8. ročník Festivalu vědy zaujal online formou

Tradiční Festival vědy aneb VědaFest na Kulaťáku známý jako jednodenní akce se letos uskutečnil virtuálně a trval tři měsíce. Od září do listopadu měli všichni zvídaví online návštěvníci možnost zapojit se od svých počítačů, tabletů nebo mobilů do kvízu a vyhrát atraktivní ceny.

Hlavní foto

Modely lidského těla, oka, srdce, iPhone nebo i 3D tiskárnu – to vše bylo připraveno do slosování pro ty, kteří uspěli v kvízu Chytrá hlava. Výherce zajímavých cen přímo na šestkové radnici losovali radní pro školství Marie Kubíková a místostarosta Jan Lacina, který má v gesci kulturu, sport a volný čas. „Propojení zábavné vědy a zábavné výuky tvoří přirozenou motivaci. VědaFest je akce, která myšlení, zvídavost a znalosti podporuje a rozvíjí,“ říkají shodně organizátoři. Losovalo se ze 450 řešitelů, kteří obdrželi Roboťákův diplom za správné zodpovězení otázek. Hlavní odměnu do kvízu, 3D tiskárnu, věnovala firma Průša Research by Josef Průša, nejvíce odměn pak firma KidtownEdu.cz.

Festival vědy je od roku 2011 společným projektem DDM hl. m. Prahy, VŠCHT a ČVUT a koná se za podpory Městské části Praha 6. Letošní ročník postavil před Festival vědy mnoho výzev a organizátoři se s nimi úspěšně vypořádali. Využili zkušeností škol s online výukou a festival se tak stal zábavnou cestou, jak najít co nevím a neznám a chci vědět a znát! Po celé tři měsíce si návštěvníci mohli procházet virtuální stany a zjišťovat, co zajímavého nabízejí k vidění a k poznání.

Ohlasy návštěvníků na virtuální Festival vědy ukazují, že zábavné, zajímavé a neotřelé seznámení se se zajímavostmi ze světa vědy v běžném životě kolem nás a podporující přirozenou zvídavost, přináší výsledky a zájem veřejnosti. Letošní ročník VědaFestu si na své konto připsal téměř 40 tisíc zhlédnutí! Program stále najdete na www.festival-vedy.cz

Fotografie z losování najdete ZDE

Související články

Praha 6 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projekt Místní akční plán vzdělávání Praha 6 – IV. Díky tomu může pokračovat v podpoře mateřských, základních a základních uměleckých škol a dalších partnerů, nadále rozvíjet spolupráci všech aktérů, zajistit aktualizaci místního akčního plánu rozvoje vzdělávání na území celého správního obvodu městské části Praha 6 a jeho vyhodnocení.

Celý článek1. 3. 2024

Historicky první Projektový den vznikl díky spolupráci ČVUT, Místního akčního plánu Praha 6 (MAP 6) a městské části Praha 6. Zhruba 500 žáků ze základních škol Prahy 6 tak mělo možnost navštívit 7 fakult a na vlastní kůži zažít to nejzajímavější, co studentům nabízejí. Měli tak možnost vidět například eFormuli či navštívit největší vodohalu a vysokonapěťovou halu.

Celý článek6. 2. 2024