Baseball z Dejvic prorazil ve světě

Česká baseballová reprezentace složená vesměs z amatérů, studentů či poloprofesionálů se v první polovině března zúčastnila nejprestižnějšího baseballového turnaje světa, kam se sjíždí dvacet nejlepších zemí a kterého se účastní ty nejzářivější baseballové hvězdy. Součástí národního týmu byli odchovanci dejvického SK Kotlářka Praha.

Hlavní foto

„Praha 6 gratuluje celému národnímu týmu k fenomenálnímu sportovnímu úspěchu. Je obdivuhodné, jak se kluci z Dejvic dokázali prosadit mezi profesionálními hráči světové špičky,“ ocenil hráče starosta Jakub Stárek.

Česká reprezentace svoji skupinu odehrála v Tokiu, kde nejprve porazila Čínu, aby následně sehrála velmi kvalitní a vyrovnané zápasy s největšími baseballovými zeměmi jako Japonsko, Korea a Austrálie a získala si tak nejenom vstupenku na další turnaj konaný za 3 roky, ale také obdiv a uznání baseballových fanoušků po celém světě.

Součástí národního týmu bylo i několik současných hráčů klubu Kotlářka, jmenovitě Daniel Padyšák, Daniel Vavruša, Jan Novák a Lukáš Ercoli, ale i mnoho dalších odchovanců, které úspěšný dejvický klub pomohl vychovat pro vrcholový baseball, jako Martin Červenka, Filip Smola, Martin Mužík či Marek Minařík. Praha 6 tímto klukům, ale i celém národnímu týmu, gratuluje k fenomenálnímu sportovnímu úspěchu.

Baseball na Kotlářce, která má svůj stadion na Vypichu, je dlouhodobě spjat s Prahou 6 a těší se velkému zájmu z řad dětí i fanoušků. Baseball je všestranný týmový sport a Kotlářka Praha mezi sebe mile ráda přivítá nové mladé naděje ve věku od 6 do 12 let. Nábory probíhají celoročně.

Související články