Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 111 z celkového počtu 135 vyhovujících záznamů.

Na šachovnici metropole

15.07.2019 | Bezpečnost

Cvičení hasičů na zvládání požárů v tunelech

10.07.2019 | Bezpečnost

V prvním červencovém týdnu se ve dvou turnusech vystřídalo celkem šedesát příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje na speciálním výcviku v Mezinárodní hasičské akademii (IFA) ve Švýcarsku, k němuž si do zahraničí dovezli i dvojici svých cisternových automobilových stříkaček.

Poříční útvar Městské policie Praha, kontrola parkování monitorovacím autem

10.06.2019 | Bezpečnost

Parkuješ a neplatíš? Tak zaplatíš…

20.05.2019 | Bezpečnost

Obyvatelé a návštěvníci Prahy si už zvykli na fakt, že se po metropoli prohání vozidlo firmy ELTODO s „kamerkami“ na střeše, které v zónách placeného stání provádí monitoring parkování. Jak vlastně celý systém funguje, jak parkují rezidenti, jaké možnosti mají návštěvníci, kde a jak můžete uhradit poplatek za parkování a co se děje následně, pokud zaparkujete bez zaplacení? O tom je následující reportáž.

Nábor HZS

03.05.2019 | Bezpečnost

Pražští strážníci budou nyní využívat další novou techniku.

02.05.2019 | Bezpečnost

Pořídili 23 vozidel Octavia Combi Scout v policejním provedení, 8 vozidel VW transportér a 32 kol s elektrickým pohonem. Služební Scouty budou primárně nasazeny na zajištění tísňové linky 156, transportéry bude městská policie nejvíce využívat při bezpečnostních opatřeních. Elektrokola pomohou cyklohlídkám v náročnějších terénech.

Pražští hasiči pátrali v kanalizaci po ztraceném dělníkovi

02.05.2019 | Bezpečnost

V pondělí 29. 4. 2019 v 10:45 hod byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen pád osoby do kanálu v ulici Patočkova v Praze 6. Na místo byla vyslána jednotka z Petřin a postupně také hasiči s lezeckým vybavením ze Smíchova, potápěči z Modřan a členové USAR týmu z centrální stanice.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která spadla do kanalizační vpusti. Před příjezdem jednotek byla z kanalizace zachráněna také druhá osoba, která potřebovala ošetření ZZS. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníka Pražských vodovodů a kanalizací společně s dokumentací vstupů do kanalizační sítě.

V průběhu několika hodin jsme postupně provedli prohledání jednotlivých částí kanalizační sítě za asistence Policie ČR a ZZS. K zásahu bylo ještě povoláno posilové družstvo z Krče s lezeckým vybavením na Mariánské hradby, kde byla objevena další větev kanalizační sítě.

V 15:19 hodin byla pátrací akce prozatím ukončena, případ jsme předali pracovníkům Pražských vodovodů a kanalizací, kteří si hasičské jednotky v případě nutnosti znovu povolají.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha

Roztocká, Sedlec

24.04.2019 | Bezpečnost

Ve středu 17. dubna 2019 od 15:00 hodin zasahovali pražští hasiči v ulici Roztocká v Praze 6. Při čištění dna Vltavy tam našla specializovaná firma poškozené sudy s olejem a asfaltem.

Na místo vyjela jednotka z holešovické stanice, potápěči a chemici. Velitel zásahu přivolal i pracovníka z životního prostředí a zástupce MČ Praha 6. Potápěči označili místo pod vodou, kde se sudy nacházejí. Jednotka rozmístila na hladině sorpční hady, aby zabránila dalšímu šíření olejové skvrny.

Po eliminaci úniku bylo místo zásahu předáno zástupci magistrátu, který zajistí odbornou likvidaci ve spolupráci s HZS DEKONTA.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha

Stará čistírna odpadních vod v Praze - Bubenči

10.04.2019 | Bezpečnost

Významná památka v záplavovém území?

Stává se, že vlastníci nemovitostí nacházejících se v záplavovém území zjistí tuto skutečnost až v okamžiku, když je povodeň zasáhne. Lokalitu pro výstavbu pražské čistírny odpadních vod v Bubenči vybral její projektant William Heerlein Lindley záměrně a s vědomím, že v případě zvýšených vodních stavů budou podzemní prostory zaplaveny. Záměrem projektu pražské kanalizace bylo odpadní vodu odvést stokovým systémem za město a před vypuštěním do vodního toku Vltava tuto vodu přečistit. Lokalita u Císařského ostrova byla pro tento záměr vhodná. Lindly tedy se záplavovým územím ve svém projektu počítal a pro odvodnění zaplaveného podzemí navrhl povodňová čerpadla. Určitě ale nepočítal s tím, že jednou bude tento technický areál mezinárodně uznávanou památkou a prostory, kde se čistily pražské odpadní vody budou obdivovat návštěvníci.

Co vás čeká ve Staré čistírně dnes? Vstoupíte do podzemních prostor určených k čistícímu procesu a poznáte stavbu známou z mnoha filmů a seriálů, např.  Mission Impossible, Bídníci, Génius. Projdete skutečnou stokou (nefunkční), podzemní nádrží proplujete na prámu a z ventilačního komína uvidíte neznámé pohledy na Pražský Hrad, Bubeneč, Troju a Dejvice.  A vnitřkem komína se můžete spustit do podzemí!

Stará čistírna je otevřena celoročně, stálé prohlídky a nabídku naučných programů pro školy a rodiče s dětmi doplňují výstavy a koncerty. Při tematických akcích (Světový den vody – březen, Komínový den – červen, Dny evropského dědictví – září, Mikulášská – prosinec) je v provozu původní strojovna a kotelna.

Café Továrna nabízí občerstvení a výstavu historických fotografií z výstavby Staré čistírny. V letních měsících je otevřen Stokabar nad usazovacímu nádržemi, kam je i přímý vstup z cyklotrasy podél plavebního kanálu Troja-Podbaba.

www.staracistirna.cz

S náměstkem primátora v útulku

08.04.2019 | Bezpečnost

...od nástupu po praxi

15.03.2019 | Bezpečnost

 

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/video/?Oblast= ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz