Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Jakub Stárek (fotka)
Mgr. Jakub Stárek
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře statutární místostarosta
» Územní rozvoj a veřejný prostor

Otázky a odpovědi

Téma: Územní rozvoj a plánování, veřejný prostor, Smart City


Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o informace ohledně prostoru v okolí křižovatky Malovaka.

Jaký je, prosím, aktuální stav výstavby projektu MOZ Malovaka, který zde začíná pomalu chátrat a je ostudou pro své okolí.Řeší to magistrát jako investor s Prahou 6 a kdy by mohl být projekt dokončen? Ve vizualizaci byl součástí projektu i veřejně přístupný park, počítá se s tím?

Další má otázka směřuje k prostoru pod hotelem Pyramida, kde je už několik let zřízeno zázemí staveniště komplex Blanka. Jaké jsou s timto
prostorem plány do budoucna?

A posledni má otázka je k pozemku u koupaliště Petynka (dříve autobazar).Plánuje se zde nějaká výstavba? V minulosti zde měl být snad postaven hotel,ale to se neuskutečnilo.

Děkuji Vám a přeji pěkný den,
Petr Tamchyna

[09.06.2021] nová otázka Petr Tamchyna

Dobrý den, Petře, děkuji za dotaz a omlouvám se za delší čas na vyřízení, ale odpovědi z HMP mají dlouhé lhůty. Investorem je hlavní město a to je nyní v zajetí procedur výběrových řízení. Současný předpoklad dokončení a zprovoznění MOZ je konec příštího roku. Park je až navazující investice, takže na něj si ještě počkáme.
Plán na plochu pod Pyramidou stále zjišťuji. Je v majetku HMP (z věší části nesvěřeném MČ Praha 6). Plán HMP bohužel není známý. Resp. mám za to, že zatím neexistuje.
Z územního plánu vyplývají následující možnosti využití.
Hlavní využití:
Plochy pro umístění areálů a komplexy specifických funkcí nebo jejich kombinace
a koncentrované aktivity neuvedené v jiných plochách pro zvláštní komplexy občanského
vybavení

Přípustné využití:
Obchodní zařízení s celkovou hrubou podlažní plochou nepřevyšující 20 000 m2, stavby a zařízení
pro veřejnou správu, stavby a zařízení pro administrativu, služby, zařízení veřejného stravování,
hotelová a ubytovací zařízení, víceúčelové stavby a zařízení pro kulturu a sport, stavby a zařízení
pro výstavy a kongresy, velké sportovní a rekreační areály, vysoké školy a vysokoškolská zařízení,
kulturní stavby a zařízení, muzea, galerie, divadla, koncertní síně, multifunkční kulturní a zábavní zařízení, archivy a depozitáře, církevní zařízení, vědecké a technologické parky, inovační centra, školská zařízení, zdravotnická zařízení, sportovní zařízení, veterinární zařízení, zařízení sociálních
služeb, zařízení záchranného bezpečnostního systému.
Drobné vodní plochy, zeleň, cyklistické stezky, pěší
komunikace a prostory, komunikace vozidlové,
plošná zařízení technické infrastruktury v nezbytně nutném rozsahu a liniová vedení technické infrastruktury.
Podmíněně přípustné využití:
Pro uspokojení potřeb souvisejících s hlavním a přípustným využitím lze umístit: plochy a zařízení pro skladování, služební byty, parkovací a odstavné plochy, garáže.

Dále lze umístit: zvláštní komplexy obchodní, vysokoškolské a pro kulturu a církev za podmínky, že jejich umístění bude součástí celkové urbanistické koncepce.
Drobnou nerušící výrobu, sběrny surovin a malé sběrné dvory, čerpací stanice pohonných hmot, stavby, zařízení a plochy pro provoz PID. Pro podmíněně přípustné využití platí, že nedojde k znehodnocení nebo ohrožení využitelnosti
dotčených pozemků.

Co se týká autobazaru, tak zde probíhá lehký boj mezi MČ P6 zastoupenou mnou a investorem Geonsan, který vlastní část pozemku, na kterém chce vystavět velký bytový dům s velikostí přes 23 tis. m HPP. Pro územní a stavební řízení chce čerpat koeficienty z pozemků MČ P6 s čím v minulosti souhlasila MČ na projekt hotelu, který má již územní rozhodnutí. Nyní souhlas MČ (resp. její 100% vlastněná společnost SNEO, a.s.) neposkytla.

S přáním všeho dobrého.

Kuba Stárek

[06.09.2021]

Dobrý den! V parku u ulice Smiřického u tzv. Plivátka bylo nově instalováno grilovací místo a pítko. Pokud vím, tak z iniciativy nějaké občanské skupiny zeshora Tejnky.Od konce lockdownu každý pátek i sobotu se zde konají mimořádně hlučná "setkání" velkého počtu lidí od odpoledne do nočních hodin. Jelikož slavící mají výhled zacloněný zelení, domnívají se zřejmě, že nikomu nevadí. Bohužel z důvodu tvaru zástavby se hluk nese tak, ze je okolní domy mají prakticky v obýváku. Bylo by možné upozornit občanskou iniciativu, která si tam nechala pařící místo zřídit, ať chodí pít k sobě před svoje domy - případně jim tam ten gril nechat přesunout? Nebo alespoň zajistit v pátek a sobotu večer kontrolu ze strany městské policie a místo osadit třeba upozorněním, že jde o dětské hřiště a není určeno k hromadným soukromým oslavám (občas dokonce i s ozvučením)?

Děkuji

Eva Zemanová

[11.06.2021] nová otázka Mgr. Eva Zemanová

Vážená paní magistro, prosím o informaci,
zda po zesílení policejních kontrol (pátky/soboty) na moji žádost se situace se "slavíky" zlepšila. Narušování nočního klidu není možné tolerovat, bez ohledu na původce.
S pozdravem
Kuba Stárek

[06.09.2021]

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se plánuje rekonstrukce tankodromu zvaného uluce Šárecká? Kořeny stromů se tlačí boule asfaltem, nekonečno záplat, chybějící zrcadla v nebezpečných křižovatkách s předností zprava, chybějící chodník, nefunkční zpomalovací pásy, které nebrání řidičům vjíždějícím z ulice Na pískách, aby jeli rychlostí blesku. Brzy bude drncající ulice sjízdná asi jen traktorem. Ani v bývalých sudetech se člověk jen tak nesetká s tak dezolátní a opomíjenou ulicí. Ovšem Šáreckou projednou desítky, ne-li stovky, aut za hodinu.

[21.06.2021] nová otázka Martin Žajdlík

Dobrý den, Martine,
v současné době spolu s projektanty finišují přípravy (ve výrobních výborech) rekonstrukce Šárecké. S ohledem na to, že se jedná o investiční akci magistrátu, která se řeší už asi 5 let, tak nechci hádat, kdy dojde k realizaci.

S tím co o ulici říkáte velmi souhlasím. Na Šestce se snažíme udělat maximum, aby rekonstrukce proběhla s trochou selského rozumu a co nejdřív.
S pozdravem
Kuba Stárek

[06.09.2021]

Vážený pane magistře,

ráda bych se zeptala zda Praha 6 plánuje v budoucnu vybudovat nějaké psí hřiště. Na západním břehu Vltavy jsem se bohužel s žádným nesetkala, zato například na P-9 a P-10 je jich poměrně hodně. Přijde mi že Praha 6 je v tomto ohledu docela dog unfriendly. I přes rozsáhlou zeleň v ní není možné psy pouštět “na volno”.

S pozdravem,

Dorothea Pestlová

[24.06.2021] nová otázka Dorothea Pestlová

Vážená paní Pestlová,
děkuji za podnět. Doufal jsem, že po prázdninách Vám budu moci oznámit, že jsme se pohnuli z místa. Osobně nemám pejska, ale jsem zastánce toho, že na šestce mají mít podporu všechny skupiny obyvatel, vč. těch co mají psa.
Aktivně se chci zasadit o zřízení psího hřiště s cvičebními prvky (zatím jsou ve hře ještě dvě lokality - parčík
Kolátorova a park pod Břevnovským klášterem).
Držte mi palce.
Díky
Kuba Stárek

[06.09.2021]

Dobrý den, nevím, zda se mohu obrátit na Vás, ale chci se zeptat, jak lze postupovat v případě, že naproti v ulici u večerky je každý den hluk, nepořádek po celé ulici. Nedá se tu spát, ani být, protože je všechno slyšet. Mohu někam zaslat stížnost?
Děkuji,
Michnáčová

[18.05.2021] nová otázka Mgr. Anna Michnáčová

Vážená paní Michnáčová, milá Anno,
díky za důvěru, se kterou jste se na mne obrátila. Osobně jsem zažil podobný problém a vím, že je to velmi nepříjemné.
Pokud je to ve veřejném prostoru a místem problému je nějaký městský mobiliář (např. lavička), tak bych asi mohl jejím odstraněním pomoci.
Pokud je to např. ze sousední nemovitosti, tak doporučuji zkusit domluvu a pokud toto zklame, tak je třeba volat policii či hygienu. Jiná možnost fakticky není.
Přeji Vám, aby se situace co nejdříve narovnala a jsem s pozdravem
Kuba Stárek

[19.05.2021]

Dobrý den ,
v oblasti zv.Dlabačov,v okolí tram.zastávky Malovanka byly přes zimu odstraněny všechny lavičky.Dle vyjádření paní z MČ Prahy 6,kterou jsem zde nedávno potkal, je to údajně kvůli partě nepřizpůsobivých(bezdomovci,opilci,nakomani)
Tito lidé tedy už nevysedávají na lavičkách v okolí zastávky ,ale v parku -Královka, nebo v okolí podchodu pod Bělohorskou ulicí, zde nejen močí a kálí ,ale i obtěžují kolemjdoucí.Odstranění laviček ,tedy opravdu není řešení.Jakým způsobem tedy budete dále postupovat v problematice výskytu těchto osob?
Děkuji
Halík

[19.05.2021] nová otázka Petr Halík

Vážený pane Halíku, milý Petře,

děkuji za dotaz. Asi by spíše spadal ke kolegovi Hořánkovi, který má na starosti otázku bezpečnosti a Městské policie.

Zkusím ale odpovědět za sebe. Bydlím v okolí (ul. Mládeže) a jak v parku Královka, tak i na Ladronce se setkávám čím dále častěji s osobami, kterým je otázka soužití upřímně jedno. V těchto místech posilujeme výskyt městských strážníků, ale to moc nepomáhá. Pokud sedím na lavičce, pokuřuji a páchnu, tak to není důvod pro zásah strážníka. Jediným způsobem je vytvoření aktivního prostředí (trhy, letní kulturní scéna atd.), které tyto osoby odrazují. V parku Královka je toto řešení ale spíše z kategorie sci-fi. Zkuste prosím aktivovat i kolegu Hořánka, který může posílit návštěvy policie, ale bojím se, že to nebude fungovat.
S étosem Vašeho přípisu plně souhlasím a jako otec dvou malých dětí je mi tato situace dvakrát nepříjemná.
Pokud byste vy měl nějaké konkrétní nápady, tak jsem připraven pomoci.
S pozdravem
Kuba Stárek

[19.05.2021]

Dobrý den, minulý rok byly odstraněny dřevěné lavice v ulici Ciolkovského a zatím není žádná náhrada. Prosíme o sdělení kdy předpokládáte lavice vrátit zpět. Pro odpočinek byly vynikající. Děkujeme za odpověď a nápravu stavu

[27.02.2021] nová otázka Dana Dvořáková

Vážená paní Dvořáková,

dřevěné lavice z masivu byly odstraněny na podzim 2020 z důvodů jejich poškození hnilobou a v důsledku toho již nebyly opravitelné. Nahrazeny budou třemi skupinkami laviček mmcité, typ Viera – jedná se o typ laviček, který je použit v celém sídlišti Dědina. Dodací lhůta výrobce těchto laviček je však bohužel dlouhá. Lavičky jsou objednané a čekáme na jejich dodání. Jakmile budou lavičky dodány, budou nainstalovány. Předpoklad je cca konec května 2021/polovina června 2021.

Pevně věřím, že je tato informace dostatečná. Díky za Vaší důvěru, se kterou jste se na mne obrátila.
S pozdravem

Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den ,
jaká je budoucnost multifunk.oper.centra na Malovance?
Už 3.rokem koukáme na chátrající stavbu .Ve které se navíc poslední dobou vyskytují podivná individua.
Děkuji
Halík

[27.03.2021] nová otázka Petr Halík

Vážený pane Halíku,

stavba je hlavního města a tam, jak jsem pochopil, nové vedení rozhodlo o aktualizaci koncepce, což s sebou nese změnu zakázek. Vše by se mělo blížit svému konci a zakázka se snad již brzy vyhodnotí. Jakmile se tak stane, tak bude objekt dokončen a v provozu.

Bydlím nedaleko a je mi z toho také smutno.

Více např. zde:
www.seznamzpravy.cz

S pozdravem
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den, v současné době probíhá rekonstrukce v ulici Jaselská. Nebylo by možné po jedné straně ulice vyčlenit parkovací místa šikmo k chodníku, jako tomu bylo ještě v 90. letech a jak je tomu i v ulici Eliášova? Chodníky jsou dost široké a přece jen by se zvýšil počet parkovacích míst pro rezidenty, kterých je i přes modré zóny stálý nedostatek. Děkuji.

[23.04.2021] nová otázka JUDr. Markéta Čermínová

Vážená paní doktorko,

děkuji za váš podnět. Věc není tak jednoduchá jak se zdá, na projektové přípravě ulice se pracovalo přes pět let a řešila se mimo jiné i varianta šikmých stání. Důvodem dlouhé doby projektování bylo mnoho protichůdných zájmů dotčených stran vyjadřujících se k projektu. Jsou to zejména Hygienická stanice, Národní památkový ústav, správce komunikace, Policie ČR, zdejší odbor dopravy a životního prostředí a další.
Vzhledem k památkové ochraně uličních prostor byl dohodnut kompromis, kdy některé chodníky ulic jsou zúženy na úkor parkování jiné nikoli, obdobně to platí s užitím původních dlažeb ve vozovce. Ulice Jaselská bude s podélnými stáními i s ohledem na hustou výsadbu stromů, kdy při zohlednění předepsaných prostorů pro rabátka šikmá stání nevycházela o mnoho lépe oproti podélným.
S přáním všeho dobrého
Kuba Stárek

[03.05.2021]

Dobrý den,

zajímalo by mě, z jakého důvodu pan radní Jakub Stárek, společně s panem radním Jaromírem Vaculíkem, již dvakrát na zasedání Rady MČ společně zablokovali přijetí návrhu radního Jana Laciny na poskytnutí slevy z nájemného nájemcům nebytových prostor Prahy 6 ve výši 50% za 4. čtvrtletí 2020. Naposledy s argumentem, že sleva ve výši 50% je příliš vysoká. S ohledem na skutečnost, že na základě vládních nařízení tito nemohli po řadu měsíců vykonávat podnikatelskou činnost nebo jen v omezeném režimu, tomuto postoji nerozumím. Poskytnutí slev v uvedené výši navíc opakovaně doporučila jak Dislokační komise, tak Pracovní skupina starosty, která byla v loňském roce zřízena za účelem projednávání jednotlivých žádostí. Žádosti nájemců se od loňského roku ale množí a jsou Dislokační komisí na pracovní skupinu starosty odkazovány s tím, že tato je bude řešit. Což se neděje s argumentací, že je navrhováno, potažmo očekáváno systémové řešení v podobě slev. Pokud se ODS profiluje jako podporovatelka podnikatelů, jednání radního Jakuba Stárka podle mého názoru nedává žádnou logiku. Věřím, že napotřetí toto již Rada MČ schválí, mnozí podnikatelé, podnikající v nebytových prostorách MČ jsou již na pokraji bankrotu, pokud již nezbankrotovali. Oproti na jaře loňského roku Prahou 6 deklarované pomoci se navíc jedná o pomoc spíše symbolickou, viz zde: www.praha6.cz

Děkuji, s pozdravem,

Lukáš Pokorný

[24.04.2021] nová otázka Lukáš Pokorný

Dobrý den, Lukáši,
pozice ODS je dlouhodobě v systematické podpoře všech podnikatelů. To se týká i Prahy 6. S ohledem na nastavení podpory v minulých kvartálech, tak i s ohledem na podporu ze strany HMP ve výši 30 % jsme také podporovali variantu 30 % v každém kvartálu, kdy jsou obchody uzavřeny.
S ohledem na ne příliš koncepční postup Vlády ČR ve věci podporu podnikatelů a nízkou kompatibilitu s naší pomocí podpoříme návrh na 50 %. Celkově se jedná o nižší podporu, než jsme si představovali, ale zatím nevidíme jinou možnost.
S pozdravem
Kuba Stárek

[03.05.2021]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=56 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz