Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Tomáš Chalupa (fotka)
Mgr. Tomáš Chalupa
starosta
(2002-2006)

Otázky a odpovědi

Téma: územní rozvoj, bezpečnost, zahraniční vztahy, investiční politika, strategie rozvoje MČ Praha 6, strategie nakládání s majetkem, správa majetku včetně evidence, inventarizace a pojištění

volební období 2006-2010


Vazeny pane starosto,

22.2. tohoto roku jsem na strankach Prahy 6 vkladala nize uvedeny dotaz pro vaseho kolegu Bc. Jana Zarubu, bohuzel jsem na nej stale nedostala odpoved (ani po urgenci 17.5.2010), obracim se proto s prosbou o odpoved primo na Vas:

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda bylo již nějakým způsobem zahájeno řešení problému plánovaného parkoviště aut mezi domy Čínská 11 a Čínská 13, který v dotazu uvedeném na těchto stránkách popisovala paní Olga Budínská - konkrétně se jedná o dotaz z 28.4.2009, vaše odpověď je datována 24.6.2009. V odpovědi stojí, že na základě místního šetření 19.5.2009 bylo domluveno umístění dvou zahrazovacích sloupků tak, aby bylo zabráněno vjezdu jiných vozidel než městské policii, hasičům a údržbě zeleně. Nejen že do současné chvíle k žadné realizaci v tomto směru nedošlo, jedno až dvě auta dál každoděnně parkují na příjezdové cestě do parku, ale od minulého týdne (15.-19.2.2010) každý den na začátek parku najíždí těžká technika, v souvislosti se zahájením stavebních prací v Čínské 13, a v pátek 19.2. 2010 dokonce došlo k vykácení keřů na začátku parku (prostor mezi Čínskou 13 a 11). Celá situace vypadá tedy spíše tak, že se chystá realizace parkoviště, což považuji za naprosto nepřijatelné - velmi by zhoršilo životní prostředí a kvalitu života (výfukové plyny, hlukové limity, narušení klidové zóny parku) v této oblasti - a to především domu Čínská 11. Hana Hejlova (22.2.2010)

Rada bych jeste upresnila, ze k vystavbe parkoviste opravdu dochazi - byly nejen vyrezany kere, ale i odstranena trava, navezen pisek, na cast travnate plochy sterk. Parkovaci plocha je pouhych cca 5 metru od naseho domu, pricemz vsichni obyvatele domu maji timto smerem loznice (narozdil od domu Cinska 13, ktery ma okna situovana tak, ze jej prip. parkovani na kvalite zivota vyrazne neovlivni).

Jeste jednou dekuji za dpověď. Hana Hejlová

[16.07.2010] nová otázka Hana Hejlová

Vážená paní Hejlová,

dovolte mi se nejprve věnovat Vámi citovanému dotazu paní Budínské. Naše odpověď se týkala znemožnění parkování podél jižní fasády domu Čínská 11 a vjíždění na mlatovou cestu v parku, nikoliv účelové komunikace se živičným krytem. Vzhledem k tomu, že změna povrchu dostatečným způsobem zvýrazňuje charakter parkových cest, ustalo i jejich neoprávněné pojíždění motorovými vozidly. Proto bylo upuštěno od instalace zamezovacích sloupků a dopravního značení.
A teď se vraťme k parkování vozidel u domu č. 13. V závislosti na realizaci půdní vestavby ve zmiňovaném objektu, vznikla jeho vlastníku povinnost zřídit minimálně dvě parkovací stání. Této povinnosti se stavebník zhostil tím, že situoval tato stání na parcelu č. 1527/19 v katastrálním území Bubeneč, která je v jeho vlastnictví, přičemž příslušný stavební úřad stanovil povinnost pro stavebníka, aby tato zřizovaná stání byla ve vzdálenosti 20m od fasády domu č.p. 722/11.
Vážená paní Hejlová, jsme přesvědčeni, že realizace dvou parkovacích stání ve vzdálenosti 20m od Vašeho domu nesníží kvalitu života v této lokalitě a neznehodnotí zdejší parkovou plochu.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[04.08.2010]

Vážený pane starosto,
již před více než rokem jsem se na těchto stránkách ptala na možné řešení přechodu silnice v oblasti náměstí Na Santince. Pokud jedete směrem nahoru, tedy ulicí Zelená - Na Šťáhlavce, je právě toto místo, resp. oba přechody umístěné na tomto náměstí, velmi nepřehledné. Týká se to samozřejmě směru přechodu (z ulice Na Dionysce - Bechyňova, resp. jde o cestu do ZŚ Bílá). Zatáčka je výrazně pravotočivá a díky tomu velmi nepřehledná, jak pro řidiče jedoucí nahoru, tak pro přecházející - děti, které jednak nejsou dobře vidět a jednak sami dobře nevidí přijíždějící auta. Před "dolním přechodem" u zastávky autobusu č.131, je situace zhoršena ještě podloubím a auty, zaparkovanými těsně před přechodem. Do ulice Nad Šťáhlavkou bylo umístěno měřidlo rychlosti, které ale ukazuje rychlost aut jedoucích opačným směrem. Rychlost aut jedoucích ze Zelené ulice směrem nahoru tedy samozřejmě vůbec neovlivní a samo toto zařízení nemá na bezpečnost přechodu žádný význam. Můj dotaz zní, zda se bude bezpečnost tohoto přechodu řešit, tak jak slibovala paní Lindová před více než rokem. Mám na mysli "zpomalovače rychlosti", kterých je v dalším pokračování silnice (Na Šťáhlavce a Šárecké) spoustu a to na zcela přehledných úsecích, či světelnou signalizací na znamení nebo přítomnosti policisty, který by zajistil bezpečné přecházení dětí alespoň ráno do školy, kdy je provoz největší.
Současně by mě zajímalo, zda se na toto místo byl někdo opravdu podívat a zkusil uvedeným směrem přejít po přechodech před osmou ranní hodinou - tedy při běžném pracovním - školním provozu.
Za Vaši odpověď předem děkuji a budu doufat, že se situaci podaří vyřešit před začátkem nového školního roku, tak aby děti mohly bezpečně přecházet přes silnici. Děkuji, M.Pýchová

[19.07.2010] nová otázka Monika Pýchová

Vážená paní Pýchová,

děkuji Vám za upozornění na úsek ulice, který by mohl přispět k případné nehodě. Městská část považuje bezpečnost silničního provozu za jednu ze svých priorit a každoročně investuje značné prostředky do úprav komunikací, jejichž cílem je právě eliminace rizika nehodovosti.

Naši pracovníci se byli na místě podívat a doporučili opatření ke zvýšení bezpečnosti. Ačkoli úprava této ulice nebyla v plánu akcí na letošní rok, podařily se nalézt v rozpočtu finanční prostředky na vybudování betonového dělícího ostrůvku, který vystupuje do vozovky a tím zajišťuje bezpečnost chodců, neboť ti jsou již vidět. Bohužel se však nejspíše nestačí ostrůvek vybudovat do začátku školního roku. Z tohoto důvodu budou až do vybudování bariéry hlídkovat v ranních hodinách na místě městští strážníci. Zároveň jsem uložil městské policii, aby pokutovala bezohledné řidiče, kteří parkují svá vozidla u podloubí ihned před přechodem. Pokud mě paměť neklame, je na obrubníku žlutá čára zakazující stání na tomto místě právě s ohledem na bezpečnost chodců.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[03.08.2010]

Dobrý den,zajímá mne zda a kdy dokončíte opravu ulic a chodníků po opravě kanalizace v ulicích Na Luzích , K Červenému vrchu, V středu a okolí. Proslíchá se ,že to nemáte v plánu!To jsme Vám ,pane Chalupo byli dobří před volbami ,kdy jste žadonil o hlasy!Bylo by mi to líto,působil jste dobrým dojmem.

[29.07.2010] nová otázka Petra Městková

Vážená paní Městková,

netuším, kde se berou zvěsti o pozastavení rekonstrukcí ulic v kolem náměstí V středu, nicméně kategoricky říkám „je to lež“. U každé ulice, která potřebuje rekonstrukci povrchu, se snažíme koordinovat postup se společnosti, které mají své sítě pod zemí. Dáte mi jistě za pravdu, že nemá cenu opravovat chodník, aby se nám za půl roku do něj někdo „pustil“. V nejbližší době by měly být položeny nové kabely a po nich již nastoupí pracovníci v rámci chodníkového programu, kteří vytvoří nový povrch. Doufám, že Vás má odpověď uspokojila.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[03.08.2010]

Dobry den,

radi bychom se zeptali zda Praha 6 podporuje rozvoj neziskovek naseho typu - www.mcoutdoors.org

Dekuji. Kriegler

[04.06.2010] nová otázka MCOR občanské sdružení

Vážený pane Krieglere,

městská část ze svého rozpočtu podporuje mnoho neziskových aktivit bez rozdílu zaměření, počínaje podporou sportovních oddílů a konče podporou vydávání periodik. Samozřejmě velkou pozornost také věnuje činnosti zaměřené na pomoc či integraci našich handicapovaných spoluobčanů. Nevidím důvod, proč bychom případně nemohli podpořit i aktivitu, kterou se zabývá Vaše sdružení. Finanční prostředky se rozdělují jednou ročně formou grantového řízení, do kterého se může přihlásit kdokoli. Při rozdělování finančních prostředků se bere v potaz zejména kolik občanů Prahy 6 využívá poskytované služby. Nejlepší bude, pokud kontaktujete radní pro kulturu a volný čas Bc. Ingrid Kejkrtovou, která Vám ochotně vše vysvětlí. Paní radní můžete kontaktovat na mailuči na telefonním čísle  220 189 186.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[12.07.2010]

Vazeny pane starosto,

obracim se na Vas s prosbou o urychlene reseni katastrofalniho stavu nekterych silnic v Praze 6- Liboci. Nejhorsi situace je v ulicich U koleji- jsou to dve ulice lemujici zeleznicni trat v Liboci. Obe jsou v tak dezolatnim stavu, ze v podstate nejsou projizdne. Auta tak jezdi po travniku, a kde to neni mozne, nezbyva nez projizdet hlubokymi rygoly. Nechraneny zeleznicni prejezd je rovnez v hroznem stavu.
Jako ostatni obyvatele residence Nova Liboc nemam jinou moznost, nez denne projizdet zminenymi ulicemi U koleji. Na nasich autech se stav silnic jiz nekolikrat projevil.

Dekuji za pozornost a gratuluji ke znovuzvoleni do Vasi funkce.


Mgr. Lucie Brotankova
Naardenska 665/1
Praha 6
16200

[04.06.2010] nová otázka Mgr. Lucie Brotankova

Vážená paní Brotanková,

jsem si vědom, že ulice U kolejí se nenachází v uspokojivém stavu. I v našem bodovém hodnocení je na jednom z předních míst pro kompletní opravu. Avšak než se začne opravovat povrch vozovek je potřeba nejprve opravit sítě, které se nacházejí v zemi. Zajisté uznáte, že by bylo zcela nerozumné opravit povrch vozovky, aby poté přišli správci sítí (voda, plyn) a novou vozovku opět rozkopali. Z tohoto důvodu koordinujeme postup prací se správci sítí a přistupujeme k opravě vozovek v místech, kde již došlo k výměně „trubek“. Pokusím se apelovat na správce, aby přistoupili k výměně sítí ve Vaší oblasti v co nejkratší době, protože je pravda, že stávající stav je opravdu nevyhovující.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[12.07.2010]

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké je budoucí využití prostoru, v němž v současné době zčásti probíhá výstavba tunelu Blanka a zčásti slouží jako deponie vytěženého materiálu z téže stavby. Mám na mysli prostor ohraničený z jihu železniční tratí na Kladno, ze severu ulicí M.Horákové, ze západu Svatovítskou ulicí a Prašným mostem a z východu prostorem přiléhajícím ke stanici metra Hradčanská. Z vizualizací stavby tunelu Blanka
tunelblanka.cz
je patrná budoucí podoba Hradčanské (a bezprostředního okolí), dále pak křižovatka Prašný most. Z žádné vizualizace není patrné jakou podobu bude mít tento prostor. Prosím proto o informaci jaké jsou zde plány, v jakém časovém horizontu a eventuelně prosím odkaz na zdroj, kde byly detailní informace.
Děkuji Michal Bartoš

