Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Aktuální záměry a projekty ›› Rekonstrukce Vítězného náměstí ›› detail/podstránka

náhled souboru

Vážení obyvatelé,

Možná jste již zaznamenali zprávy o připravované soutěži na celkovou rekonstrukci Vítězného náměstí. Praha 6 společně s Magistrátem hl. m. Prahy začíná připravovat urbanistickou soutěž na jeho celkové uspořádání. Zadávací podmínky pro soutěž se postupně ladí a MČ Praha 6 by ráda přizvala své obyvatele i širší veřejnost k účasti na tomto procesu. V průběhu jara 2017 se odehraje několik akcí, jejichž smyslem bude především informování veřejnosti o plánovaném záměru a rovněž sběr podnětů od veřejnosti, které pomohou připravit podmínky tak, aby výsledek reflektoval i její představy. Z tohoto pohledu jsou dobře formulované zadávací podmínky klíčem k úspěchu. Samotné technické řešení je už otázkou invence zpracovatelů.

Chceme, aby jedno z největších pražských náměstí fungovalo v rámci města nejen jako dopravní křižovatka, ale hlavně jako místo pro život, pro lidi a pro Vás. Proto je velmi důležité zeptat se na Váš názor, zajímavý nápad či podnět ještě předtím, než se samotná soutěž vypíše. Čeká nás období diskuzí nad budoucí podobou Vítězného náměstí a já mám radost, že Vás mohu pozvat k účasti na procesu zapojení veřejnosti.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

za radnici Prahy 6

Martin Polách

Zástupce starosty pro územní rozvoj


Aktuálně: 


 

02/2018 

16. dubna 2018 bude vyhlášena mezinárodní urbanisticko-architektonická soutěž na novou podobu náměstí. Soutěž vyhlásí Institut plánování a rozvoje (IPR) na žádost rady hl. m. Prahy. Vyhlášení výsledků prvního kola se předpokládá na začátek srpna 2018. Více informací k soutěži naleznete zde


 

06/2017

Výseldky 1. kola participace byly předány koordinátorovi soutěže (Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy) formou závěrečné zprávy a jejích příloh. Zprávu najdete zde: 

náhled souboru
ikonka typu souboru application/pdf závěrečná zpráva participace Vítězné náměstí
[ PDF • 1045kB ]


07/2017 - 12/2017

Tematická výstava o území Vítězného náměstí byla umístěna v prostoru Šestáku. Výstava byla deinstalována na konci roku 2017.


05/2017 

 

Ve dnech 6. - 28. května proběhla anketa k budoucnosti Vítězného náměstí. 

Výsledky z proběhlé ankety ikonka typu souboru application/pdf Výsledky z ankety [ PDF • 1077kB ]


4. a 18. května 2017, 18:00 

Urbanistická procházka po území Vítězného náměstí.

"V průběhu vycházky se zaměříme na pozoruhodný příběh urbanistického formování Vítězného náměstí a nejbližšího okolí. Zjistíme jaká byla původní koncepce Antonína Engela, autora regulačního plánu Dejvic z dvacátých let, a co z ní bylo do vypuknutí druhé světové války realizováno. Uvidíme jak se koncepce změnila s nástupem komunistického režimu a seznámíme se s nerealizovanými plány dostavby Vítězného náměstí v duchu socialistického realismu nebo tzv. bruselském stylu. Zaměříme se také na hodnocení současného stavu náměstí a východiska pro jeho budoucí dokončení." Ing. arch. Petr Kučera

 


04/2017 

Stánek pro sběr podnětů bude umístěn v prostoru náměstí a bude u něj možné dostat informace ohledně celého procesu, vyplnit pocitovou mapu území a předat své podněty k rekonstrukci i jiným tématům týkající se Vítězného náměstí.

Výsledky z terénního sběru podnětůikonka typu souboru application/pdf výsledky_průtočná setkání_042017 [ PDF • 883kB

 


2. března 2017 od 18:0

První akcí bude veřejné setkání k budoucnosti Vítězného náměstí v hotelu DAP, Vítězné náměstí 4, (vstup z ulice Buzulucká). Setkání proběhne formou krátké prezentace minulého i aktuálního stavu a důvodů k rekonstrukci. Zároveň budou představeny hlavní limity území, které definují i jeho možnou budoucí podobu a funkci. V druhé části bude probíhat moderovaná diskuze v menších a tematicky zaměřených skupinách (např. veřejný prostor a architektura, doprava, či kultura).

ikonka typu souboru application/pdf zpráva ze setkání [ PDF • 592kB ]

fotky z veřejného setkání 


 

kontaktní email:

 

ikonka typu souboru application/pdf resene uzemi [ PDF • 1885kB ]

ikonka typu souboru application/pdf majetkove pomery [ PDF • 3602kB ]

ikonka typu souboru application/pdf harmonogram přípravy [ PDF • 68kB ]

 

náhled souboru

 

článek o plánované rekonstrukci v únorové Šestce k přečtení na tomto odkazu

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/viteznenamesti ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz