Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Ing. Jaromír Vaculík (fotka)
Ing. Jaromír Vaculík
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře místostarosta
» Ekonomika

Otázky a odpovědi

Téma: Ekonomika a finance


Dobrý den,

obdržela jsem zprávu, že městská část Praha 6 vydala nepřiměřeně vysokou částku za výstavbu veřejného WC na Praze 6 (prý 3.600 000,-) Můžete mi prosím sdělit, jaká je skutečnost?

Děkuji za Váš čas věnovaný čtení zprávy i psaní odpovědi.

Liba Žáčková

[11.06.2020] nová otázka Libuše Žáčková

Vážená paní Žáčková,

děkuji za Váš dotaz ohledně veřejného WC na Praze 6. Celková výše investice byla Kč 3,6 mil. Je však nutno zdůraznit, že samotný modul WC byl pořízen na základě výběrového řízení, a to za částku Kč 1,8 mil. Jedná se o moderní modul s minimální údržbou, s nerezovou úpravou a mnohými technickými vymoženostmi. Je možné ho využít i jako tzv. nursery room pro matky s dětmi. Zbývajcí částka ve výši 1,8 mil. Kč byla vynaložena na přípravu území, základy a vybudování přípojek všech potřebných sítí. Pokud budete potřebovat další informace, prosím kontaktujte mě.

Ing. Jaromír Vaculík
zástupce starosty pro ekonomiku a finance

[16.06.2020]

Dobrý den, bydlíme ve Veleslavíně, kousek od Šárky. Zdá se mi velká škoda, že v této části Prahy ještě není žádná lesní mateřská škola (školka, kde děti tráví většinu dne v lese a místo budovy mají k dispozici třeba jen týpí, nově se ted lesní školky budou moci registrovat pod MŠMT) a proto bych ráda jednu založila. Chtěla jsem se zeptat, jestli Praha 6 nepronajímá prostor, který by se dal využít nebo jen pozemek, část louky (klidně malý), kde by se dalo za tímto účelem postavit týpí nebo maringotka a otevřít tam lesní školku. Moc děkuji a krásný den. Pokorná

[09.11.2016] nová otázka Kateřina Pokorná

Vážená paní Pokorná,

dovoluji si reagovat na Váš dotaz týkající se možného pronájmu nebytového prostoru či pozemku za účelem zřízení lesní školky.
Pokud jde o nebytový prostor či samostatnou stavbu nemá městská část Praha 6 k danému účelu, tedy ke zřízení lesní školky, žádný vhodný volný nebytový prostor ani samostatnou stavbu v současné době k dispozici.
Ohledně pozemků s ohledem na skutečnost, že mně ani pracovníkům Odboru správy majetku Úřadu městské části Praha 6 (dále jen „OSM“), do jejichž kompetence pronájmy nemovitých věcí spadají, není známo, jaká specifika by měl požadovaný pozemek mít, doporučuji Vám vhodný pozemek vytipovat a poté se na pracovníky OSM obrátit. Pracovníci OSM Vám poskytnou potřebnou součinnost a vysvětlí Vám postup projednání žádosti v orgánech městské části Praha 6.

S úctou

Ing. Jaromír Vaculík
zástupce starosty

[02.02.2017]

Dobrý den pane Vaculíku,
nevím, jestli směřuji svůj dotaz správně na Vás, ale snad... Chtěla bych se zeptat, zda bude v plánu další vlna privatizaci bytů MČ,nebo je bytový fond již vyčerpán?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den Zoubková

[10.10.2016] nová otázka Štěpánka Zoubková

Vážená paní Zoubková,

vedení radnice neuvažuje v dohledné době o žádné privatizaci bytových jednotek. Jediné, s čím je možné počítat, jsou prodeje volných bytových jednotek, které jsou ve špatném technickém stavu a jsou dlouhodobě nepronajímatelné.

S pozdravem


Jaromír Vaculík

[11.10.2016]

Vážený pane místostarosto,

se zájmem jsem si přečetl, že se snad konečně chystá rekonstrukce objektu Dejvická 4. Držím palce, aby se to konečně povedlo, považuji stav této budovy na tak lukrativním místě za jednu z ustud Dejvic. Vítám i záměr úprav okolních prostranství. Domnívám se ale, že tato část Prahy 6 nepotřebuje nutně další gastronomický provoz, kterých je kolem dost a dost, ale např. by pro místní obyvatele, včetně mě byla velkým přínosem pobočka pošty. Děkuji za zvážení tohoto návrhu.

Karel Koláček

[28.01.2016] nová otázka Karel Koláček

Vážený pane Koláčku,

velice děkuji za Váš podnět a podporu. Plně souhlasím s Vaším názorem, že nechat ladem dům na tak lukrativním místě je nepřijatelné. Rád bych Vás informoval, že Radou byl přijat základní záměr využití objektu. Ten plně koresponduje s platným územním plánem. V přízemí objektu jsou plánovány nebytové prostory, například gastro provoz, restaurace, kavárna. Při stanovení záměru jsme vycházeli z průzkumu veřejného mínění z minulých let. Souhlasím s Vámi, že například provozovna pošty by byla velmi vhodná. Tato myšlenka však Českou poštou nebyla akceptována. Určitě se budeme konečnému záměru využití ještě věnovat a zohledníme všechny možnosti. Obdobně je tomu i v dalších podlažích. Je možno zde umístit ordinace lékařů, kancelářské prostory (např. notářů).
Vážím si Vašeho zájmu a podnětných návrhů.


S úctou,


Ing. Jaromír Vaculík
zástupce starosty pro finance a majetek

[01.02.2016]

Konec výpisu.


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=35 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz