Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Martin Šalek (fotka)
Mgr. Martin Šalek
tiskový mluvčí
(2006-2010)

Otázky a odpovědi

Téma: styk s veřejností, mediální a webová prezentace radnice a městské části

volební období 2006-2010


Pane Šalek, prosím, existuje nějaká právní úprava, která umožňuje blokaci IP adresy? Nebo č. zákona? Já jen, jestli je vůbec možné toho Smilana zablokovat. Děkuji za zprávu. Glosová

[21.10.2010] nová otázka Jana Glosová

Dobrý den,
máte pravdu, příspěvky uživatele "smilan" jsou spíše příspěvky pro soukromý blog či web a v diskusním fóru Prahy 6 (přestože neobsahují žádné nezákonné či vulgární obsahy) jsou minimálně matoucí. Snažíme se autora kontaktovat s tím, zda by pro svá sdělení nezvážil najít vhodnější platformu. Uvidíme, jaká bude reakce. Podle toho budeme pak reagovat.
S úctou,
M. Šalek

[25.11.2010]

Dobrý den pane Šalek, velmi rád sleduji na hlavní straně webu Prahy 6 rubriku "PLÁNOVANÉ AKCE".
Avšak poslední dobou mám pocit, že se z této rubriky stává neplacená reklama pro soukromé firmy. Uvedu jeden příklad z monoha.
Kurzy jógy v přímo v Solné jeskyni Dakar.
Co má, tato očividně komerční akce společného s kulturou, sportem nebo zájmovou činností ??? Toto snad patří do "Textové inzerce". A jste to právě vy kdo má dohlížet (schvalovat) co patří pod kulturu a co je jen komerční inzerce !!!
Více důslednosti této rubrice určitě prospěje.

[24.11.2010] nová otázka Jiří Novotný

Dobrý den,
zmiňujete problém, který je velmi aktuální a tak trochu přiznám, že si nad tím lámeme hlavu. Když tato editovatelná rubrika vznikla, měla ambice nabídnout co nejširší škále organizací a subjektů prezentovat svou činnost a "dát o sobě vědět". Předpokládali jsme, že se této možnosti chopí především neziskové organizace, školy, kluby, oddíly apod. Do jisté míry se očekávání naplnilo, ale asi celkem logicky se přidružily i organizace další, komerční. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme se snažili dát dělítko mezi komerci a kulturu, sport, zábavu. Nepodařilo se nám. Vámi zmiňovaní solná jeskyně je evidentní komerce, ale jaké znaménko pak přidat ke kurzům fotografie (určitě skvělá schopnost a aktivita, ale také zpoplatněná) či různé koncerty (opět se vstupným). Nicméně Váš podnět je velmi zásadní a jelikož jsme zatím nějaké korektní a především systémové řešení nenašli, dovolím si navrnout "řešení" pro tento okamžik. Budeme se snažit dbát na to, aby alespoň v názvu akce či perexu nebylo tím klíčovým sdělením "brand - obchodní značka" či samotný produkt. Pokud ale například nejmenovaná restaurace uspořádá dětský den, mám pocit, že tato informace má nárok být v rubrice "plánované akce". A to i přesto, že dětský den byl nepochybně pořádán ze zištných důvodů, předpokládám že přilákat na zmíněnou nejmenovanou restauraci větší pozornost. Téma, které zmiňujete, rozhodně stojí ještě za další úvahy a diskuse. Pokud máte nějaké systémové řešení či podnět, velmi rádi je využijeme.
S úctou,
M. Šalek

[25.11.2010]

Dobrý večer,

na základě pozvánky na akce při příležitosti výstavy Perspektivy P 6 www.praha6.cz jsem se dnes v 11 hodin uvolnil z práce a zašel do NTK na avizovaný program "Městský okruh a požadované úpravy Prahy 6".

Prošmejdil jsem všechny prostory, poptal jsem se, kde jsem mohl, ale o akci ani slechu, natoz vidu.

Prosím, můžete mi sdělit, kde se stala chyba?

Díky za vysvětlení

Jirka Škvor

[07.10.2010] nová otázka Jirka Skvor

Dobrý den,
chyba byla na naší straně. A chyba přímo elementární. Až je mi stydno za vysvětlení, ale i takovéto věci se ve 21. století evidentně mohou odehrát.
Takže: při tvorbě doprovodných akcí ještě před zahájením 20denní výstavy Perspektivy Prahy 6 se příslušní zaměstnanci, kteří prezentace připravovali, pochopitelně scházeli. A často různé myšlenky a podněty si každý průběžně poznamenával. Někdo s pomocí moderních technologií, někdo klasicky - s tužkou a papírem. A zde nastal zmíněný problém. Při přepisování textu z papíru (přepis bohužel neprováděl autor poznámek) se z plánované poznámky "TK" (viz. tisková konference) ve Skleněném paláci stala zkratka NTK. Původně plánovaná TK se postupem doby z nedostatku času musela zrušit, ale už nikdo nezkontroloval aktuálnost a validitu informace o doprovodných programech během výstavy. A chyba byla na světě! Omlouváme se! Byl to jediný "renonce" během celé výstavy v doprovodných programech, tak snad nám to odpustíte. Samozřejmě ani toto se nemělo stát.
S úctou,
M. Šalek

[12.10.2010]

Dobrý den pane Šalku, chci se jen zeptat kdyz budou na webu Prahy 6 zveřejněny kandidátní listiny pro podzimní volby. Děkuji za Vaši odpověď. Radko Muller

[31.08.2010] nová otázka Radko Muller

Dobrý den,
na vaší otázku neumím odpovědět, zákon nenařizuje publikování jednotlivých kandidátů politických stran přihlášených do komunálních voleb. Jejich prezentace a představení je plně v režii samotných politických stran. A ty s představováním svých kandidátů nakládají dle své strategie a uvážení. Jediné co v tuto chvíli lze s jistotou říci, že se jména kandidátů dozvíte z rozeslaných lístků min. 3 dny před volbami. je samozřejmě i možnost kontaktovat jednotlivé sekretariáty politických stran a zeptat se na jejich kandidáty do voleb.

S úctou,
M.Šalek

[31.08.2010]

Dobrý den pane Šalku, dnes jsem poprvé od rekonstrukce navštívila úřad MČ PH 6. Využila jsem parkování v podzemních garážích a k tomu mám otázku. Podle jakých kritéríí byly stanoveny časy a částky za platbu parkovného? V mém případě jsem vyřizovala na odboru matriky osvědčení o státním občanství a pak následně žádost o cestovní pas pro svého syna. Nemyslím si, že by pakrování mělo být úplěně zdarma, nicméně za nezpolatněných 30 minut se opravdu vše nedá zařídit, podle mého úsudku by mělo být zdarma 60 minut, protože ne vlastní vinou člověk stráví na úřadě déle, než je potřeba. Nezdá se mi úplně profesionální přístup na odboru matriky, kdy si dvě úřednice mezi sebou vyprávěli o zážitcích z předešlého víkendu ve chvíli, kdy jedna z nich šla "odskočí okopírovat pouze tyto dva dokumenty". Dále bych uvítala parkovací automat, kde návštěvník může zaplatit parkování sám (jsou v každém větším obchodním centru, kde je zpoplatněno parkování), aby nemusel stát frontu u pokladny a čekat na všechna možná potvrzení o zaplacení. Děkuji a hezký den R. Šímová

[14.06.2010] nová otázka Renata Šímová

Vážená paní Šímová,

dovolte mi odpovědět na Váš podnět týkající se parkování v podzemních garážích Úřadu městské části Praha 6. Návštěvníci úřadu mají možnost bezplatně zaparkovat na vyhrazených venkovních parkovacích stáních nebo využít možnosti parkování v podzemních garážích, které je zpoplatněno. Systém inkasa byl stanoven na základě vyhodnocení režimu a nákladů v tří měsíčním zkušebním provozu, tedy prvních třicet minut parkování je zdarma a za každou následující půlhodinu je účtován poplatek 30,-Kč. Částku je možné zaplatit ve vstupní hale úřadu na třech místech - v příjmové pokladně a na dvou místech v kruhové části recepce z důvodu jednotné evidence plateb a napojení na systém účetnictví. Vystavit doklad o zaplacení je povinností všech pracovníků, kteří jsou pověřeni inkasem. K Vaší negativní zkušenosti na matrice úřadu se bohužel nemohu vyjádřit, nicméně o ní vyrozumím vedoucí odboru.

Věřím, že příští návštěva úřadu již proběhne k Vaší spokojenosti.

S úctou,
M.Šalek

[16.06.2010]

Dobrý den, k následujícímu dotazu mě přiměly volby, které proběhly - a další nás čekají: Můžete mi prosím sdělit, proč volební okrsky 59, 60 a 61 mají volební místnosti v prostorách bývalé ZŠ? Jestliže Gymnázium Jana Keplera poskytuje své učebny k volbám, nemohly by být zřízeny ze strany Parléřovy ulice, namísto z Hládkova? Místnosti v bývalé ZŠ Hládkov jsou obtížně přístupné pro lidi s horší pohyblivostí, maminky s kočárky apod., navíc je jich, pokud vím, většina (ne-li všechny) v prvním nebo druhém patře. To může být pro staršího člověka, který chodí třeba o berlích, dost velká překážka v tom, aby se voleb vůbec zúčastnil. Jistě může požádat o přenosnou volební urnu, ale ruku na srdce, kolik starších lidí se zdráhá "obtěžovat" tím úřad a raději se k volbám nedostaví. Z ulice Parléřovy je přístup mnohem snazší, dokonce snad bezbariérový, takže by určitě vyhovoval více. Předem děkuji za odpověď.

[03.06.2010] nová otázka Kateřina Váchová

Dobrý den,

Gymnázium Jana Keplera má opravdu dva vchody - hlavní z ul. Parléřova a vedlejší z Hládkova. Bohužel ani jeden vchod této školy není plně bezbariérový. V posledních letech byl vždy používán vchod z ulice Hládkov, nicméně s vedením školy před podzimními volbami prověříme vhodnost případné změny vchodu pro účely voleb. Vzhledem k rozložení volebních okrsků lze totiž předpokládat, že pro část voličů je současný vstup výhodnější. Po vyhodnocení celé situace budou o případné změně voliči včas informováni.

S pozdravem
M.Šalek

[11.06.2010]

Dobry den,
je pravda, ze radnice MC P6 neumoznuje elektronicke sledovani stavu vyrizeni zadosti? Mam na mysli konkretne vydavani OP.
Dekuji a preji hezky den

[13.05.2010] nová otázka Vojtech Perina

Dobrý den,
v tuto chvíli webové stránky Prahy 6 nenabízejí aplikaci o sledování stavu vyřízení žádosti. Aplikaci připravujeme, je třeba jí provázat se systémem oběhu korespondence a dokumentů (eSpis) a další moduly včetně také připravovaného tzv. Deníka úředníka. Oba moduly budou užívané prostřednictvím webových stránek. Neumím v tuto chvíly odhadnout rychlost vývoje obou aplikací, ale předpokládám jejich fungování ještě letos.
S pozdravem,
M.Šalek

[04.06.2010]

Vážený pane,

jste si jist že informace o tunelu Blanka z 8.4.2010 plánem prací na duben, presentovaná ještě dnes t.j. 3.06.2010 má právo nést název aktuální informace? Viz Vaše stránky!
S pozdravem

Kamil Novotný

[03.06.2010] nová otázka ing Kamil Novotný

Dobrý den,
nevím přesně, jak to nyní myslíte. Zpráva, o které mluvíte, bude v rámci rubriky Stavební deník publikována i nadále, tak jako ostatní informace, nicméně se z nich postupně stane spíše archív. Souhlasím s vámi, že v době, kdy jste svou poznámku psal, mohlo to působit, že rubrika informuje se zpožděním. Sbírali jsme totiž další podklady a přesné zápisy z nejrůznějších kontrolních dnů apod. Nyní najdete v rubrice Stavební deník celkem 24 záznamů (včetně těch nejaktuálnějších), které vám usnadní představu o dopadech stavby, ale i možnostech a snahách radnice Prahy 6.
S pozdravem,
M.Šalek

[04.06.2010]

Prezentujete na webu chválihodnou akci doplňkových uličních cedulí osobností a avízo jednání s majiteli domů o jejich umístění na soukromých domech. Předpokládám, že Kotěrova ulice bude osazena doplňovou cedulkou. Myslíte si, že by bylo hodně drzé souhlas Společenství vlastníků Čínská/Kotěrova 2019-2022 podmínit tím, že nám za to přitom těsně vedle připevníte na dům dvě orientační čísla "25" a "27" u průjezdu z Kotěrovy do Čínská, která máme, ale nemáme vrtačku a odbornost?

[21.05.2010] nová otázka JUDr. Antonín Jánský

Dobrý den,
máte pravdu, že ulice pojmenovaná podle architekta a urbanisty Jana Kotěry je připravena také k dovysvětlení, nevím přesně v kterém termínu, ale určitě se pokusíme ještě v tomto roce. Pochopitelně instalaci bude předcházet dotazování vlastníka objektu. Co se týká vašeho zájmu o pomoc při instalaci čísel orientačních, neměl by to být problém. Firma, která připevní dodatkovou cedulku nebude mít problém připevnit i dvě čísla navíc. Háček je pouze v tom, že ty čísla musíte mít. Povinností vlastníka je nechat si vyrobit čísla na dům. V Praze se výrobou těchto čísel a smaltovaných cedulí zabývá společnost Gaen ( www.gaen.cz, která je dodavatelem magistrátu. Přesto doporučuji pro lepší synchronizaci domluvit se ještě s kronikářkou Prahy 6 Andreu Holasovou, která má projekt dodatkových cedulí na starosti. Tel.  220 189 548.

S úctou,
M. Šalek

[24.05.2010]

Vážený pane Šalku,
Nedávný tzv. farmářský trh v Dejvicích jsem sice navštívit nemohla, ale velice mě zaujalo, jak se touto údajnou novinkou radnice nezřízeně chlubí. Před uspořádáním tohoto trhu jsem dokonce zaznamenala i výrok (ze strany radnice, snad přímo starosty), že připravovaný trh chce obnovit tradici, kterou "zrušila komunistická minulost".
Z "komunistické minulosti" pamatuji jen její závěrečnou fázi, přesto si velmi dobře vzpomínám, že trhy se zeleninou byly v té době v Praze úplně běžné. Ať už to byly trhy pod širým nebem, nebo kryté tržnice. Na Žižkově se například chodilo na "venkovní" trh na Prokopském náměstí, nebo do kryté tržnice nedaleko - na Husitské. Dodnes v Praze stojí budovy bývalých tržnic: vinohradské, staroměstské, smíchovské... Na Smíchově, pokud si dobře vzpomínám, býval trh na Arbesově náměstí.
No a třeba v Brně - tam proslulý "Zelňák" nepřestal existovat nikdy!
Pokud tedy tuto tradici něco zlikvidovalo, pak to nebyla "komunistická minulost", nýbrž 90. léta minulého století, která ze všech někdejších tržnic udělala super- a hypermarkety, případně nákupní centra (viz skomírající butiky v bývalé Vinohradské tržnici...).
Trhy s čerstvou zeleninou a ovocem v Praze velice postrádám - naštěstí máme aspoň Holešovickou tržnici. Budu velmi ráda, když v Dejvicích, a třeba časem i jinde v Praze 6, takové trhy začnou fungovat. Stejně tak bych ale uvítala, kdyby se radnice nepokoušela občanům vymývat mozky jednoznačně nepravdivými tvrzeními o tom, co vedlo k zániku tržnic v Praze, a nevynášela do nebes pokus obnovit něco, co v Praze bývalo běžné.

[04.04.2010] nová otázka Barbora Krutáková

Dobrý den,
nejsem si jistý, čím vám mohu v této rubrice být užitečný, ale chápu váš příspěvek jako projev nesouhlasu s některými tvrzeními. Bohužel, mám v tuto chvíli k dispozici i jiná tvrzení a jelikož nejsem soudce, a ani mi to nepřísluší, nezbývá nežli konstatovat, že co člověk, to názor či postoj ke stejné věci - farmářským trhům.

Sám si takovéto trhy z dob socialismu nepamatuji (ne že bych byl tak mladý, tu éru jsem již zažil, nicméně jsem byl ve věku, kdy mě skutečně trhy nijak neoslovovaly), takže nezbývá nežli se spolehnout na názory lidí, kteří v té době "trhy" využívali. A věřte nevěřte, názory se různí. Přesto se v jedné věci shodují: rozsah a charakter "trhů" v dobách minulých rozhodně nedosahoval rozsahu a charakteru nově vznikajících farmářských trhů. A jestli vy tomu říkáte "nezřízené chlubení" či "vymývání mozků" či "vynášení do nebes", budiž, na to máte právo. Víc nevím, co vám k tomu říct.
S pozdravem,
M.Šalek

[07.04.2010]

 


ZPĚT na seznam skupin otázek© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz