Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 5665 z celkového počtu 215 vyhovujících záznamů.

Školy v Praze 6 přivítaly prvňáčky

02.09.2019 | Školství a vzdělávání

Reportáž TV Praha

Praha 6 nabízí výměnu školních potřeb

20.08.2019

Reportáž TV Praha

Cvičení EU MODEX Poggioreale 2019 proběhlo na Sicílii, přivítalo i hasiče z Prahy

30.07.2019 | Bezpečnost

Cvičení s názvem EU MODEX Poggioreale 2019 proběhlo od úterý 16. července do pátku 19. 7. ve střední části italské Sicílie, přesně v místě, kde v roce 1968 bylo skutečné zemětřesení.

Generální ředitelství HZS ČR vyslalo na tuto akci USAR tým složený z třicítky pražských hasičů, jednoho hasiče z HZS Moravskoslezského kraje, šesti psovodů Městské policie Praha, Moravskoslezského a Pardubického kraje a jednoho lékaře z Úrazové nemocnice Brno.

Tým odjel jako “medium urban search and rescue”, tedy středně velký tým, který bude před komisí trénovat na budoucí obhajobu mezinárodních certifikátů.

Scénářem cvičení byla nejen organizace týmu, vyslaného do místa postiženého zemětřesením, týmy také musely prokázat připravenost v organizační části cvičení, kdy je potřeba přesunout na místo záchranáře i materiál, a samotné vyhledávání a vyproštění osob zavalených pod sutinami.

Vše se uskutečnilo v reálných podmínkách trosek, které na místě zůstaly jako memento skutečného zemětřesení v minulých letech.

Mimo Česka se cvičení zúčastnily také týmy Velké Británie, Francie, Maroka, Izraele a Itálie. Akce byla řízena a hodnocena týmem hodnotitelů, složených ze zástupců EU a OSN.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha

Letní­ kino u Keplera má nového provozovatele

29.07.2019 | Kultura

Reportáž TV Praha

Koupaliště Petynka denně navštíví tisíce lidí

29.07.2019

Reportáž TV Praha

Praha 6 hledá nájemce pro Bubenečské nádraží

29.07.2019 | Hospodářská politika a správa majetku

Reportáž TV Praha

Na šachovnici metropole

27.07.2019 | Bezpečnost

Výcvik hasičů a strážníků

26.07.2019 | Bezpečnost

Ve čtvrtek 25. července 2019 v dopoledních hodinách proběhl na stanici HZS Říčany součinnostní výcvik se Záchrannou kynologickou skupinou Městské policie hl. m. Prahy.

Cílem výcviku byla vzájemná spolupráce hasičů-lezců a kynologů se psy při práci ve výšce a nad volnou hloubkou. Hasiči si prakticky vyzkoušeli oblékaní psů do speciálního postroje a poté za pomoci výškové techniky AP37 prováděli vytažení psa v podvěsu a následné slanění se psem na zem. Hasiči-lezci se tímto seznámili s chováním přítomných atestovaných psů a nacvičili potřebnou manipulaci při potřebě psa přemístit na místo nasazení. Spolupráce hasičů a hasičů-lezců s kynology a jejich psy je nezbytná zejména při možném nasazení při vyhledávání osob ze sutin zřícených objektů a budov, kdy je v místě zásahu nasazen kynologický tým a hasiči provádí jištění tohoto týmu a další potřebné úkony.

V roce 2004 zahájila vedle psovodů provádějících hlídkovou službu svoji činnost také Záchranná kynologická skupina Městské policie hl. m. Prahy a na základě uzavřené Dohody o plánované pomoci na vyžádání mezi MV-generálním ředitelstvím HZS ČR a hlavním městem Prahou se vyčleněné síly a prostředky pražské městské policie staly podle § 4 odst. 2 zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, ostatní složkou IZS a byly zahrnuty do ústředního poplachového plánu integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor ČR povolává kynologickou skupinu pražských strážníků k vyhledávání osob zavalených sutinami zřícených budov nejčastěji při výbuchu plynu, nehodách při provádění stavebních prací, při nelegální demontáži nosných kovových konstrukcí nebo při zřícení střech vlivem přírodních živlů.K nasazení kynologické skupiny k záchranným pracím v rámci ČR dochází i při dalších mimořádných událostech, kdy je třeba lokalizovat nebo vyloučit přítomnost zavalených nebo zaklíněných osob, jako jsou například závaly při výkopových pracích, nehody v průmyslové výrobě, pády a sesuvy většího množství sněhu, dopravní nehody apod.npor. Ing. Roman Hejzlar
velitel stanice HZS Říčany

Cvičení hasičů na zvládání požárů v tunelech

10.07.2019 | Bezpečnost

V prvním červencovém týdnu se ve dvou turnusech vystřídalo celkem šedesát příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje na speciálním výcviku v Mezinárodní hasičské akademii (IFA) ve Švýcarsku, k němuž si do zahraničí dovezli i dvojici svých cisternových automobilových stříkaček.

Galerie Skleňák hostila­ další­ výstavu

28.06.2019 | Strategický rozvoj, památková péče a výstavnictví

Reportáž TV Praha z výstavy prací zahraničních studentů architektury

 

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/video/?Oblast=&vynechat=55&crc=89f6a42f14a4d29f6a9243144ca38e33 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz