a léta ji vedl. Hanspaulská liga se během let proměnila v celostátní fenomén a je nesporné, že Jiří Sedláček vystavěl základy pro dnes největší amatérskou fotbalovou ligu v malé kopané ve střední Evropě.

Celý článek16. 9. 2022

Tradiční závod horských kol Pražská padesátka, určený pro širokou veřejnost, startuje letos již po čtyřiadvacáté, a to v sobotu 17. 9. z dejvického kampusu. Závod vyzývá jak dlouholeté, tak nové účastníky největšího cyklistického klání se startem na území Prahy. Včetně dětí, pro které je připraven jejich vlastní závod – Pražský dětský spint.

Celý článek13. 9. 2022