Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka

 

!!! POZOR CHYBA !!!

Chybně zadané osobní číslo: ''

 

Otázky a odpovědi

Výpis konkrétní otázky s odpovědí.


Vážený pane Zárubo!
Městská část se nedávno angažovala v odstranění stavby bývalého kina v Ruzyni. Pobodně nebezpečné a nevzhledné ruiny dvou domů jsou přímo na hranici Prahy 6 na rohu ulice U Vorlíků a Milady Horákové. Zabývá se městská část možností nařídit odstranění staveb? Nic jiného zřejmě ani vlastník neplánuje. Jak dlouho tento stav potrvá? Letná je již pěkně opravené a ke konci se blíží i úpravy okolí po stavbě tunelu.
Dále prosím o informaci, kdy budou opraveny velmi špatné úseky komunikací Svatovítská (200m), Badeniho (250m), a nebezpečné klesání v ulici Korunovační, případně jak může městská část tyto opravy urychlit.
Pane Zárubo, děkuji za odpověď, zdravím Vás a přeji pěkný den.
Ing. Jan Vesecký

[25.03.2013] nová otázka Ing Jan Vesecký • Téma: péče o životní prostředí a vzhled, řešení problematiky dopravy s výjimkou nadřazeného dopravního systému, oblast bezpečnosti, úklidu a odpadového hospodářství, Městský kamerový systém, program Stop Graffiti a agenda obecně prospěšných prací

Vážený pane inženýre,

co se týče první části Vašeho dotazu, který se týká problematiky opuštěných domů v ul. Milady Horákové, dovoluji si Vám zaslat vyjádření zdejšího odboru výstavby.
Nařízení odstranění stavby je možné jen z výjimečných důvodů, stanovených stavebním zákonem. Pokud tyto důvody nenastanou, je věcí vlastníka stavby, jak chce s nemovitostí nakládat, resp. kdy on sám podá návrh na demolici. Problém zanedbaných vil na Miladě Horákové je navíc v jejich umístění ve stavební uzávěře, kde dlouhodobě nelze trvat na údržbě objektů bez jejich perspektivy.
Správcem ulice Svatovítská, které se týká druhá část Vašeho dotazu, je Technická správa komunikací hl.m. Prahy (TSK), ten připravuje, v návaznosti na dokončování městského okruhu, její rekonstrukci. Předpoklad realizace je tedy druhá polovina letošního roku. Ulice Badeniho je opravována průběžně, první úsek v okolí zastávky TRAM „Chotkovy sady“ byl dokončen před několika dny. Větší oprava ulice Korunovační je připravována na rok 2014. Uvedené termíny staveb závisí na přidělení finančních prostředků do rozpočtu TSK pražským magistrátem a koordinaci s ostatními stavbami, zejména se stavbou Městského okruhu.

S úctou
Jan Záruba

[08.04.2013]

Konec výpisu.


ZPĚT na seznam skupin otázekOstatní otázky v tomto tématu© 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?IDx=5748 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz