Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka

 

!!! POZOR CHYBA !!!

Chybně zadané osobní číslo: ''

 

Otázky a odpovědi

Výpis konkrétní otázky s odpovědí.


Pane Šalku, v poslední své zveřejněné odpovědi uvádíte, že volná diskuse se předělává a bude přístupná pouze registrovaným uživatelům. Neuvádíte však žádný termín. Můžete tedy sdělit občanům, kdy bude tato diskuse opět k dispozici a jestli v ní zůstanou zachovány dosavadní příspěvky? Nemělo by to být nic těžkého, protože zajisté existují zálohy dat ze serveru, na kterém tento web včetně diskusí běží. V souvislosti s tím mám další otázku: již dříve jsem Vám psala v reakci na jednu vaši odpověď, že pokud chcete vidět příklad praktičtěji uspořádané diskuse, stačí se podívat na web Prahy 7. Tam se položená otázka zobrazí ihned po odeslání a odpovědi i reakce na ni se pak řadí pod ni do stromu, přičemž reakce zodpovědných osob je pro větší přehlednost odlišena barevně. Příspěvky pak lze třídit podle tématu, tj. zobrazit si celý strom, související s jednou otázkou, nebo podle data vložení příspěvku, a vidět tak nejnovější příspěvky. Takže pokud Vám teď nepřipadá složité předělat veřejnou diskusi, nestálo by za to zlepšit také fungování Otázek a odpovědí?
Děkuji za odpověď.

[05.03.2008] nová otázka Krutáková • Téma: styk s veřejností, mediální a webová prezentace radnice a městské části

Dobrý den,
po spuštění Volné diskuse s registrací budou samozřejmě všechny staré diskusní příspěvky ve stejné struktuře zachovány, v případě, že se k nim podepíše skutečný autor. Datum kdy se tak stane Vám nyní říct neumím, diskutoval jsem to s webmasterem a nepovažuje to za tak banální záležitost. Důvodem je poměrně složitá provázanost na různé databáze a vnitřní síť úřadu, proto nejde o pouhé připrogramování nějakého vstupního formuláře - registrace. Přesto se domnívá, že by Volná diskuse na konci příštího týdne mohla opět fungovat.
Co se týká Vašeho doporučení na nové strukturování Otázek a odpovědí, jsem na rozpacích. Chápu Vás názor, líbí se Vám systém na stránkách Prahy 7, někdo jiný ale může mít zase odlišný pohled na věc. A dokonce i má. Vím to nejenom z emailů, které přicházely po zavedení Otázek a odpovědí, ale evidentně např. i z dnešního vydání Pražského deníku. Dovolím si Vám přiložit publikovaný článek:

Název: Sympatické stránky Prahy 6
Autor: (hj)
Médium: Pražský deník Strana: 8
Rubrika: Čtenář - reportér
Datum vydání: 5.3.2008
----------------------------------------
Snad všechny městské části hlavního města vydávají své noviny, časopisy a další tiskoviny, jejichž úroveň se různí. S nemalým nákladem provozují rovněž webové stránky, které by měly sloužit všem občanům příslušné městské části.
Můžeme se zde setkat s řadou důležitých informací nebo se zapojit do diskusního fóra občanů s radními. Rozhodně je to zajímavá a důležitá služba, která přispívá ke zlepšení komunikace mezi radnicí a obyvateli hlavního města.
Jednou z nejlepších je radnice Prahy 6. Celé webové stránky působí velice vstřícně a otevřeně. Volná diskuse je v současné době bohužel ve stavu rekonstrukce, ale tento důvod je zřetelně vysvětlen. Druhá rubrika, nazvaná Otázky a odpovědi, která napomáhá interakci mezi oběma stranami je uživatelsky příjemná. Radní i pracovníci úřadu zde odpovídají na dotazy věcně, zdvořile a kvalifikovaně, což bohužel není běžné všude.
Myslím, že občanům žijícím na Praze 6 máme co závidět. Ze stránek je cítit, že strana, která zde vládne, nemá občanství a demokratičnost pouze v názvu.

Ale vraťme se zpět k Vašemu návrhu. Nevím, zda to víte, ale obdobně jsme před několika lety měly strukturované jediné diskusní forum na stránkách. Myslím obdobně jako má Praha 7. Jenže každý systém má své nedostatky a co funguje na jednom místě, zákonitě nemusí fungovat na druhém. Evidentně i když jde o dvě sousední městské části v rámci jednoho města. První rozdíl je v počtu příspěvků v obou forech. Je dobře, že lidé v Praze 6 chtějí diskutovat výrazně více než v jiných částech. Nicméně pro uživatelský komfort to znamená přizpůsobit tomu i strukturu diskusního fora.
A právě kritiky lidí v minulosti, tzn. v době, kdy jsme de facto měli diskusní forum dle Vašeho návrhu, že se nemohou vyznat v diskusi, najít svou otázku (docházelo totiž k tomu, že na konkrétní položenou otázku, dříve, nžli někdo stačil odpovědět, bylo reagováno ze stran dalších občanů nejrůznějšími výkřiky a tazatel ve chvíli, kdy si přišel pro svou odpověď, ztratil se v džungli hesel a výkřiků) apod. nás donutili změnit přístup. Přístup, který je adresnější a řeší každou položenou otázku zvlášť. A podle reakcí (připouštím, že nikoliv Vaší) se zdá, že to byl krok správným směrem. Takže proto zatím o změně neuvažujeme.

S pozdravem,
M.Šalek

[05.03.2008]

Konec výpisu.


ZPĚT na seznam skupin otázekOstatní otázky v tomto tématu© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?IDx=3642 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz