BABYBOX V JILEMNICKÉHO ULICI JE V PROVOZU NONSTOP!

Praha, 4. 8. 2014 – První pražský babybox na levém břehu Vltavy je od 29. července 2010 umístěn v budově radnice Prahy 6 v Jilemnického ulici. Přístupný je nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

PŘESNÁ ADRESA BABYBOXU PRAHY 6 - ZOBRAZÍ SE KLINUTÍM ZDE!

„Umístěním babyboxu na radnici chceme pomoci zabránit otřesným případům, kdy novorozence odloží do popelnice nebo někam, kde nemá sebemenší šanci na přežití. Zatím nebyl šestkový babybox ani jednou využit,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

O umístění vyhřívané schránky pro odložení nechtěných dětí v budově radnice rozhodly zkušenosti Ludvíka Hesse ze sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, které babyboxy v Česku pomáhá zavádět.

„Velkou výhodou je, že na radnici funguje nepřetržitá ostraha, která by okamžitě v případě umístění dítěte do babyboxu jednala a pomohla s rychlým převozem dítěte k lékaři a další péči,“ dodala starostka.

S umístěním babyboxu souhlasí i veřejnost. V anketě na webových stránkách Prahy 6 z roku 2010 si 86% lidí myslí, že schránka je šancí pro nechtěné děti. Babybox vyšel na přibližně 250 tisíc korun, které zaplatili sponzoři.

To provozuje také nonstop linku  602 305 139, na kterou se mohou kdykoliv hlavně matky v nesnázích obrátit s žádostí o pomoc.

Po celém Česku je nyní v provozu 62 babyboxů. Ty od roku 2005 zachránily život 107 dětem. Další informace na www.babybox.cz