Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Víte kam odložit oleje ze smažení?

Málokdo si dovede představit štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku. Víte kam správně odložit použité oleje z těchto smažených pokrmů?

V Praze 6, ve sběrném dvoře v Proboštské ulici, jsou umístěny nádoby na použité oleje a tuky z domácností. Odložení je zcela zdarma, pouze je potřeba oleje zbavit zbytků jídla a přinést na sběrný dvůr v uzavřené PET lahvi (nikoliv ve skleněné nádobě).

Je tomu rok co tato služba byla zavedena a výsledky předčily veškerá naše očekávání. Lidé si na tuto službu rychle zvykli a hojně ji využívají. Za období 12 měsíců se na sběrných dvorech vysbíralo celkem 4,6 tuny použitých potravinářských tuků a olejů, které by s velkou pravděpodobností končily v městské kanalizaci. Zvláště v období vánočních svátků dochází ve zvýšené míře k zanášení a znečišťování kanalizační sítě, což s sebou nese i zvýšené nároky na její následné čištění a údržbu.

Pokud zrovna nemáte cestu na sběrný dvůr a nechce se Vám oleje doma skladovat, rozhodně je nevylívejte do kanalizace. Lepší variantou je oleje slít do PET lahve a následně ji vyhodit do směsného komunálního odpadu.

Budeme moc rádi, pokud zvolíte ekologičtější variantu a využijete k odložení olejů sběrný dvůr. Použité oleje nemusí být odpadem, ale cennou surovinou. Pokud je odevzdáte na sběrném dvoře, putují dále ke zpracovateli, který je po vyčištění dále používá v široké škále produktů a služeb.

[vyvěšeno od 08.01.2018 do 31.01.2018]


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/upozorneni?u=952 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz