Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 91100 z celkového počtu 136 vyhovujících záznamů.

První nová služební vozidla Hyundai byla slavnostně předána do výkonu služby

11.02.2016 | Bezpečnost

Dnes v dopoledních hodinách proběhlo za účasti zástupců Magistrátu hl. m. Prahy, Městské policie Praha a Hyundai Motors Czech slavnostní předání prvních vozidel Hyundai I30 do výkonu služby.

Strážníci budou nově používat osobní vozidla tovární značky Hyundai i30kombi s benzínovým motorem o objemu 1.6 litru a výkonem 99 kW, s automatickou 7stupňovou převodovkou a deklarovanou kombinovanou spotřebou 5.8 l/100 km. Cena za jedno osobní vozidlo činí bezmála 245 tisíc korun bez DPH.

„Věřím, že tato nová služební vozidla budou dobrými pomocníky pro strážníky, díky kterým bude lépe zajištěna práce strážníků na oznámení občanů na linku tísňového volání,“ řekl Libor Hadrava, Radní pro bezpečnost

Nová služební vozidla jsou vybavena zcela novým výstražným světelným a zvukovým zařízením, radiostanicemi a kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem. Záznamy z kamer budou následně využívány k řešení případného přestupkového jednání. Celkem tak za jedno vozidlo městská policie zaplatila, včetně doplňkové výbavy a polepů, přibližně 450 tisíc korun včetně DPH. V minulosti se srovnatelné vozy se srovnatelnou výbavou se pořizovaly za zhruba 700 tisíc korun včetně DPH. Na celé dodávce čtyřiceti osobních vozidel nyní městská policie uspořila více jak 10 miliónů korun oproti nákupům v minulosti.

„Jsem velmi rád, že jsme dnes mohli strážníkům předat první nová vozidla do výkonu služby. Zároveň bych rád poděkoval všem, kteří se na celém procesu pořízení nových služebních vozidel podíleli, protože díky nim se nám podařilo zakázku zrealizovat ve velmi krátkém časovém období a za velmi příznivé ceny,“ doplnil Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.

Prezident společnosti HMCZ Byung Kwon Sir k tomu dodává: „Jsem rád, že si Městská policie Praha vybrala naše kvalitní a bezpečné vozy Hyundai i30. Jsem přesvědčen, že budou dobrým pomocníkem příslušníků Městské policie Praha v jejich záslužné práci."

Nový náborový spot

20.01.2016 | Bezpečnost

Městská policie Praha připravila pro možné zájemce o práci strážníka nový náborový spot.

V rámci spotu jsou zábavnou formou představeny benefity, které zaměstnanci svým nástupem k městské policii získají. Vedení městské policie i hlavního města si je vědomo toho, že za náročnou práci, kterou povolání strážníka bezesporu je, je nutné nabídnout adekvátní finanční ohodnocení. 
Celý videoklip byl vyroben vlastními silami, a to od napsání scénáře, samotného natáčení, výběru hudby, až po konečný sestřih. Strážníci účinkující v klipu jsou skutečnými zaměstnanci pražské městské policie. Ředitel Eduard Šuster k tomu uvedl:
„Naším cílem je přilákat mezi nás nové kvalitní strážníky, které samozřejmě chceme i náležitě finančně odměnit. Náborový spot můžou zájemci shlédnout nejen na webových a facebookových stránkách městské policie, ale také v rámci webových prezentací jednotlivých městských částí, které nám s uveřejněním spotu velmi pomohly.“ Spot budou moci Pražané a návštěvníci metropole také shlédnout v prostorách magistrátních budov určených pro veřejnost.

Pražští strážníci každoročně darují svou krev, aby pomohli zachránit druhé

20.01.2016 | Bezpečnost

Pražští strážníci  pokračují v dlouholeté tradici a po osmnácté podpořili dobrou věc s cílem pomoci druhým.

V úterý 19. ledna 2016 tak 70 strážníků dobrovolně darovalo krev v transfúzní stanici Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Strážníci svým rozhodnutím stále dokazují, že jsou připraveni a ochotni pomoci druhým, a to nejen na ulici v rámci přímého výkonu služby. Vedle dárců krve a krevní plazmy je v řadách pražské městské policie přes 80 strážníků, kteří vstoupili do České národního registru dárců dřeně. I tito strážníci svým rozhodnutím chtějí pomoci zachránit lidský život. Ředitel městské policie Eduard Šuster k tomu dodal: „Velmi mě těší, že se každý rok zvyšuje počet dobrovolných dárců krve z řad pražské městské policie. I kdyby jen jeden z nich pomohl zachránit lidský život, má to smysl.“ 

Strážníci zachraňovali pejska ve Stromovce

20.01.2016 | Bezpečnost

Pocit bezpečí je v Praze výrazně vyšší než před pěti lety

17.12.2015 | Bezpečnost

Přesně od soboty za týden budou mít odložená štěňata konečně nové domovy

30.11.2015 | Bezpečnost

Přesně od soboty za týden se začnou v Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, který spravuje městská policie, vydávat štěňata, která někdo odložil pod Nuselským mostem.

Pět štěňat, tři holky a dva kluci, se těší, až najdou nové domovy. Z malých uzlíčků jsou skoro 5kiloví mazlíci, kteří mají stále chuť k jídlu. Štěňata jsou velmi živá a milují lidi, protože právě oni jim nahradili jejich matku. Největší zábavou jsou pro ně nyní tkaničky od bot. A samozřejmě vše, do čeho mohou kousat. Ošetřovatelé je s láskou nazývají „demoliční četou“.

Jedním z rodičů štěňat je patrně stafordšírský teriér. Jedná se o typického ochranitele a obranáře. Přestože je příslovečně odvážný, pokud je správně vychován, není nikdy agresivní. Z tohoto důvodu pro ně odborníci z útulku doporučují zkušené chovatele.

Štěňata se začnou vydávat v sobotu 5. 12. 2015 na Mikuláše od 12:00 hodin v trojském útulku. Štěňata nelze předem zamluvit, vydají se zájemcům v pořadí, v jakém se do útulku dostaví. Každé štěně bude mít vystaven očkovací průkaz, kde je zaznamenána vakcinace, včetně dalšího termínu očkování. Dále jsou štěňata odčervena a označena mikročipem. Nový majitel zaplatí poplatek za veterinární prohlídku, vakcinaci, odčervení a odblešení. U výdeje štěňat bude přítomen veterinární technik, který zájemců podá veškeré potřebné informace.

Strážníci v metropolích spojí síly proti odhozeným jehlám, v jeden den vyčistí Prahu i Brno

09.11.2015 | Bezpečnost

Hlídky strážníků se v úterý 10. listopadu zaměří na nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky v odlehlých areálech, nejrůznější výklenky, okolí mostních konstrukcí a preventivně také na dětská hřiště i pískoviště. Pozornosti neujdou parky a další odpočinkové zóny. V Praze budou strážníci kontrolovat také okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

„Naší snahou je upozornit na problematiku jako takovou, ale rovněž na nepříznivý trend. Například v moravské metropoli předloni strážníci odklidili 584 jehel, minulý rok 1259 a letos na konci října jsme se zastavili na čísle 1779,“ shrnul statistiku ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Jeho slova podpořil ředitel pražských strážníků Eduard Šuster: „S ohledem na velkou koncentraci lidí je Praha i v tomto ohledu specifická. V roce 2013 strážníci sebrali 7 729 injekčních jehel a stříkaček, v roce 2014 jsme se dostali na počet 20 214 a za prvních deset měsíců letošního roku strážníci odklidili 14 666 tohoto nebezpečného kontaminovaného materiálu.“

Strážníci v obou městech rovněž doufají, že společná akce pomůže lépe dostat do obecného povědomí správný postup při nalezení jehly. Rozhodně není vhodné ji zvedat nebo s ní jakkoliv jinak manipulovat. Nejlepší je přivolat prostřednictvím linky 156 městskou policii, jejíž hlídky jsou vybavené ochrannými pomůckami a speciálními sběrnými boxy na infekční odpad. Užitečným nástrojem je i detektor kovů.

 

Prvních čtrnáct dní života odložených štěňátek v útulku

02.11.2015 | Bezpečnost

Minule jsme vám slíbili, ze vás budeme pravidelně informovat o tom, jak se daří štěňátkům, které někdo asi týden po narození odložil pod Nuselským mostem.

Bohužel musíme začít jednou smutnou zprávou. I přes veškerou snahu veterinářů a ošetřovatelů se jednu psí holčičku nepodařilo udržet při životě. Zbývající tři kluci a tři holky jsou i nadále v dobrém stavu. Jen je posledních pár dní trochu trápí nachlazení. Mají rýmu. Při péči o ně musí být ošetřovatelé stále maximálně opatrní. Jejich imunitní systém není stále schopen pořádně se bránit. Jinak se pomalu rozkoukávají po světě. Přesněji řečeno po kotci. Začínají více vidět, proto častěji opouští pelíšek a prozkoumávají okolí.

Co se týká jejich denního režimu. Štěňata jsou stále krmena 4x denně. Pomalinku jim ošetřovatelé začínají nabízet i něco jiného než mléko. V praxi to znamená, že jim do mléka rozdrobují piškoty, aby si pomalu začala zvykat na tuhou stravu a začala sama kousat.

O tom, jak rostou určitě nejvíce vypoví naše krátké video. A za 14 dní se znovu přihlásíme s dalšími novinkami. 

S blížící se Památkou zesnulých zvýší strážníci pražské městské policie dohled nad hřbitovy a jejich okolím

27.10.2015 | Bezpečnost

Od středy 28. října posílí strážníci Městské policie hl. m. Prahy v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad pražskými hřbitovy.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních. V noci se pak na okolí hřbitovů zaměří strážníci se psy z útvaru psovodů. Zvýšený dohled tak bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 250 strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat až do úterý 3. listopadu.

Strážníci budou svou přítomností především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků. Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na vozidla návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

V souvislosti s touto pietní událostí připravilo oddělení prevence pražské městské policie sérii krátkých filmů, inspirovaných skutečnými událostmi, s tématikou bezpečného chování na hřbitovech. Senioři mají možnost tyto filmy shlédnout v rámci projektu „Senior Akademie“.  

Sedm týdenních štěňátek někdo odložil pod Nuselským mostem

22.10.2015 | Bezpečnost

V neděli, kdy začaly první mrazy, někdo nechal v krabici sedm štěňátek asi týden starých. Všímavá občanka, která je nalezla pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí, ihned kontaktovala útulek pro opuštěná zvířata pražské městské policie v Troji.

Zaměstnanci útulku převezli podchlazená štěňátka do útulku, kde začal boj o jejich přežití. Po prohlídce veterinářem je ošetřovatelé uložili pod infralampy a začali je ve dvouhodinových intervalech krmit. Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři psí holčičky a tři kluci mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách. Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kg váhy. Než si je vyberou a do svých domovů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že bude pro případné zájemce dokumentovat jejich pobyt v útulku. Každých čtrnáct dní si občané budou moci na webových stránkách městské policie a útulku pro opuštěná zvířata (www.mppraha.cz a www.upozpraha.cz) prohlédnout jak se štěňátkům daří a jak rostou.K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou opět pro veřejnost otevřeny brány útulku. 

 

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/video/?Oblast=10&vynechat=90&crc=5c2a6521de7781fb8488970cc2aa152a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.