10. ročník akce Ukliďme Česko i na šestce

V sobotu 1. dubna se koná již 10. ročník celostátní akce Ukliďme Česko. Dobrovolníci mají možnost zapojit se do úklidu veřejných prostranství pod patronací organizátorů úklidu. Praha 6 podpoří dobrovolníky tím, že zajistí pytle, rukavice i odvoz nasbíraného odpadu.

Hlavní foto

Městská část zajišťuje pravidelný úklid zelených ploch, které má ve své svěřené správě. Jedná se především o plochy parků a parčíků nebo zeleně na sídlištích. Mapu takto spravovaných ploch najdete na Geoportálu Prahy 6. Bohužel různá další zelená zákoutí takto uklízena nejsou.

"Praha 6 proto ráda podpoří dobrovolníky, kteří se zapojí do celostátní uklízecí akce. Městská část jim věnuje nezbytné pytle a rukavice, po skončení úklidu zároveň zajistí svoz vysbíraných odpadků, které budou ponechány na dohodnutém místě," říká radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký.

Seznam zaregistrovaných akcí včetně kontaktů na organizátory naleznete na stránce www.uklidmecesko.cz.

Zapojit se můžete do úklidu následujících míst:

·       okolí tramvajové zastávky Baterie (od 9:00)

·       Divoká Šárka (od 9:00, sraz na konci ulice Letecká)

·       Park Královka (od 9:00, sraz u Plivátka)

·       okolí zámku Veleslavín (sraz v 9:00)

·       Ruzyně (sraz v 9:30 u pískoviště před Stochovská 51)

·       Paťanka u Julisky (od 10:00)

·       okolí Buštěhradské dráhy (sraz ve 13:00 na křížení ulice Nad Tratí a V Předním Veleslavíně)


Další úklidy organizují školy se svými žáky v okolí škol.Související články

Některé z lokalit Prahy 6 trpí během zimních měsíců zhoršenou kvalitou vzduchu způsobenou lokálními topeništi a vlivem inverzí. Jaké skutečné hodnoty mají koncentrace prachových částic, bude Praha 6 zjišťovat během letošní zimy, a to díky projektu financovanému z Norských fondů.

Celý článek27. 11. 2023