Anketa k zónám placeného stání

Městská část Praha 6 chce po hlavním městě rozšíření zón placeného stání na svém území.  Pro své obyvatele v lokalitách Baby, Malého Břevnova a Liboce proto připravila anketu.

Hlavní foto

Parkování v Praze 6 ve prospěch rezidentů regulují zóny placeného stání od roku 2016. Parkovací zóny jsou aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky. Praha 6 již v minulosti požadovala rozšířit zóny na celé území městské části. K tomu však dochází vzhledem k technickým možnostem hlavního města postupně. Aktuálně Praha 6 zvažuje rozšíření ve třech lokalitách, a to na Babě, Malém Břevnově a v Liboci. Rozsah navrhovaných zón je možné do detailu zobrazit na Geoportálu Prahy 6.

Zřizovatelem zón je hlavní město Praha. „Předtím, než požadavek na rozšíření v těchto oblastech potvrdíme magistrátu, bychom rádi znali názor občanů, zejména místních. Proto jsme připravili jednoduchou anketu, ve které mohou svůj názor vyjádřit,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

Zapojit se je možné do 30. dubna hned několika způsoby. Online anketa je dostupná na webových stránkách Prahy 6. Svoje odpovědi mohou rezidenti zaslat e-mailem na adresu hhimellova{zavináč}praha6{tečka}cz.  Anketa bude v papírové podobě distribuována i do schránek, následně ji lze v této formě zaslat poštou na adresu ÚMČ Praha 6, Čs. Armády 23, 160 00 Praha.

Anketu můžete vyplnit ZDE