Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 5665 z celkového počtu 118 vyhovujících záznamů.

Strážníci se snažili uhasit hořící strom v pražské Stromovce.

28.04.2016 | Bezpečnost

Hlídka strážníků se pokusila pomocí hasicího přístroje a kanystru s vodou uhasit hořící strom u cyklostezky v pražské Stromovce. Požár nakonec zdolali až přivolaní hasiči.
Včera v podvečer přijali strážníci oznámení, že ve Stromovce vedle cyklostezky doutná torzo stromu. Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že strom pouze nedoutná, ale již hoří plamenem. Strážníci se pokusili dřevinu uhasit nejprve hasicím přístrojem a následně i kanystrem s vodou. Hašení bohužel znesnadňoval silný vítr, díky kterému se požár stromu dále šířil. Strážníci proto na místo přivolali Hasičský záchranný sbor a do jejich příjezdu zajistili místo proti vstupu nepovolaných osob a dohlíželi, aby odpadající kusy hořícího stromu požár nerozšířily. Hasiči následně požár uhasili.

Akce jehla

28.04.2016 | Bezpečnost

Pozitivní signál pro nás všechny

26.04.2016 | Bezpečnost

Ještě nikdy jsem nebyla oceněna. Myslím svátečně. Ale celkem pravidelně se slavnostních aktů účastním. Líbí se mi to. Pokaždé mám radost za všechny uznané. Těší mě, když někdo dokáže okázaleji poděkovat jiným za jejich práci. Včera 21. dubna tím „někým“ byl starosta Městské části Praha 6, který za úspěšnou práci pro Městskou část Praha 6 v roce 2015 poděkoval třem nejlepším strážníkům městské policie, třem policistům a třem hasičům.

Slavnostní poděkování proběhlo na začátku jednání zastupitelů v prostorách městského úřadu. Z řad městské policie byli oceněni Bc. Tomáš Hojný, Milan Čanský a Přemysl Vyskočil. Přítomen byl i přímý nadřízený strážníků, ředitel Obvodního ředitelství Městské policie Praha 6 Bc. Zdeněk Kovanda, který nám mimo jiné řekl: „Jsem velmi rád a vážím si, že Městská část Praha 6 pravidelně oceňuje strážníky, kteří si to opravdu zaslouží. V těchto slavnostních chvílích, a nejen tehdy, jsem na své podřízené patřičně hrdý.“  Sami strážníci to vnímají jako jakési „zadostiučinění“ za jejich snahu a práci. „Vnímám to mimo jiné i jako pozitivní signál pro všechny strážníky, kteří se snaží, pracují poctivě a nemají se za co stydět,“ dodal jeden z oceněných.

Práce je mým koníčkem

19.04.2016 | Bezpečnost

Nepoctivý taxikář

19.04.2016 | Bezpečnost

Další případ, kdy si nepoctivý taxikář řekl cizincům za přepravu o vyšší finanční částku, než která byla uvedena na účtence, zaznamenali v pondělí ráno strážníci ze specializované skupiny Taxi.
V pondělí v půl desáté ráno prováděli strážníci ze skupiny Taxi kontrolní činnost v Loretánské ulici, kde si všimli řádně označeného vozidla taxi, které zastavilo na Hradčanském náměstí. Z vozidla vystoupily čtyři osoby. Hlídka se rozhodla provést kontrolu řidiče. Strážníci zjistili, že podle účtenky měla přeprava stát 43 Kč. Jeden ze strážníků dostihl skupinku cizinců a požádal je o upřesnění skutečností týkající se přepravy. Jeden z mužů mu řekl, že si vozidlo zastavili v Legerově ulici a chtěli převést právě na Hradčanské náměstí. Řidič si cizincům po skončení jízdy řekl o 400 korun, které mu zaplatili. Řidič se pak hlídce přiznal, že jízdu účtoval na tzv. „desetinnou čárku“, a poté dodal, že v Praze je to naprosto běžná praxe. Strážníci poté provedli vizuální kontrolu taxametru a zjistili, že na displeji je skutečně desetinná čárka přelepena neprůhlednou černou lepenkou. Řidič taxi pak celou hotovost skupince cizinců vrátil. Ti strážníkům poděkovali za jejich profesionální přístup při vyřešení dané situace. Protože vzniklo podezření, že se devětatřicetiletý muž jako podnikatel záměrně vyhnul zdanění svého výdělku a mohl by být podezřelý z deliktu krácení daně, strážníci celou věc předali příslušnému finančnímu úřadu. Navíc se budou případem zabývat i úředníci příslušného správního orgánu.

Hledáme správné lidi

19.04.2016 | Bezpečnost

Role mámy a strážníka

19.04.2016 | Bezpečnost

Hledáme správné lidi

19.04.2016 | Bezpečnost

Dalšího sprejera zadrželi strážníci městské policie

19.04.2016 | Bezpečnost

Jen od začátku letošního roku se pražským strážníkům podařilo zadržet 27 osob podezřelých ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, jinak také řečeno sprejerů. Všechny osoby předaly policistům.
Během kontrolní činnosti na Smíchovském nádraží si strážníci z Prahy 5 povšimli osoby, která seděla v podřepu před lavičkou vedle terminálu zastávek MHD. Vedle sebe měla nádobu se sprejovou barvou. Kousek od ní hlídka zjistila čerstvě posprejovanou zeď a sloup tramvajových trolejí. Aby strážníci muže nevyplašili, opatrně k němu zezadu přistoupili a vyzvali ho k předložení dokladů. Na dotaz hlídky, zda jsou malby jeho výtvor, šestatřicetiletý muž odpověděl, že ano. Dodal, že si myslil, že se zde sprejovat smí, protože prý daný prostor nikomu nepatří a tudíž to nikomu nevadí. Strážníci muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali přivolané hlídce Policie ČR.

Pražští strážníci budou mít k dohledu na Vltavě novou loď

13.04.2016 | Bezpečnost

Po obnově vozového parku se pražská městská policie dočkala také nezbytné obnovy své říční flotily. Vedení městské policie se podařilo úspěšně realizovat další veřejnou zakázku, tentokrát na dodávku nového plavidla. 

Zajištění kvalitnějšího a intenzivnějšího výkonu služby, ale i nedobrý stav stávající lodi, to jsou hlavní důvody, proč Městská policie Praha pořídila novou služební loď. Z veřejné zakázky a nabídky dodavatelů bylo vybráno plavidlo, které plně odpovídá potřebám náročné služby strážníků poříčního útvaru. Nově tedy budou strážníci používat loď NORD STAR 28 PATROL o délce 8,3 m, šířce 3,1 m a ponorem 1 metr. Při stanovování požadavků na jednotlivé parametry se vycházelo i z mnohaletých zkušeností jednotlivých strážníků poříčního útvaru. Tento typ plavidla nachází profesionální využití u policejních sborů v rámci Evropské unie i mimo ni. Robustní konstrukce vydrží i méně šetrné zacházení. Dodané plavidlo je vybaveno dvojicí motorů Volvo Penta 220 HP, které dokáží zajistit dostatečný výkon i v případě krizových situací.

Ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster k tomu dodává: „Věřím, že tato nová loď zajistí kvalitnější výkon služby a dohled nad veřejným pořádkem na Vltavě a v přilehlých lokalitách. Strážníci budou tuto novou loď využívat i při součinnostních kontrolách se Státní plavební správou nad nově zavedeným režimem výtlačné plavby.“

Nové služební plavidlo bylo pořízeno na základě veřejné zakázky, kterou si Městská policie Praha realizovala svou vlastní činností, přičemž pořizovací cena včetně příslušenství – polepy, majáky –  činila cca 5 miliónů korun bez DPH.

Státní plavební správa velmi oceňuje vstřícný přístup Útvaru poříčního Městské policie Praha k řešení problematiky plavebního provozu na území hlavního města. Od 1. dubna tohoto roku bude v úsecích s nejintenzivnějším výskytem různorodých sportovních činností a nejsilnějším plavebním provozem na vodní cestě upraven režim plavby, který si vyžádá zvýšení dozorové činnosti. Po vzájemné dohodě se budou na dohledu nad plavebním provozem výrazně podílet právě strážníci městské policie s využitím nového plavidla a budou též organizovány společné hlídky se Státní plavební správou.

Pořízení nového plavidla zcela zapadá do snahy vedení městské policie na obnovu nezbytného technického vybavení, které pražští strážnici používají. Historie poříčního útvaru městské policie se datuje od roku 2003. V současné době zde pracuje celkem 22 strážníků, kteří zajišťují nepřetržitý dohled nad téměř třiceti říčními kilometry Vltavy a také nad jejími břehy. V rámci výkonu své služby strážníci velmi úzce spolupracují s orgány Státní plavební správy, Rybářskou stráží, Povodím Vltavy, Poříčním oddělením PČR a ostatními složkami IZS. Podílejí se také na zajištění bezpečnosti občanů a návštěvníků hlavního města Prahy v rámci několika desítek akcí, které jsou každoročně pořádány přímo na vodním toku, nebo v jeho bezprostředním okolí. „Za dobu existence útvaru zachránili strážníci již 17 lidí, kteří byli bezprostředně ohroženi na životě, a podíleli se ve stovkách případů na pomoci lidem v nouzi,“ dodal Libor Hadrava, radní pro bezpečnost. 

 

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/video/?vynechat=55&crc=df7fbe95e8d25bffb53c43284e94e71c ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz