Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Jakub Stárek (fotka)
Mgr. Jakub Stárek
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře statutární místostarosta
» Územní rozvoj a veřejný prostor

Otázky a odpovědi

Téma: Územní rozvoj a plánování, veřejný prostor, Smart City


Dobrý den, nevím, zda se mohu obrátit na Vás, ale chci se zeptat, jak lze postupovat v případě, že naproti v ulici u večerky je každý den hluk, nepořádek po celé ulici. Nedá se tu spát, ani být, protože je všechno slyšet. Mohu někam zaslat stížnost?
Děkuji,
Michnáčová

[18.05.2021] nová otázka Mgr. Anna Michnáčová

Vážená paní Michnáčová, milá Anno,
díky za důvěru, se kterou jste se na mne obrátila. Osobně jsem zažil podobný problém a vím, že je to velmi nepříjemné.
Pokud je to ve veřejném prostoru a místem problému je nějaký městský mobiliář (např. lavička), tak bych asi mohl jejím odstraněním pomoci.
Pokud je to např. ze sousední nemovitosti, tak doporučuji zkusit domluvu a pokud toto zklame, tak je třeba volat policii či hygienu. Jiná možnost fakticky není.
Přeji Vám, aby se situace co nejdříve narovnala a jsem s pozdravem
Kuba Stárek

[19.05.2021]

Dobrý den ,
v oblasti zv.Dlabačov,v okolí tram.zastávky Malovanka byly přes zimu odstraněny všechny lavičky.Dle vyjádření paní z MČ Prahy 6,kterou jsem zde nedávno potkal, je to údajně kvůli partě nepřizpůsobivých(bezdomovci,opilci,nakomani)
Tito lidé tedy už nevysedávají na lavičkách v okolí zastávky ,ale v parku -Královka, nebo v okolí podchodu pod Bělohorskou ulicí, zde nejen močí a kálí ,ale i obtěžují kolemjdoucí.Odstranění laviček ,tedy opravdu není řešení.Jakým způsobem tedy budete dále postupovat v problematice výskytu těchto osob?
Děkuji
Halík

[19.05.2021] nová otázka Petr Halík

Vážený pane Halíku, milý Petře,

děkuji za dotaz. Asi by spíše spadal ke kolegovi Hořánkovi, který má na starosti otázku bezpečnosti a Městské policie.

Zkusím ale odpovědět za sebe. Bydlím v okolí (ul. Mládeže) a jak v parku Královka, tak i na Ladronce se setkávám čím dále častěji s osobami, kterým je otázka soužití upřímně jedno. V těchto místech posilujeme výskyt městských strážníků, ale to moc nepomáhá. Pokud sedím na lavičce, pokuřuji a páchnu, tak to není důvod pro zásah strážníka. Jediným způsobem je vytvoření aktivního prostředí (trhy, letní kulturní scéna atd.), které tyto osoby odrazují. V parku Královka je toto řešení ale spíše z kategorie sci-fi. Zkuste prosím aktivovat i kolegu Hořánka, který může posílit návštěvy policie, ale bojím se, že to nebude fungovat.
S étosem Vašeho přípisu plně souhlasím a jako otec dvou malých dětí je mi tato situace dvakrát nepříjemná.
Pokud byste vy měl nějaké konkrétní nápady, tak jsem připraven pomoci.
S pozdravem
Kuba Stárek

[19.05.2021]

Dobrý den, minulý rok byly odstraněny dřevěné lavice v ulici Ciolkovského a zatím není žádná náhrada. Prosíme o sdělení kdy předpokládáte lavice vrátit zpět. Pro odpočinek byly vynikající. Děkujeme za odpověď a nápravu stavu

[27.02.2021] nová otázka Dana Dvořáková

Vážená paní Dvořáková,

dřevěné lavice z masivu byly odstraněny na podzim 2020 z důvodů jejich poškození hnilobou a v důsledku toho již nebyly opravitelné. Nahrazeny budou třemi skupinkami laviček mmcité, typ Viera – jedná se o typ laviček, který je použit v celém sídlišti Dědina. Dodací lhůta výrobce těchto laviček je však bohužel dlouhá. Lavičky jsou objednané a čekáme na jejich dodání. Jakmile budou lavičky dodány, budou nainstalovány. Předpoklad je cca konec května 2021/polovina června 2021.

Pevně věřím, že je tato informace dostatečná. Díky za Vaší důvěru, se kterou jste se na mne obrátila.
S pozdravem

Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den ,
jaká je budoucnost multifunk.oper.centra na Malovance?
Už 3.rokem koukáme na chátrající stavbu .Ve které se navíc poslední dobou vyskytují podivná individua.
Děkuji
Halík

[27.03.2021] nová otázka Petr Halík

Vážený pane Halíku,

stavba je hlavního města a tam, jak jsem pochopil, nové vedení rozhodlo o aktualizaci koncepce, což s sebou nese změnu zakázek. Vše by se mělo blížit svému konci a zakázka se snad již brzy vyhodnotí. Jakmile se tak stane, tak bude objekt dokončen a v provozu.

Bydlím nedaleko a je mi z toho také smutno.

Více např. zde:
www.seznamzpravy.cz

S pozdravem
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den, v současné době probíhá rekonstrukce v ulici Jaselská. Nebylo by možné po jedné straně ulice vyčlenit parkovací místa šikmo k chodníku, jako tomu bylo ještě v 90. letech a jak je tomu i v ulici Eliášova? Chodníky jsou dost široké a přece jen by se zvýšil počet parkovacích míst pro rezidenty, kterých je i přes modré zóny stálý nedostatek. Děkuji.

[23.04.2021] nová otázka JUDr. Markéta Čermínová

Vážená paní doktorko,

děkuji za váš podnět. Věc není tak jednoduchá jak se zdá, na projektové přípravě ulice se pracovalo přes pět let a řešila se mimo jiné i varianta šikmých stání. Důvodem dlouhé doby projektování bylo mnoho protichůdných zájmů dotčených stran vyjadřujících se k projektu. Jsou to zejména Hygienická stanice, Národní památkový ústav, správce komunikace, Policie ČR, zdejší odbor dopravy a životního prostředí a další.
Vzhledem k památkové ochraně uličních prostor byl dohodnut kompromis, kdy některé chodníky ulic jsou zúženy na úkor parkování jiné nikoli, obdobně to platí s užitím původních dlažeb ve vozovce. Ulice Jaselská bude s podélnými stáními i s ohledem na hustou výsadbu stromů, kdy při zohlednění předepsaných prostorů pro rabátka šikmá stání nevycházela o mnoho lépe oproti podélným.
S přáním všeho dobrého
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den,

zajímalo by mě, z jakého důvodu pan radní Jakub Stárek, společně s panem radním Jaromírem Vaculíkem, již dvakrát na zasedání Rady MČ společně zablokovali přijetí návrhu radního Jana Laciny na poskytnutí slevy z nájemného nájemcům nebytových prostor Prahy 6 ve výši 50% za 4. čtvrtletí 2020. Naposledy s argumentem, že sleva ve výši 50% je příliš vysoká. S ohledem na skutečnost, že na základě vládních nařízení tito nemohli po řadu měsíců vykonávat podnikatelskou činnost nebo jen v omezeném režimu, tomuto postoji nerozumím. Poskytnutí slev v uvedené výši navíc opakovaně doporučila jak Dislokační komise, tak Pracovní skupina starosty, která byla v loňském roce zřízena za účelem projednávání jednotlivých žádostí. Žádosti nájemců se od loňského roku ale množí a jsou Dislokační komisí na pracovní skupinu starosty odkazovány s tím, že tato je bude řešit. Což se neděje s argumentací, že je navrhováno, potažmo očekáváno systémové řešení v podobě slev. Pokud se ODS profiluje jako podporovatelka podnikatelů, jednání radního Jakuba Stárka podle mého názoru nedává žádnou logiku. Věřím, že napotřetí toto již Rada MČ schválí, mnozí podnikatelé, podnikající v nebytových prostorách MČ jsou již na pokraji bankrotu, pokud již nezbankrotovali. Oproti na jaře loňského roku Prahou 6 deklarované pomoci se navíc jedná o pomoc spíše symbolickou, viz zde: www.praha6.cz

Děkuji, s pozdravem,

Lukáš Pokorný

[24.04.2021] nová otázka Lukáš Pokorný

Dobrý den, Lukáši,
pozice ODS je dlouhodobě v systematické podpoře všech podnikatelů. To se týká i Prahy 6. S ohledem na nastavení podpory v minulých kvartálech, tak i s ohledem na podporu ze strany HMP ve výši 30 % jsme také podporovali variantu 30 % v každém kvartálu, kdy jsou obchody uzavřeny.
S ohledem na ne příliš koncepční postup Vlády ČR ve věci podporu podnikatelů a nízkou kompatibilitu s naší pomocí podpoříme návrh na 50 %. Celkově se jedná o nižší podporu, než jsme si představovali, ale zatím nevidíme jinou možnost.
S pozdravem
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně probíhající výstavby stezek na pláni Vypich (Úprava předpolí Obory Hvězda, firma Chládek). Jaký je aktuálně předpokládaný termín dokončení a důvod prodlení? Podle původní objednávky mělo být předáno do konce roku 2020 a dodatek k této objednávce v registru smluv s odůvodněním prodloužení termínu zveřejněn nebyl. Bylo by prosím možné požádat firmu o začištění ploch, které již nejsou k dokončení využívány, od štěrku? Děkuji
Petra Poláková

[28.04.2021] nová otázka Petra Poláková

Vážená paní Poláková, milá Petro,
chápu, že práce probíhají již nezvykle dlouhou dobu, realizace pěších mlatových cest na předpolí Obory Hvězda bylo zahájeno na podzim 2020. Práce musely být však z důvodů nevhodných klimatických podmínek předčasně přerušeny až do minulého týdne. V současné době byly práce opět zahájeny a budou ukončeny nejpozději do poloviny května.
Problém zpoždění byl hlavně v mrazivém nočním počasí, které by mělo negativní vliv na kvalitu uložení povrchu.
S přáním všeho dobrého
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den, chci se zeptat, jak daleko je výstavba severního okruhu Prahy? Je to děsivé množství aut, které nám jezdí pod okny ve Svatovítské. Praha je popelka všech měst. Je to ostuda. Normální jsou tiráci v blízkost Hradu. Trávu na koleje a stromy jste nám zakázali kvůli IZS. Ale na Jug part to jde. A nechali jste na vnitřním rondelu ten dobytčí koridor pro chodce. Místo pořádného světelného přechodu pro chodce přes celou ulici, aspoň u lahůdek a zastávek vejš. Už to bude 10 let co marně píšeme na radnici. A problém je i pan Důra na Magistrátu. Snad pomůže nový stavební zákon. Děkuji Růčková

[26.04.2021] nová otázka Bc Dita Růčková

Vážená paní Růžičková, milá Dito,
než uvedu některé z doptávaných faktů, tak musím říci, že mi mluvíte z duše. Za dostavbu klíčových staveb (jako je např. severní okruh kolem Prahy) bojuji řadu let. Ale stavět je daleko těžší než bořit ... bohužel.
Výstavba SOKP pokračuje jen velmi pomalu (nyní probíhá výkup pozemků okolo budoucí stavby.
V 06/2018 byla dokončena technická studie SOKP 518 a 519, která bude podkladem pro oznámení záměru, případně pro dokumentaci EIA. V návaznosti na tuto dokumentaci probíhají biologické průzkumy a zajišťování výhledových dopravních intenzit tak, aby dokumentace pro oznámení záměru byla dokončena do 31. 12. 2018. Dokumentace EIA by měla být dokončena do 02/2020 a závazné stanovisko MŽP by mělo být vydáno v 10/2020. Dokončení DÚR se předpokládá v 03/2021 a vydání pravomocného územního rozhodnutí v 03/2022. Zahájení stavby se předpokládá v roce 2025.
Ale jako se vším, uvidí se.
V pomoc nového zákona moc nevěřím. Trávu na koleje bohužel dát nemůžeme, z důvodu, který jste popsala. Vše by se mělo zlepšit s připravovaným obchvatem KES (Komunikace Evropská Svatovítská).
Snažil jsem se na maximum otázek odpovědět, ale dodávám, že fakticky nic z výše uvedeného nespadá do přímé odpovědnosti a kompetence Prahy 6, ale magistrátu a státu.
Díky za to, že jste mi napsala a jak jsem psal výše, dělám maximum proto, aby se situace zlepšila.
S pozdravem
Kuba Stárek

[28.04.2021]

Dobrý den, dovoluji si vás zeptat na vývoj situace kolem území bývalého Strnadova zahradnictví a to té části mezi školou a tratí. Doposud obývané bezdomovci a nyní zde probíhají snad přípravné práce pro další postup. V okolí se šušká, že nakonec zde bude výstavba bytů už definitivně. Můžete nám to potvrdit nebo vyvrátit ? Děkujeme.
S pozdravem
Pavel Raboch

[02.02.2021] nová otázka Pavel Raboch

Vážený pane Rabochu,
území bylo vyčištěno investorem na základě několikáté výzvy. V současné době územní plán umožňuje umístit rodinné domky, což v předminulém roce podpořila městská část. Investor plánuje umístit cca. 6 rodinných domů a jeden dům pro správu místní zeleně (s odkazem na územní plán). Současně v místě probíhá změna územního plánu, která by měla umožnit umístit další rodinné domy. Historicky předchozí investor uvažoval, do centrální části území umístit dva viladomy.
S přáním všeho dobrého
Kuba Stárek

[26.04.2021]

Dobrý den, pane Stárku,
zúčastnila jsem se se svými připomínkami veřejné internetové diskuse ke kontroverznímu projektu se zavádějícím názvem Centrální náměstí Petřiny (vůbec zde nejde o náměstí, nýbrž o stavbu obrovského bytového domu...) a ráda bych věděla, kde může veřejnost sledovat průběh a výsledky jednání Komise územního rozvoje s investorem tohoto projektu, firmou CPI Radovana Vítka.
Dále by mne zajímalo, zda investor uvažuje o kompenzaci za zhoršené životní prostředí po dobu stavby obyvatelům domů v bezprostřední blízkosti přestavovaného objektu, především domů v Bubeníčkově a Brunclíkově ulici.
(My v Brunclíkově jsme po dobu výstavby metra dva roky žili na staveništi, abychom se poté ocitli na veřejném parkovišti, které se z našeho okolí stalo a nyní nás pravděpodobně opět čekají dlouhé měsíce uprostřed staveniště opět s nejistým kladným výsledkem...)
Jinak samozřejmě vítám snahu o zkrášlení prostředí kolem Billy a doufám, že se záměr investora podaří Městské části ukočírovat k všeobecné spokojenosti:-)
Děkuji předem za odpověď a přeji vše hezké v novém roce!
E.Veselá

[08.02.2021] nová otázka Eva Veselá

Vážená paní Veselá,
jednání s investorem stále probíhají. Výstupy z komise územního rozvoje (upozorňji: pouze poradního orgánu) jsou na webových stránkách MČ Praha 6 ( www.praha6.cz
Investor na jednáních přislíbil řadu kompenzaci pro MČ (příspěvek na přístavby u škol a školek, architektonickou soutěž na veřejný prostor, atd.). Co se týká obyvatel Bubeníčkova, tak tam je příslib narovnání ulice, zkvalitnění prostoru a navýšení počtu parkovacích míst. Současně je příslib pro autobus, který by pendloval mezi "staveništěm" a Kauflandem. Standardem je zvýšení úklidových prací (vč. kropení) tak, aby okolí zasahovali prachové částice co nejméně.
Pokud by Vás napadla nějaká další kompenzace pro okolní budovy, tak mi prosím dejte vědět.
S přáním všeho dobrého,
Kuba Stárek
Co se týká

[26.04.2021]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=56 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz