Běžecká škola Prahy 6 funguje třikrát týdně

Každý den běhá po světě miliony lidí, jelikož se jedná o nízkonákladový sport. Běhat totiž lze za každého počasí a jako doplněk je běh ideální k jiným sportovním činnostem.

Hlavní foto

Městská část Praha 6 proto pro všechny připravila projekt BĚŽECKÁ ŠKOLA PRAHY 6, kterého se mohou zúčastnit výkonnostní běžci i naprostí začátečníci, skupinky přátel, maminky s malými dětmi, senioři, školáci, odvykávači kouření nebo bojovníci s nadváhou.

Srazy běžecké školy probíhají pro všechny účastníky zdarma, a to třikrát týdně – úterý, čtvrtek a neděle pod odborným vedením profesionálního trenéra. Úterní sraz je vždy od 11.00 hodin v areálu SK Kotlářka Praha. Čtvrteční a nedělní sraz začíná od 18.00 hodin a místem běhu je Obora Hvězda.

Jednotlivé srazy jsou plánovány do konce října, dále podle vývoje počasí, a veškeré termíny naleznete na www.facebook.com/bezeckaskola6.

Související články

Venkovní stěnu restaurace Na Staré faře nově zdobí pamětní deska. Je věnována Jiřímu Sedláčkovi, který před padesáti lety na Hanspaulce založil soutěž týmů v malé kopané a léta ji vedl. Hanspaulská liga se během let proměnila v celostátní fenomén a je nesporné, že Jiří Sedláček vystavěl základy pro dnes největší amatérskou fotbalovou ligu v malé kopané ve střední Evropě.

Celý článek16. 9. 2022

Tradiční závod horských kol Pražská padesátka, určený pro širokou veřejnost, startuje letos již po čtyřiadvacáté, a to v sobotu 17. 9. z dejvického kampusu. Závod vyzývá jak dlouholeté, tak nové účastníky největšího cyklistického klání se startem na území Prahy. Včetně dětí, pro které je připraven jejich vlastní závod – Pražský dětský spint.

Celý článek13. 9. 2022