Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› Provoz pošt, nemocnic obchodů aj. ›› detail/podstránka

Provoz pošt, nemocnic obchodů aj.

Česká pošta 

od 18. 5. 2020 se provoz většiny pošt vrátil k původním otevíracím dobám, a to včetně sobotního provozu
Vybraných 73 pošt má ale dál omezené hodiny pro veřejnost max. do 16.00 hod. (podrobnosti zde), dvě pobočky – pošta Praha 1 v Jindřišské ulici a v Brně 2 v Nádražní ulici – naopak trvale rozšiřují otevírací dobu v pracovní dny do 18 hodin. Na těchto poštách je zachován sobotní provoz s max. hodinami pro veřejnost do 12 hod., v Praze max. do 13 hod.

Konkrétní hodiny pro veřejnost mají jednotlivé pošty vyvěšené na provozovnách, na webových stránkách a v mobilní aplikaci České pošty, s. p. Nedělní provoz je na všech poštách do odvolání zrušen.

Od 7.00/8.00 hod do 9.00 hod. (dle otevírací doby) jsou na poštách obsluhováni pouze klienti nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP/P starších 50 let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách.

Česká pošta se snaží o bezpečné doručování zásilek, lidé v nařízené karanténě by ji na to měli upozornit na lince  840 111 244. Osobám v karanténě pošta prodloužila dobu, po kterou jim zásilku uloží na poště. Adresátům bez roušky či jiné ochrany nemusí pošta zásilku předat.

 

Úřady 

přešly již na normální provoz, nicméně stále za dodržování hygienických podmínek, včetně nošení roušek, odstupů mezi jednotlivými osobami a zajištění dezinfekce.

 

Nemocnice/lékaři

Provoz nemocnic je značně omezen. Jsou zakázány veškeré návštěvy. Lékaři pacienty vyzývají, aby chodili pouze s neodkladnými zákroky.

Platí, že pacienti by měli nejprve lékařům zavolat, vyzvala je k tomu mimo jiné Česká lékařská komora. Pacienti by také měli informovat lékaře před ošetřením o tom, zda jim byla nařízena karanténa či hrozí, že se nakazili koronavirem. Nadále funguje pohotovost.

Kvůli receptu je možné lékaře kontaktovat telefonicky. Obvykle užívané léky není doporučeno vysazovat bez konzultace s lékařem.

 

Obchody a e-shopy

od 26. května 2020 se ruší otevírací doba obchodů s prodejní plochou více než 500 m2 pro seniory od 8:00 do 10:00 hodin.

Od 11. 5. mohou být otevřeny všechny provozovny v nákupních centrech nad 5000 m2 – podmínky zde.

Dále jsou otevřené:

Mění se také pravidla pro prodej oděvů a obuvi:

 

Restaurace a bary

od 25. 5. se otevírají i vnitřní prostory restaurací, hospod, bufetů, kaváren, vinoték a pivoték.

V souvislosti s otevíráním zahrádek vydal Magistrát hl. m. Prahy závazné stanovisko (viz příloha):

ikonka typu souboru application/pdf Příručka památkové péče [ PDF • 224kB ]

Otevřena jsou pak také zařízení typu zaměstnanecké stravování nebo stravování v nemocnicích, sociálních službách či vězeňských zařízeních.

 

Hotely, ubytovací služby

od 25. 5. se zároveň otevírají hotely, venkovní kempy a další ubytovací zařízení (včetně jejich restaurací a kaváren).

 

Ostatní

od 25. 5. mohou lidé opět navštívit i interiéry hradů a zámků za přesně definovaných podmínek.

Dále se již smí i do vnitřních prostor zoologických, botanických a dendrologických zahrad, otevírají se zotavovací akce pro děti do 15 let věku a také silniční a železniční přechody na hranicích republiky s Rakouskem a Německem. Otevřou se i pro mezinárodní lety další letiště v Česku kromě pražské Ruzyně, z níž se do ciziny létá už nyní. Nadále však musí lidé při vstupu do Česka dokládat negativní test na Covid-19 a dál platí opatření neumožňující vstup do ČR turistům.

VÍCE ZDE.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/provoz-post-nemocnic-obchodu-a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz