Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Ing. arch. Eva Smutná, FEng. (fotka)
Ing. arch. Eva Smutná, FEng.
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře radní
» Strategický rozvoj, památková péče a výstavnictví

Otázky a odpovědi

Téma: Strategický rozvoj, strategický plán, památková péče, výstavnictví


Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, co je pravdy na tom, že bude prodán objekt u metra Na Petřinách - kde je Billa?
Doufám, že to nedopadne jako v Dejvicích, kde byla prodejna zrušena bez náhrady.
Mohli byste - pokud chcete budovu prodávat - zajistit, aby v něm prodejna potravin byla zachována. Tak to mají např. v Malešicích , na Praze 10. Ráda bych - a jistě nejen já - aby obchod zůstal.
Děkuji předem za odpověď.

[03.02.2020] nová otázka Stanislava Fontánová

Dobrý den, vážená paní Fontánová,

objekt na Petřinách, kde je umístěna Billa, není v majetku MČ Praha 6, ale patří soukromé společnosti CPI Reality, a.s., která ho dle posledních informací rovněž neuvažuje prodávat. Naopak jej hodlá přestavět a prodejnu Billu v něm zachovat. Praha 6 má zpracovanou studii sídliště "Analýza Petřin", které považuje urbanisticky cenné územím a tento objekt je rovněž jeho součástí. Věřím, že konečná podoba objektu i navazujícího území bude po celkové revitalizaci ke spokojenosti všech a zvýší atraktivitu Petřin.
S pozdravem Eva Smutná

[03.02.2020]

Dobrý den,
zvažuji instalaci mříží na okna v přízemí domu v Bubenči, památkově chráněné zóně. Je nutné toto konzultovat s památkovým odborem na magistrátu nebo získat stavební povolení?

Předem děkuji za odpověď.

[30.12.2019] nová otázka Albert Černý

Dobrý den pane Černý,

pro instalaci mříží je skutečně potřeba konzultace s památkovým odborem MHMP.

Hezký den
Eva Smutná

[06.01.2020]

Dobrý den,
prosím o sdělení,jak dlouho ještě budou u Nádraží Veleslavín hyzdit okolí spálené budovy, které jsou opravdu ostudou a mnohdy prvním setkáním s Prahou pro turisty,kteří z letiště přijedou busem na toto nádraží?Jak tento problém radnice řeší,že se několik dlouhých let nic neděje?I pro nás ,obyvatele Veleslavína,kteří musí na tu hrůzu denně koukat je to velmi nepříjemné.Děkuji za odpověď
s pozdravem
Jana Provazníková

[12.09.2019] nová otázka Mgr Jana Provazníková

Vážená paní magistro,
stavby bez čísla popisného a evidenčního, umístěné na parcelách č. 663/3 a 663/4 k.ú. Veleslavín, Praha 6.

Ohledně stavby na pozemku č.parc. 663/3 k.ú. Veleslavín lze sdělit, že na základě podnětu Správy železniční dopravní cesty (stavba je umístěna v ochranném pásmu dráhy) provedl odbor výstavby na místě dne 27.6.2019 kontrolní prohlídku, při níž bylo zjištěno, že 1. podzemní podlaží předmětné stavby se jeví v relativně dobrém stavebně technickém stavu, avšak 1. nadzemní podlaží je značně poškozeno požárem, a to zejména krov. Zástupce vlastníka stavby (vlastníkem stavby je fyzická osoba) byl zápisem do protokolu vyzván k doložení aktuálního statického posudku, zpracovaného oprávněnou osobou, jenž by posoudil rozsah poškození. Po dodání tohoto posudku byl vlastník dne 29.7.2019 vyzván k zabezpečení výše uvedené stavby proti vniknutí nepovolaných osob a k odstranění poškozených konstrukcí této stavby v souladu s výše uvedeným statickým posudkem, z důvodu zamezení ohrožení na životech a zdraví osob a zvířat, životního prostředí a majetku třetích osob, a to ve lhůtě do 60 dnů od doručení této výzvy.
S pozdravem Eva Smutná

[30.09.2019]

Dobrý den pane starosto,
chtěl jsem se Vás zeptat, v jakém stádiu je nyní stavba severního okruhu, tzn. úseky 518, 519, 520.
Je ještě někým blokována?

[05.08.2019] nová otázka Richard Hladík

Vážený pane Hladíku,

trasa SOKP vedená v těchto studiích je vedená výhradně v koridoru schválených ZUR hl.m. Prahy a Středočeského kraje. V současné době má SOKP 518 a 519 dokončeny čistopisy Technické studie (TES). Tyto dokumentace byly podkladem pro zpracování oznámení záměru, který byl dokončen 21.6.2019. Závěry zjišťovacího řízení 10- 12/2019. Dále zle říci, že zahájení prací na dokumentaci EIA se předpokládá v 03/2020 a dokončení dokumentace EIA a předání na MŽP do 09/2020.
Vůči stavbě má nadále negativní postoj obec Suchdol.

S pozdravem

Ing. arch. Eva Smutná

[06.08.2019]

ná "severojižní kvadrant", o němž e píše v příspěvku na @Praha6 dne 8.2.2019 v 11,30?
Jakého území se bude studie týkat a jaké je zadání? (z @Praha6 : Podoba budoucího terminálu Veleslavín by měla vyjít z mezinárodní soutěže, kterou právě vypsalo SŽDC, a to po rozsáhlých diskuzích jak s hlavním městem, tak Prahou 6, na které toto dnes velmi frekventované a neřešené území leží. Hlavním požadavkem Prahy 6 je vrátit celému Veleslavínu opět charakter městského obytného prostředí a zbavit ho všech negativ, především všudy přítomné kapacitní dopravní zátěže. "Jsme rádi, že SŽDC, jako státní organizace, chápe potřeby Prahy a podporuje vyřešení Veleslavína v širším kontextu, a k tomu přizpůsobilo i plošný rozsah zadání," říká radní pro strategický rozvoj arch. Eva Smutná. "Soutěž proto nebude pouze na vlastní stanici, ale na celý severojižní kvadrant, jehož návrh a podoba bude podmíněna širšími vztahy v rámci celého Veleslavína," dodává.

[11.02.2019] nová otázka Spolek Veleslavín Vokovice

Dobrý den,

řešené území i podmínky Prahy 6 do zadání soutěže byly schváleny Radou městské části Usnesením ze dne 22.08.2018 č. 3757 / 18 "Nádraží Veleslavín - architektonická soutěž o návrh - požadavky MČ Praha 6" a byly zaslány vypisovateli soutěže.

S pozdravem

Eva Smutná

[20.02.2019]

Příloha: ikonka typu souboru application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document Otevřít soubor [ DOCX • 25kB ]

Dobrý den, po 7 letech se mi podařilo zjistit místo, pronajmout hrob a vyřídit ho jako válečný hrob na hřbitově Vokovice - Liboc, kde je pohřben můj děda Leopold Felix, který padl v Pražském povstání. Hrob je v nedůstojném stavu a rád bych ho pietně upravil, protože jsem v důchodu a úprava hrobu bude činit odhadem cca 30.000,- Kč, chtěl jsem požádat o dotaci Ministerstvo obrany. Bohužel vypsané dotace mají jednu podmínku, a to minimální částku 50 tisíc Kč a to proto, že jsou prý vypsány dotace krajů. Můžete mi poradit, zda je možné v Praze získat dotaci na úpravu válečného hrobu?

[26.01.2019] nová otázka Jan Brodský

Vážený pane Brodský,

bohužel v rámci dotačních titulů MČ P6 finančním obnosem na tento účel nedisponuje, ale rozhodně je možné zažádat MHMP.
Prahu 6 lze požádat pouze o individuální dotaci mimo běžně vypisované tituly.

S pozdravem

Eva Smutná

[12.02.2019]

Konec výpisu.


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=49 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz