Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Ing. Jan Holický, MBA (fotka)
Ing. Jan Holický, MBA
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře tajemník ÚMČ

Otázky a odpovědi

Téma: Činnost Úřadu Městské části Praha 6, výkon státní správy


Dobrý den,
prosím, informujte mne, jak pracujete na aktuální vyhlášce týkající se poplatků za psa, venčení a volného pobíhání psů. Praha 6 je druhým obvodem, kde je největší množství psů a majitelé psů jsou netolerantní - až agresivní při upozornění, že
není možné, aby psi volně pobíhali, znečišťovali a ničili nejen státní, ale i soukromý majetek.
Tato oblast je dlouhodobě zastupiteli Prahy 6 opomíjena a neřešena.
Děkuji za brzkou odpověď.
Nataša Zedníková

[17.04.2019] nová otázka Nataša Zedníková

Vážená paní Zedníková,

děkuji Vám za dotaz, jak popisujete největším problémem je přístup (některých) pejskařů. Bez vzájemné ohleduplnosti ani sebelepší vyhláška nepomůže.
Obecně závazné vyhlášky a nařízení zpracovává a schvaluje hlavní město Praha, městská část Praha 6 je pouze připomínkovým místem. Posledním pokusem hlavního města Prahy regulovat pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích je návrh vyhlášky z roku 2015, ke kterému se Rada městské části Praha 6 vyjádřila svým usnesením č. 700/15 ze dne 09.09.2015. Tomuto usnesení předcházela mj. též radnicí organizovaná diskuse s veřejností v budově úřadu. Městská část tehdy doporučila, aby byla jednoznačně definována území a lokality, kde by byl zákaz volného pohybu psů a úplný zákaz vstupu psů. Zároveň požadovala dostatečné plochy, na kterých by volné pobíhání psů bylo povoleno. Tím by mohlo být dosaženo větší respektovanosti zákazů. Projednávání návrhu této obecně závazné vyhlášky však nebylo na úrovni hlavního města Prahy dokončeno (vyhláška tedy nebyla ani předložena ke schválení) a žádný další pokus o regulaci od té doby hlavní město neučinilo.

S pozdravem

Jan Holický

[23.04.2019]

Dobrý den. Potřebuji si vyměnit řidičský průkaz. V souvislosti s touto agendou, se chystá změna s tím, že výměna bude možná i na městských - obecních úřadech. Bude se tato změna týkat i Městské části Prahy 6? A kdy má s planovanou určitostí proběhnout. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Kynčl.

[18.01.2019] nová otázka Jaromír Kynčl

Vážený pane Kynčle,

v současné době agendu řidičských průkazů vykonává v Praze magistrát hl.m. Prahy na adrese Praha 4, Na Pankráci 1685/17.

Informace o možné výměně naleznete zde:
www.praha.eu

Do budoucna zvažuje magistrát hl.m. Prahy pracoviště pro agendu řidičských oprávnění i na svém pracovišti v Praze 6 v ulici Radimova, kde je v tuto chvíli pouze registr vozidel, jelikož se jedná o záměr nelze stanovit konkrétní datum.
www.praha.eu

S pozdravem

Jan Holický

[21.01.2019]

Konec výpisu.


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=58 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz