Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Bezpečnost ›› Senior akademie ›› detail/podstránka

Senior akademie

MČ Praha 6 ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy i v letošním roce zorganizovala v rámci prevence kriminality cyklus vzdělávacího programu podnázvem Senior akademie. Cyklus 12 seminářů byl zaměřený na vzdělávání občanů náležejícím zejména k seniorské generaci prostřednictvím přednášek na konkrétní témata vztahující se k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou a to moderní alternativní metodou na principu univerzity třetího věku.

Cílem senior akademie bylo naučit seniory, zdravotně a tělesně postižené občany předcházet trestné činnosti, jak se chovat v krizových situacích a jak přivolat pomoc, když je to třeba.

Záměrem přednáškového cyklu bylo, aby posluchači senior akademie své znalosti předali i svému okolí. Tato forma preventivních programů umožňuje neorganizovaným seniorům, ZTP a občanům získat potřebné informace k ochraně osobního bezpečí a majetku.

Součástí Senior akademie byly též bezplatné exkurze: návštěva Muzea Policie České republiky, psího útulku v Tróji a Centrálního operačního střediska MP hl. m. Prahy. Tyto exkurse byly domluveny na základě předchozího zájmu posluchačů Senior akademie a uskutečněny mimo termíny stanovené pro pravidelné přednášky.

Absolventi Senior akademie obdrželi na slavnostním ukončení z rukou zástupce radnice Prahy 6 – pana Zdeňka Hořánka a ředitele Městské policie OŘ Praha 6 – pana Bc. Zdeňka Kovandy pamětní listy, osobní alarm a drobné předměty bezpečnostního charakteru.

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/senior-akademie ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz