Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice
Výpis záznamů 89 až 98 z celkového počtu 215 vyhovujících záznamů.
14.03.2019 | Bezpečnost
05.03.2019 | Školství a vzdělávání
Reportáž TV Praha ze slavnostního otevření MŠ ve Vokovicích.
01.03.2019 | Bezpečnost
Evropský policejní úřad Europol spustil už v roce 2017 kampaň s názvem Say No! („ŘEKNI NE!“) varující před znepokojivým rychlým nárůstem počtu případů sexuálního nátlaku a vydírání dětí v online prostředí, a upozorňuje zejména na nebezpečnost online komunikace.
Páchání této trestné činnosti navíc stále není poškozenými oznamováno v dostatečné míře. Mnoho případů internetového zneužívání a vydírání dětí není mnohdy orgánům činným v trestním řízení oznámeno kvůli tomu, že se poškozené děti stydí za materiál, který poskytly pachateli, nebo si mnohdy ani neuvědomují, že se staly oběťmi trestného činu. Oběťmi jsou často malé děti i ve věku kolem sedmi let. Osobnostní a psychologický dopad na oběti takové trestné činnosti je markantní.
Existují převážně dva hlavní motivy pachatelů této trestné činnosti. Předmětem jejich zájmu je buď získání materiálu (fotografií případně videa zobrazujícího dítě) či osobní setkání se sexuálním podtextem, nebo jsou to zájmy ekonomické, kdy je cílem finanční prospěch z následného vydírání.
V návaznosti na tento znepokojivý fenomén evropské orgány uplatňující právo spojily své síly na spuštění kampaně s cílem zvýšit informovanost a bojovat proti zvyšujícímu se trendu online sexuálního nátlaku a vydírání nezletilých osob.
Na kampani spolupracovala rovněž Policie České republiky prostřednictvím odborné spolupráce Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Kampaň zahrnuje krátký film dostupný ve všech jazycích Evropské unie, který pomáhá lidem rozpoznat potenciálně rizikový kontakt, resp. komunikaci vedoucí k sexuálnímu nátlaku a vydírání, poskytuje online preventivní rady a upozorňuje na důležitost nahlásit takové závadové jednání kompetentním orgánům.
Děti stále více využívají online prostředí ke komunikaci a vytváření vztahů a je třeba to brát jako přirozenou součást jejich vývoje v kontextu vývoje celospolečenského. Na druhou stranu nesmíme zapomínat, že jsou to právě děti, které tráví se sociálními sítěmi valnou většinu svého volného času, kdy jsou jejich rodiče často mimo domov a spoléhají se na to, že jejich děti jsou za zavřenými dveřmi bytu v bezpečí. Je potřeba vzdělávat a chránit děti před hrozbami online prostředí a poskytnout jim informace, jak vyhledat případnou pomoc a nebát se hovořit o svých kontaktech na sociálních sítích se svými rodiči.
28.02.2019 | Územní rozvoj a veřejný prostor
Reportáž TV Praha
13.02.2019 | Územní rozvoj a veřejný prostor
Reportáž TV Praha
11.02.2019 | Bezpečnost
Ministr vnitra Jan Hamáček ocenil nejlepší sportovce z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Největším úspěchem roku 2018 byla zlatá medaile z mistrovství světa v požárním sportu.
04.02.2019 | Bezpečnost
Praha je bezpečná. Myslí si to drtivá většina obyvatel metropole.
Kriminalita v hlavním městě každoročně klesá. Dlouhodobý trend oceňují i její obyvatelé. Vyplývá to z „Analýzy pocitu bezpečí“, kterou si nechala Praha vypracovat. Výsledky analýzy ukazují, že 90 % obyvatel se v okolí svého bydliště cítí bezpečně.
„Praha je tak bezpečná, jak se v ní Pražané a turisté bezpečně cítí. Ukazuje se, že cílené investice města do vybavení především městské policie a dalších bezpečnostních složek jsou správným rozhodnutím. Výsledek analýzy je pro nás dobrým vysvědčením,“ říká náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.
„Výsledek výzkumu je třeba brát s velkou pokorou. Je to pro nás závazek k ještě usilovnější práci pro naši nádhernou metropoli. Práce strážníků, stejně jako policistů, hasičů a záchranářů, je velmi náročná, zodpovědná a mnohdy i nebezpečná. Všichni si zaslouží naše uznání a obdiv,“ popisuje ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.
„Analýza pocitu bezpečí“ navazuje na tři roky starý obdobný průzkum a ukazuje, že se pocit bezpečí zvýšil ve všech městských částech metropole. Výjimkou není ani turisticky a nočním životem exponovaná Praha 1, kde se k pocitu bezpečí přihlásilo o 3 % obyvatel více než před třemi lety.
„Práce tím samozřejmě zdaleka nekončí. Aktuálně se například snažíme zvýšit počet strážníků v ulicích. V tom je důležitým faktorem motivace nových uchazečů. Proto jsme nedávno požádali ministryni práce a sociálních věcí o navýšení rizikového příplatku strážníků. A samozřejmě plánujeme další investice, které poslouží k navýšení bezpečnosti v hlavním městě,“ dodává náměstek primátora Hlubuček.
Průzkum veřejného mínění vypracovala na žádost hlavního města Prahy společnost Ipsos na vzorku 1200 dotázaných. Počet dotazovaných se oproti podobné analýze z roku 2015 zvýšil a ukazuje, že Prahu řadí mezi nejbezpečnější metropole světa i turisté.
„Jsem velice rád, že dlouhodobě stoupá důvěra občanů v Policii České republiky. Výsledky tohoto výzkumu ukazují, že pražské policii věří řádově ještě o 10 procent více občanů, než je aktuální celorepublikový průměr. Je to výrazem toho, že pražská policie umí vytvářet bezpečný prostor, bojovat s kriminalitou, chránit před hrozbou teroristických útoků a stejně tak zvládat i velká bezpečnostní opatření. Tento výsledek vnímám jako oceněním každodenní práce všech pražských policistek a policistů," vysvětluje ředitel pražské policie Jan Ptáček.
Podle náměstka primátora Petra Hlubučka teď musí metropole zapracovat na zrychlení a zjednodušení spolupráce města a bezpečnostních složek v oblastech jako jsou drogy či pouliční kriminalita.
04.02.2019 | Strategický rozvoj, památková péče a výstavnictví
Reportáž TV Praha
04.02.2019 | Sociální politika a zdravotnictvi
Reportáž TV Praha
--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/video/?Oblast=&vynechat=88&crc=6a32cbb6b6ef44410809e95b9500f774 ---
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52
Ústředna: | 220 189 111 |
Bezplatná infolinka: | 800 800 001 |
Fax: | 220 189 111 |
Email: | podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz |
Datová schránka: | bmzbv7c |
Web: | www.praha6.cz |