[11.06.2010] nová otázka Ing Michal Bartoš

Vážený pane Bartoši,

s největší pravděpodobností máte na mysli území mezi ulicemi Milady Horákové a Václavkova. Veškerá úprava tohoto prostoru je však více než se stavbou Blanky spojena s budováním železniční tratě, jejíž výstavba však byla s ohledem na finanční krizi dočasně pozastavena Prostor při ulici Václavkova by měl být po schválení nového územního plánu zastavěn obytnými domy ve stejné výškové regulaci jako okolní zástavba. V místech podél ulice Milady Horákové by měl být vytvořen další veřejný park. Konečná vizualizace zatím není k dispozici, avšak jakmile jí budeme mít k dispozici, zveřejníme jí na našich webových stránkách či v rámci výstavy Praha 6 mění tvář.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[12.07.2010]

Vážený pane starosto,
již loňského roku jsme se sousedy psali o nedodržování zavírací doby a narušování nočního klidu v restauraci u Rychtáře ul.Africká,P 6-
Vokovice. Odpověděli jste, že došlo již k projednání s provozovatelem a nápravě, ale to není pravda, protože zase obden do půlnoci a také až do půl druhé ráno svítí arogantně zelené světlo a na předzahrádce se baví vesele hosté a ruší noční klid a to je dávno po zavírací době. Copak zákony a vyhlášky nemluví jasně? Děje se to opakovaně a ještě za plného rušícího zeleného světla, aby každý z dálky viděl, že tady se nic nemusí dodržovat. Jistě jste povolili zřízení restauračního zařízení na sídlišti jen za určitých podmínek, že nebude rušen noční klid, nebo ne? Jedná se o letitý problém s tímto zařízením, kdy nájemnice z domu volávala MP pravidelně, ale jak je vidět,tak provozovatel je nepoučitelný.
Doufáme, že tentokrát se Vám podaří zajistit potřebný noční klid pro občany, kteří ráno vstávají do práce.
Děkujeme za odpověď
M.Novotná

[12.06.2010] nová otázka Marie Novotná

Vážená paní Novotná,

je mi velice líto, že provozovatel restaurace nedodržuje pravidla, na kterých jsme se dohodli. Pověřil jsem vedoucího živnostenského úřadu a ředitele městské policie, aby provedli namátkové kontroly tohoto zařízení a pokud zjistí porušení platných pravidel, nekompromisně zasáhli. Pravidla platí pro každého a rušení nočního klidu je neblahý nešvar, kterému je potřeba čelit a zamezit jej.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[12.07.2010]

Dobrý den,

prosím, co hodláte učinit s naprosto odpornou a nedostačující budovou i provozem prodejny Billy na Červeném vrchu? Je to naprostá ostuda 21. století. Špína, shnilé ovoce a zelenina. V okolí žádná jiná prodejna potravin není, a tak se nabízí podezření na korupci, zda v této lokalitě není udržována uměle tato prodejna, a není tak vystavena žádné konkurenci.
Prosím, odpovězte a hlavně s tímto neutěšeným stavem něco učiňte. děkuju Zuzana Zemanová

[21.06.2010] nová otázka MgA. zuzana zemanova

Vážená paní Zemanová,

budova, o které hovoříte, je v majetku soukromé osoby a městská část na její provoz nemá žádný vliv. Městská část může pokutovat vlastníka nemovitosti pouze v případě, že by nemovitost kazila vzhled obce, tzn. byla by vybydlená, či nebezpečná svému okolí (padající střešní tašky, uvolněná okna). Důrazně odmítám Vámi vyslovené nepodložené nařčení z korupce. Není jediný důvod, aby radnice nad nějakou prodejnou potravin držela ochranou ruku. Naopak podporujeme vybudování nového obchodního centra v oblasti Bořislavky, které by mělo z větší části nahradit stávající prodejnu. Bohužel investor výstavbu tohoto centra s ohledem na ekonomickou krizi svůj záměr prozatím pozastavil.
Co se týká Vaší poznámky o shnilém ovoci a zelenině, vydal jsem pokyn živnostenskému odboru, aby ve spolupráci s hygienickou stanicí prověřily toto podezření a v případě jeho potvrzení z něj vyvodily pro provozovatele důsledky.

S úctou

Tomáš Chalupa, v.r.

[12.07.2010]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to vypadá s výstavbou nákupního a kancelářského centra na Bořislavce. Podle informací, které jste uvedl na informativní schůzce pro občany před cca rokem a půl, budova již měla stát. Na místě se zatím nic neděje. Bude na tomto místě nákupní zóna alespoň po dostavbě metra? A kdy se počítá se sprovozněním této stanice metra? Děkuji. Melhemová

[27.04.2010] nová otázka Martina Melhemová

Vážená paní Melhemová,

městská část vždy podporovala vybudování nákupního centra v oblasti Bořislavky jako části moderní páteřní sítě obchodů. V současné době jsou v provozu dvě (v Ruzyni a na Vypichu) a další dvě by se měly vystavět v následujících letech (na Bořislavce a na Vítězném náměstí). Výstavba centra na Bořislavce má však několik ale…
Prvním je výstavba metra, která byla zahájena v letos v březnu. Právě v budoucím centru by se měl nacházet jeden ze vstupů do stanice Červený Vrch. Předpokládané datum zprovoznění metra je stanoveno na roky 2013 až 2014. Druhým je celosvětová hospodářská krize, která nepřeje takto finančně náročným projektům. Ve světě se podobné projekty v současné době pozastavují a investoři čekají na zlepšení ekonomické situace. U projektu Bořislavka dokonce investor odchází z republiky a nabízí pozemek s projektem k prodeji. Zájem o pozemek již projevilo několik developerů, avšak nemůžu předjímat výsledek jednání mezi jednotlivými investory. Každopádně stále platí to, o čem jsem se zmiňoval na začátku. Městská část bude podporovat případné vybudování centra, samozřejmě s ohledem na limity v rámci územního plánu.

S úctou
Tomáš Chalupa, v.r.

[02.07.2010]

Dobrý den,
můj dotaz se týká obnovy dětských hřišť. Mohli byste mi prosím sdělit, která hřiště v tomto roce se budou obnovovat - zejména měnit prolejzačky a skluzavky.TAké bych se chtěla zeptat, jaká firma zajišťuje demontáž a odvoz starého vybavení hřišť.
Můj další dotaz se týká dětského hřiště ve vnitrobloku ul. Evropská od č. 6 do č. 20. Zda se toto hřiště bude obnovovat a v jakém časovém horizontu.
Předem vám moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Rybáková

[15.04.2010] nová otázka Barbora Rybáková

Vážená paní Rybáková,
velmi se omlouvám za opožděnou odpověď. V letošním roce byla obnovena tato dětská hřiště:

mezi ulicemi Jemenská a Syrská
v ulici Alej Českých exulantů
v ulici v ulici Na Křídle
ve vnitrobloku G,Píky mezi č.or. 2 a 4
v ulici Matějská
v ulici Mozambická a Etiopská
v ulici Alžírská

V Sedleci plánujeme ještě letos rekonstrukci hřiště a na většině dětských hřišť na sídlišti Petřiny se v dohledné době započneme s výměnou nevyhovujících pružinových houpadel. S obnovou dětského hřiště ve vnitrobloku Evropská 6 – 20 nepočítáme, svoji pozornost zaměřujeme zejména k obnově dětských hřišť sloužících široké veřejnosti, s volným přístupem.

Demontáž nevyhovujícího herního zařízení zajišťuje vždy firma, která vyhrává zakázku vyhlášenou prostřednictvím elektronického tržiště v rámci instalace nových herních prvků. Může to být tedy jakákoliv firma, která se zabývá instalací dětských hřišť.

S úctou
Tomáš Chalupa

[01.07.2010]

 


ZPĚT na seznam skupin otázek© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=9&PocetCelkem=68&vynechat=16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz