Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Jakub Stárek (fotka)
Mgr. Jakub Stárek
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře statutární místostarosta
» Územní rozvoj a veřejný prostor

Otázky a odpovědi

Téma: Územní rozvoj a plánování, veřejný prostor, Smart City


Dobrý den, pane Stárku,
nevím, zda směřuji svoji prosbu správně na vás. Ale pokud ne, prosím předejte ji kompetentní osobě.
V naší ulici Litovická 554/13 přímo proti našemu domu přestalo svítit veřejné osvětlení. Prosím o jeho opravu.
Děkuji a zdravím
Dana Petrová

[15.09.2020] nová otázka Ing Dana Petrová

Vážená paní Petrová,
děkuji, že jste se na mne obrátila. Situaci rád pomohu vyřešit. Pro tyto požadavky si prosím stáhněte aplikaci Lepší 6 (odkazy pro stažení jsou zde: lepsi6.cz a situaci vyfoťte a popište. Požadavek ihned předáme na městskou organizaci Technologie Hlavního města Prahy, a.s., která má osvětlení v gesci. Pevně věřím, že dojde k rychlé výměně.
Pokud bude cokoliv dalšího, tak využívejte právě aplikaci. Pokud budete mít dotaz či prosbu, která se nedá vyfotit, tak se mi ozvěte přímo.
Ještě jednou děkuji za Vaší důvěru a jsem s pozdravem
Kuba Stárek

[16.09.2020]

Dobrý den,
potřeboval bych vědět jakými pravidly se řídí otevírací doba restaurací. Tedy specificky, je-li vyhláška, která toto určuje. Abych byl konkrétní ,v ulici Bubenečská se znovu otevírá Bar Piranha. Kolem jeho provozu byly neustálé problémy a tak mi není jasné, jak je možné, že může být znovu otevřen non-stop.

Díky

[11.08.2020] nová otázka Petr Rak

Dobrý den, Petře,
stanovení otevírací doby není vůbec jednoduché.
Dle mých zjištění je otevírací doba omezena rozhodnutím stavebního úřadu ve vazbě na kolaudaci restaurace/baru.
Současně je omezována obecně závaznými vyhláškami (v tomto případě Hlavního města Prahy).
Bez ohledu na provozní dobu nesmí provozovatel ani hosté porušovat hlukové limity dané vyhláškami.
Doporučuji se ke konkrétní otevírací době obrátit na živnostenský odbor u nás na městské části a s problémy se pravidelně obracet na Městskou policii.
Doufám, že se Vám problém podaří vyřešit.
S pozdravem
Kuba Stárek

[07.09.2020]

Dobrý den, na Babě, u ulice Krohova, je zrušené neoplocené dětské hřiště. Proč se tak stalo? Co je s tímto prostorem v plánu?

Děkuji

Kateřina Škáchová

[27.02.2020] nová otázka Kateřina Škáchová

Vážená paní Škáchová, milá Kateřino, pokud mám správné informace, tak jde o lesní hřiště na pozemku hl.města, které je plánováno dle "Nápadu pro 6" znovu obnovit., tzv. "Hravá Baba". Nyní čekáme na vyjádření Hlavního města Praha. Žádáme o dlouhodobější zapůjčení, tak aby se mohla investice ve výši cca. 800tis odepsat. Jak bude tohle jasné, tak zde okamžitě budeme realizovat "Hravou Babu".
S přáním všeho nejlepšího
Kuba Stárek

[03.08.2020]

Dobrý den,
rád bych se zeptal na situaci ohledně uzavření ulice Pod Habrovkou (viz mapy.cz Tato ulice byla nedávno přehrazená závorou a jsou tam cedule "Soukromý pozemek - vstup zakázán". Dokonce je to už zaneseno i na mapach.cz.
Jde v současné době o nejlogičtější propojení Dolní a Horní Šárky bez nutnosti křižovat rušnou Horoměřickou ulici a vede tudy dokonce cyklostezka A17. Podle katastru by ulice měla být v majetku hl. m. Prahy. Proto bych se rád zeptal, jestli je tento zábor ulice povolený a pokud ano, kdy se z tohoto veřejného prostoru stal soukromý pozemek, přes který se nesmí přecházet.
Děkuji,
Martin Topfer

[07.04.2020] nová otázka Martin Topfer

Vážený pane Topfere, milý Martine,
omlouvám se za pozdní odpověď způsobenou COVDIem a následně drobným technickým problémem na naší straně.
K dotazu: celá záležitost byla medializovaná a řadu odpovědí asi již máte. Jedná se skutečně o soukromý majetek a dle informací, které jsem dostal jeho povaha (soukromost) sahá do hlubší historie.
Z katastru lze dohledat, že komunikace (vč. cyklostezky) zde byla historicky umístěna bez věcného břemene.
Osobně na kole jezdím a štve mě, když se něco takového pokazí. Budu se snažit, aby v budoucnu k takovým excesům nedocházelo.
S pozdravem
Kuba Stárek

[23.07.2020]

Dobrý podvečer, pane Stárku,

nevím, jestli Vám píšu správně, když tak mě prosím odkažte na někoho, kdo je v tomto ohledu kompetentní.


Před naším domem se objevila pár let zpět lavička. Jedná se o ulici Na Hanspaulce - konkrétně na Hanspaulce 20. Nikdo se nás neptal, zdali ji tam chceme, nebo ne, zkrátka se tam ze dne na den objevila. To by samo o sobě nevadilo, co ale vadí je, že lavičku denně - mám mnoho fotek dokazující tuto skutečnost, obývají lidé bez domova, kteří na ní užívají alkohol. Často jde o bezdomovce, kteří čekají na jídlo z Tesca, protože je Tesco hned za rohem této lavičky. Tesco jim dává po konci otevírací doby jídlo. Oni to vědí, a proto tam čekají. Mimo ně na této lavičce často sedí i bezdomovec Martin Černý, kvůli kterému na toto místo už nespočetněkrát přijela policie a řešila, že řve a ruší noční klid.

Chci se zeptat, co lze v této situaci dělat? Bude se tím někdo prosím zabývat? Ano, napadlo mě řešit s Tescem, ať nedávají bezdomovcŮm jídlo, to ale situaci nevyřeší samo o sobě. Lze tedy lavičku odstranit? Nebo ji alespoň posunout k zadní části Tesca? Máme udělat petici? Protože nejsme sami, kdo takto smýšlí, tato lavička je vskutku vyhlášená tím, že na ní opakovaně někdo užívá alkohol. A to i teď, když píšu tuto zprávu v době koronaviru. Tato lavička je totiž hned vedle laviček u zastávky autobusu, tam bezdomovci nechtějí sedět, protože na ně hledí příliš mnoho lidí, a pak vedle laviček v parku, kam si chodí děti hrát, což by rodiče nenechali bez povšimnutí.
Prosíme tedy o pomoc, protože už jsme bezradní.
Děkujeme.

S pozdravem,
Lucie Kubičová

[17.04.2020] nová otázka Mgr. Lucie Kubičová

Vážená paní Kubičová, milá Lucie,
velmi se omlouvám za pozdní odpověď způsobenou nejdřív COVIDem a poté drobnou technickou chybou systému. Pokud problém stále přetrvává, tak mi prosím napište na maila pošlete mi prosím pár fotek. S kolegy domluvím odstranění/přesunutí lavičky.
Ještě jednou se omlouvám a přeji jen vše dobré.
Hezký den Kuba Stárek

[23.07.2020]

Gratulujeme k oslavě vítězství nad fašisty! Náš velitel Koněv osvobodil Prahu, zachoval historické památky, zničil německé vojáky a důstojníky. Sláva hrdinům a Koněvovi sláva! Starousedlíci byli i za fašistů, dějiny se nedají předělat.
Proč to zbourali?

[05.05.2020] nová otázka Památky Ivan Petrov

Vážený pane Petrove, děkuji za Vaší zprávu. Odstranění proběhlo na základě rozhodnutí zastupitelstva a získalo nebývalou podporu, takřka ze všech politických subjektů zastoupených v zastupitelstvu.
S přáním všeho dobrého
Kuba Stárek

[23.07.2020]

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat na to, zda existují nějaká pravidla pro umístění předzahrádky před restaurací. Před vchodem do našeho domů se objevila předzahrádka, která zabírá poměrně velkou plochu a z chodníku udělala v podstatě jednosměrku. Navíc blokuje snadný přístup a východ z vchodu do domu. Pokud pojede vozíčkář, někdo s kočárkem, kolem nebo bude potřebovat nastěhovat těžké věci do domu, bude to poněkud komplikované vzhledem k omezenému prostoru před východem z domu. Děkuji.

[07.05.2020] nová otázka Martin Platil

Dobrý den, Martine,
omlouvám se za pozdní odpověď způsobenou COVID a následně drobným technickým problémem na mé straně. Nevím, jestli se situace vyřešila nebo ne, ale pro umístění předzahrádky jsou docela striktní pravidla. Mj. musí provozovatel předzahrádky získat povolení od správce komunikace (TSK Praha, a.s.) i od MČ. Městská část např. prověřuje s policií i právě průchodnost, rozhledy atd. Pokud mi dáte přesnou adresu, tak mohu zjistit, zda je to předzahrádka povolená či ne a od toho se dále odpíchnout k řešení.
S přáním hezkého dne
Kuba Stárek

[23.07.2020]

Dobrý den pane místostarosto,
Ve východní části parku Ladronka (po našem-pláně), u TV věže, přibylo WC s bezkontaktním placením. Chtěl jsem se zeptat, zda by nebylo možné přidat do parku, zhruba do jeho střední části při Tomanově u ulice Maštěřovkého, ještě jedno takové WC.

Děkuji, pěkný den

[26.06.2020] nová otázka Mgr. Richard Hladík

Vážený pane magistře, milý Richarde,
díky za návrh. S ohledem na blízkost frekventovaného dětského hřiště by mi to logiku dávalo.
Proberu to s kolegy a zařadím návrh na WC do pořadníku. Požadavků máme totiž více.
Díky za čas, který takto trávíte - ve prospěch Prahy 6.
Díky
Kuba Stárek

[23.07.2020]

Dobrý den,
Nedávno v ulici Talichova probíhala potichoučku stavba plynovodu a vodovodu,kde investorem je Southern Hill a.s.,který zde chce stavět "Viladům Southern Hill".Jedná se o pozemky 244/49,244/50 a 244/27. My, obyvatelé okolních domů, jsme tímto záměrem poměrně dost znepokojeni,vzhledem k nestabilnímu podloží,další likvidace zeleně,likvidace cesty Kusá - Talichova nad Billou....Měl jsem za to,že řízení o stavbě je pozastaveno.Nehledě na to,že budova na pozemku 244/21 je ve vlastnictví Predistribuce. Nevíte prosím o této kauze něco víc?
Děkuji za odpověď

[14.11.2019] nová otázka Petr Pufka

Vážený pane Pufko, milý Petře,
výstavba vodovodu a plynovodu měla platné stavební povolení z roku 2012, prodlouženého v roce 2017 a není nijak vázané na probíhající odvolací řízení do změnového územního rozhodnutí na vlastní bytový objekt.
Původní územní rozhodnutí z roku 2010 platí.
Stavebník úřadu oznámil zahájení stavebních prací 29.10.2019, měl uzavřenu smlouvu s TSK a od ODŽP povoleno zvláštní užívání komunikace.
Dnes je již vodovod od 4.2.2020 zkolaudován. Plynovod možná také.
Více se mi zjistit nepodařilo. Pokud máte další dotazy, tak mi pište. Děkuji, že jste se na mne obrátil.
S pozdravem
Kuba Stárek

[09.03.2020]

Vážený pane místostarosto,
Provozuji v ulici Na Pískách malý bar a obdržel jsem Vaším jménem a jménem pana Laciny dopis ohledně provozu restaurační předzahrádky a tažení památkářů proti pódiím na kterém je postavena.V dopise je uvedeno,že už nesmí být pódium k předzahrádce na chodníku,ale nábytek postaven rovnou na chodník.
Mám v tomto směru několik otázek a zdvořile žádám o odpovědi.

1. Dle přiloženého plánku a ani po přečtení brožury MHMP odboru památkové péče si myslím,že nespadám do památkové zóny Prahy 6, proto mne zajímá, zda to platí i pro mne.

2. Jak zabezpečit bezpečnost lidí,když je zahrádka přímo na chodníku, několik cm od rušné hlavní silnice Na Pískách,kde jezdí i autobusy MHD.Nedovedu si to představit, když lidé posilněni alkoholem nemají stabilní rovnováhu.Případná zranění nebo smrt půjdou na Vaše bedra?
Na tyto případy jsem měl předzahrádku dokonale zajištěnou právě díky pódiu.

3. Pokud nábytek má být přímo na chodníku,jak zabezpečit,aby ho nikdo neodcizil? Dovnitř se nevejde.

4.Dříve byla podmínka na pevné pódium.Minulý rok jsem měl zbrusu nové za dost peněz.Kde můžu žádat o navrácení částky,kterou jsem za to zaplatil?

5. Nemám problém se zapojit do programu Free WC, ač nesouhlasím s tímto "nařízením" z Vaší strany abych měl levnější sazbu zahrádky.
Nikdy jsem neměl problém pokud přijde slušný člověk jej bezplatně pustit na WC.
Ale tento program se dotkne spíše restaurací s vyšším výskytem lidí v okolí.

Prosím tedy o odpovědi a přeji hezký den.

Martin Šroubek, Hanspaulský bar U Hřebíka

[29.02.2020] nová otázka Martin Šroubek

Vážený pane Šroubku, milý Martine,

díky za Váš dotaz na nějž odpovídám co nejotevřeněji a nejpříměji, co umím.
1. do památkové rezervace ani památkové zóny nespadáte. Ulice Na Pískách je pouze ochranným pásmem Pražské památkové rezervace. Dle mého názoru by Vám památkáři neměli dělat problémy, neboť pódium nemá žádný vliv na předmět ochrany.
2.,3.,4. s ohledem na první odpověď je možné, abyste v současném režimu pokračoval a ani MČ nebude proti tomuto postupovat. Naopak MČ řadu let tento způsob řešení restauračních předzahrádek podporovala. Byť již dva roky ve svých médiích informuje o nutnosti od této praktiky odstoupit. A to ne na základě své vůle, ale vůle pražských památkářů.
5. Díky za Vaší ochotu se do programu zapojit. Do programu je samozřejmě možné zapojit se i dobrovolně a nevázat jej na slevu, byť slevu osobně doporučuji. S ohledem na přístup obce v roli správného hospodáře není možné, abychom slevu dávali bez přidané hodnoty pro MČ/HMP. Toto bylo při našem návrhu prověřováno na magistrátu. Současně nemůžeme ponechat stávající podmínky, protože jsou na velké části území v konfliktu s postupy památkářů a vznikla by ukázková "hlava 22". Proto jsem hledal cestu, jak slevu umožnit a tento návrh byl všeobecně přijat pozitivně. Pevně věřím, že právě v ulici Na Pískách nebude mít negativní dopad pro provoz baru. Osobně se rád při nejbližší příležitosti zastavím a proberu celou záležitost osobně.
Děkuji za důvěru, se kterou jste se na mne obrátil a jsem s pozdravem

Kuba Stárek

[02.03.2020]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=56 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz