Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Václav Širl (fotka)
Václav Širl
člen ZMČ
(2006-2010)

Otázky a odpovědi

Téma: správa, evidence, inventarizace a pojištění majetku, správa pohledávek rubrika uzavřena - nezodpovězené dotazy přesunuty pod oblast územní rozvoj, bezpečnost, zahraniční vztahy, inv. politika, strategie rozvoje

volební období 2006-2010


Proč zmizely na Praze 6 trafiky, Na Dědině u zastávky Ciolkovského, na stanici Divoká Šárka dvě. Teď tam byly postaveny nové, ale jsou zavřené. Proč byly ty staré odstraněny a na nové se tak dlouho čeká?
Dále má být v objektu DELTA zrušena knihovna!
Prosím o laskavé vysvětlení.
Předem děkuji
Milan Kohout

[08.01.2008] nová otázka Milan Kohout, obyvatel Dědiny

Vážený pane Kohoute,

nové trafiky v Praze 6, o kterých se zmiňujete, byly instalovány v rámci sjednocení městského mobiliáře, většinou na místo trafik starých. V první etapě jde o 12 stánků, všechny už jsou zkolaudovány, všechny už mají vybrány své nájemce a nyní se dolaďují nájemní smlouvy. Očekávám, že do února by mohly být otevřeny.

Delta už od loňského léta nepatří Městské části Praha 6, byla prodána společnosti Amádeus
s. r. o., vítězi výběrového řízení. Společnost Amádeus Deltu koupila s cílem využít objekt jako obchodní a společenské centrum pro místní klientelu.

Pokud jde o knihovnu (přesněji o pobočku Městské knihovny v Praze) v Deltě, dostala od Amádea výpověď, odůvodněnou nutnou rekonstrukcí objektu. Půjčování knih by mělo skončit 31. ledna, prostory nynější pobočky budou vyklizeny do 30. dubna 2008. Vysvětluje se to těžko – nejde o rozhodnutí ani Městské části Praha 6, která není účastníkem tohoto vztahu, snad ani o nepřízeň Amádea – jak jsme se mohli dočíst v DNES 15. ledna, ukončit činnost tří malých poboček, včetně té na Dědině, se rozhodla Městská knihovna v Praze sama. Podle informace z Obvodní knihovny v Praze 6 se budou snažit knihovnické a informační služby na sídlišti Dědina zajistit prostřednictvím pojízdné knihovny, tzv. „bibliobusu“.

S pozdravy
Václav Širl

[17.01.2008]

Vážený pane Širle,
V nedávné době proběhla privatizace domu 654 v ulici N.A.Někrasova. Nyní se potýkáme s problémem, že část slkepů přístupných z našeho domu, leží pod byty ve vedlejším domě č. 655. Tuto situaci bychom rádi vyřešili, ale nedaří se nám zjistit, kdo je vlastníkem zmíněnéčásti pozemku. Mohl byste mi, prosím, poradit, na koho se obrátit?

Děkuji mnohokrát.

[12.12.2007] nová otázka Olga Galasová

Vážená paní Galasová,

městská část Praha 6 při prodeji bytového fondu do vlastnictví oprávněných nájemců postupuje tak, že vlastník stavby se stává zároveň vlastníkem příslušného zastavěného pozemku. Případ místnosti se sklepy, týkající se domů N. A. Někrasova 12 a Náměstí Interbrigády 7 řeší společnost SNEO, a. s. ve spolupráci se zpracovatelem prohlášení vlastníka formou opravy půdorysných schémat, a jsem-li dobře informován, zástupci společenství vlastníků v obou dotčených domech již potřebné dokumenty v čase těsně předvánočním obdrželi.

S pozdravem
Václav Širl

[15.01.2008]

Dobrý den,
nevím, zda moje otázka je adresována k rukám odpovedné osoby, proto pokud tomu tak není prosím o postoupení dále. Nyní k věci. Bydlím v domě, který prošel privatizací, respektive část bytů již byla prodána nájemcům. Nasledně bylo založeno společenství vlastníků. V domě tedy bydlí vlastnici bytů i najemci, kteří si byt od městské části nekoupily. Dale jsou v domě dva byty, které jsou dosud v majetku Městske části a jsou navíc volne a dale dva nebytove prostory, které jsou také v majetku Městské části. Když vyjdu z logiky věci, tak Městská část se kdysi rozhodla, že prodá dům, celý dům. Nabídla odporodej bytů nájemcům, někdo koupil, někdo nekoupil, ale dva byty prostě nešlo prodat, jelikož v nich nikdo nebydlí, tudíž nebylo možné je ani nabídnout najemníkovi. Tyto dva byty jsou prazdne již několik let, což je škoda. Po založení společenstvi vlastniků nam bylo sděleno JUDr. Čepičkou z firmy SNEO, že tyto dva byty nemůže společenství od Městské části odkoupit. A já se ptám proč? Proč Městská část tyto byty drží ve svém majetku, když se rozhodla dům prodat? Proč již před lety tyto dva byty nepřidělila nějakym zajemcům, kterých by se jistě našla celá řada? Proč zbytečně chatrají již řadu let dva pěkné byty v exkluzivní lokalitě, když v nich již dávno mohli spokojeně bydlet třeba rodiny s dětmi? A proč nechce Městská část tedy tyto dva byty odporodat Společenství vlastníků, které přeci má zajem na tom, aby dům prosperoval a v bytech žili lidé? K čemu jsou nám v domě dva prázdné byty? Celé to působí podivně. Na jedné straně se Městská část tváří, že chce byty prodat všechny, ale když pak dojde na situaci, kdy se jedná o prazdné byty, které ani nebylo možné prodat stavajícím nájemníkům, tak prodej najednou není možný. Jak mi to vysvětlíte? A druhá otázka se tyká nebytových prostorů. Ty v privatizaci nabídnuty nebyly a Městská část si je také drží ve svém majetku, proč? K čemu je pak privatizace a nějaké společenství vlastníků, když si Městská část stále v domě drží vysoké procento svého majetku?
Děkuji za odpověď
Václav Novotný

[07.01.2008] nová otázka Václav Novotný

Vážený pane Novotný,

abych Vám mohl kvalifikovaně odpovědět, měl bych znát o jaký dům vlastně jde. Sdělte mi prosím adresu – stačí na můj mail – nemusíme ji zveřejňovat, pokud si to nebudete přát.

Jinak Vám mohu odpovědět jen obecně, že volné byty v privatizovaných domech zůstávají a jsou (většinou po potřebných opravách) nabízeny k prodeji či k pronájmu podle nedávno schválených Zásad a podmínek pro nakládání s byty v majetku Hlavního města Prahy – Městské části Praha 6. Odprodat volné bytové jednotky vašemu Společenství vlastníků by bylo možné jen tehdy, pokud by byla předložena písemná žádost o odkoupení těchto jednotek a současně by byly tyto jednotky ze strany Městské části Praha 6 určeny k prodeji a tento prodej schválen příslušnými orgány města (Komise bytové politiky, Rada Městské části, Zastupitelstvo Městské části).

Pokud jde o volné nebytové prostory, Městská část Praha 6 si je ponechává jen tehdy, jsou-li komerčně využitelné. Pokud ne, prodává je na základě výběrového řízení dle prováděcího předpisu, schváleného usnesením Zastupitelstva Městské části Praha 6 č. 480/05 z 16. září 2005.

S úctou
Václav Širl

[15.01.2008]

Dobrý den,
mohl byste mi, prosím, poradit, jak mám postupovat, pokud chci vyměnit byt (obecní za obecní)? Bydlím v Praze 2 a našla jsem zájemce o výměnu na Praze 6.
Děkuji za odpověď.

[12.01.2008] nová otázka M. Kleinhamplová

Vážená paní Kleinhamplová,

seznam dokladů potřebných pro stanovisko k městské části k dohodě o výměně bytů je uveden v "Zásadách a podmínkách pro nakládání s byty v majetku hl. m. Prahy - městské části Praha 6" (k dispozici např. na internetových stránkách www.praha6.cz v sekci OBLASTI - HOSPODÁŘSKÁ POLITIKA A SPRÁVA MAJETKU - ZÁSADY A PODMÍNKY NAKLÁDÁNÍ S BYTY, výměn bytů se týká část IV., hlava I., díl 2.). Před podáním dohody o vzájemné výměně bytů pak doporučuji navštívit oddělení bytů a nebytových prostor (4. patro budovy ÚMČ Praha 6).

S pozdravem
Václav Širl

[15.01.2008]

Dobrý den pane Širle, uvažuji o výměně bytu a často se setkávám s tvrzením, že byt je určen k privatizaci. Na stránkách Prahy 6 nemohu najít seznam domů s byty určenými k privatizaci abych si to ověřil. Prosím můžete mi ho poslat popřípadě odkázat na někoho kdo mi ho pošle?¨
Děkuji
P.Kašpar

[08.01.2008] nová otázka Pavel Kašpar

Vážený pane Kašpare,

seznam domů s byty k privatizaci najdete na webu a.s. SNEO – www.sneo.cz Aktuální přehled prodeje bytů je hned první nabídka po otevření. Je to tabulka v excelu, řazení podle popisných čísel. Takže jste schopen si okamžitě ověřit, jestli dům či byt je opravdu zařazen do privatizace. V případě nejasností nebo pochybností se můžete obrátit přímo na SNEO.

Úspěšné pořízení přeje
Václav Širl

[09.01.2008]

Dobrý den,
děkujeme za Vaši odpověď na naši předešlou otázku odhledně provozu zahrádky Sushi baru ve Skleněném paláci. Nechápeme však, jak je možné povolit provoz letní zahrádky do 31.12. 2007, když se venkovní teplota pohybuje kolem bodu mrazu, zahrádka není vyhřívaná, a tudíž nepředpokládáme, že by ji někdo (včetně např. Vaší osoby) využíval. Slouží tedy jenom jako dobrá reklama na Coca-colu, proti čemuž má výhrady i samotný pan starosta. Navíc všechny zahrádky v okolí byly již dávno odstraněny, a to zdaleka nepůsobily tak neesteticky. K provozní době sdělujeme, že dle informací na vstupních dveřích restaurace je otevřeno do 24 hod. a žádná úprava této doby nenastala. Většinou teprve poté dochází k hlučnému stěhování zahradního nábytku dovnitř restaurace, což ruší spánek našich dětí i klid v domě. Připadá nám absurdní volat dle Vašeho doporučení každý den policii, která tento stav nezavinila a zřejmě ani výrazně svou přítomností neovlivní. Proto se obracíme na Vás jako odpovědného zástupce majitele objektu s žádostí o urychlenou nápravu výše popsaného
stavu a konečné řešení této situace i do budoucna. Děkujeme.

[30.11.2007] nová otázka manželé Benetkovi

Vážená paní Benetková, vážený pane Benetko,

ozývám se až po Novém roce – přece jen mi nějaký čas trvalo, než se mi sešla k předzahrádce před Skleňákem všechna potřebná fakta.
Předzahrádka byla povolena skutečně do 31. prosince 2007 – souhlasím s Vámi, že tou dobou nebylo počasí na vysedávání venku a také jsem tam nikoho sedět neviděl. Nicméně povolení vydáno bylo. Nájemce pak požádal o nové povolení na celý rok 2008, které je teď v řízení.

Podmínkou Úřadu Městské části Praha 6 (odboru územního rozvoje) ovšem je, že předzahrádka bude zcela jiná, aby odpovídala celkovému charakteru architektonické památky. Tedy žádné reklamy, slunečníky jen černé, zábradlí jen z tyčových prvků bez reklamních ploch. Toto řešení by mělo být realizováno v průběhu ledna 2008 a je jím podmíněna sleva na poplatcích za zábor veřejného prostranství, o kterou nájemce též požádal.

Neočekávám, že by si nájemce dovolil této podmínky nedbat, protože by tím riskoval výpověď smlouvy. Jen na okraj připomínám, že v říjnu 2007 byla nájemci uložena ve správním řízení pokuta 20,000.- Kč, za překročení termínu na povolení oné předzahrádky.
Pokud jde o provozní dobu, do 24 hodin je pro vnitřní prostor restaurace – předzahrádka měla jen do 22 a nemám zatím informace o tom, že by se to mělo měnit.

S úctou a přáním pevného zdraví po celý rok 2008
Václav Širl

[08.01.2008]

Dobrý den! Nevím jestli píši správně zrovna Vám, ale snad jo!! Jde o to že na rohu ulice Evropská a Spotzova padají tašky ze střechy!! Dost často chodíme okolo s kočárkem a pokaždé je spadlá další taška!!My už se snažíme dávat pozor, ale myslím že ten kdo o tom nic neví, byl by asi překvapen kdyby mu to spadlo, třeba zrovna do kočárku!!Byl bych rád kdyby se to tam alespoň napsalo, když už s tím nic jiného majitel neudělá!!! Předem děkuji za kladnou a rychlou odpověď. S pozdravem a přáním pěkného dne Buch Tomáš.

[01.12.2007] nová otázka Tomáš Buch

Vážený pane Buchu,
odpověď se nám poněkud zadrhla – velmi se omlouvám.
Faktem je, že onen dům (Špotzova 35/122) patří soukromému vlastníkovi, který (patrně pro vysoký věk) se na této adrese ani nezdržuje a údržbu poněkud zanedbává. Odbor výstavby Úřadu Městské části Praha 6 vlastníka 18. prosince 2007 vyzval k provedení udržovacích prací, s termínem do 30 dnů od doručení. Pokud v této lhůtě vlastník neprojeví žádnou činnost, nastupují různé sankce podle zákona – praktický dopad ovšem může mít jen zajištění bezpečnosti chodců, ať už výzvou, jak se sám zmiňujete, anebo v krajním případě uzavřením chodníku.
Protože tudy často chodíte, byl bych Vám zavázán, kdybyste mne – třeba kolem 20. ledna - informoval, jestli se tam něco děje. Lze i telefonem nebo samozřejmě mailem.
Děkuji Vám za informaci a zdravím!
Václav Širl

[08.01.2008]

Nevím proč stále neodpovídáte na mou otázku a tak jí zadávám opět! A buďte tak laskav a odpovězte!!Dobrý den! Nevím jestli píši správně zrovna Vám, ale snad jo!! Jde o to že na rohu ulice Evropská a Spotzova padají tašky ze střechy!! Dost často chodíme okolo s kočárkem a pokaždé je spadlá další taška!!My už se snažíme dávat pozor, ale myslím že ten kdo o tom nic neví, byl by asi překvapen kdyby mu to spadlo, třeba zrovna do kočárku!!Byl bych rád kdyby se to tam alespoň napsalo, když už s tím nic jiného majitel neudělá!!! Předem děkuji za kladnou a rychlou odpověď. S pozdravem a přáním pěkného dne Buch Tom

[07.01.2008] nová otázka Tomáš Buch

Vážený pane Buchu,
odpověď se nám poněkud zadrhla – velmi se omlouvám.
Faktem je, že onen dům (Špotzova 35/122) patří soukromému vlastníkovi, který (patrně pro vysoký věk) se na této adrese ani nezdržuje a údržbu poněkud zanedbává. Odbor výstavby Úřadu Městské části Praha 6 vlastníka 18. prosince 2007 vyzval k provedení udržovacích prací, s termínem do 30 dnů od doručení. Pokud v této lhůtě vlastník neprojeví žádnou činnost, nastupují různé sankce podle zákona – praktický dopad ovšem může mít jen zajištění bezpečnosti chodců, ať už výzvou, jak se sám zmiňujete, anebo v krajním případě uzavřením chodníku.
Protože tudy často chodíte, byl bych Vám zavázán, kdybyste mne – třeba kolem 20. ledna - informoval, jestli se tam něco děje. Lze i telefonem nebo samozřejmě mailem.
Děkuji Vám za informaci a zdravím!
Václav Širl

[08.01.2008]

Dobrý den, donesla se ke mně zpráva o zrušení klubu Delta na Dědině. Po rekonstrukci celého objektu Delty budou prý místo stávajícího klubu kanceláře P6. Je nezbytně nutné rušit jedinou takovouto scénu svého druhu na Praze 6? Poté, co se Praha 6 v roce 2006 zbavila provozování tohoto klubu, a kdy klub v roce 2007 oslavil 20 let své existence a prokázal svoji životaschopnost i bez přímé pupeční šňůry k obecnímu rozpočtu, má přijít jeho konec? Kvůli kancelářím? Chápu, že objekt Delty je v zoufalém stavu a bez pořádné rekonstrukce se těžko zlepší jeho využití, ale nebylo by možné klub v Deltě zachovat i po rekonstrukci? Jsou ty kanceláře opravdu tak potřebné? Nešlo by celou věc ještě nějak přehodnotit?

[02.01.2008] nová otázka Štěpán Lapáček

Vážený pane Lapáčku,

s Deltou se to má následovně: Nemovitost i s pozemky byla prodána na základě usnesení Zastupitelstva Městské části Praha 6 č. 81/07 z 20. dubna 2007, a to společnosti Amadeus,
s. r. o. , vítězi výběrového řízení. Do smlouvy o převodu vlastnictví bylo zaneseno věcné břemeno pronájmu prostorů pro Městskou část Praha 6, tedy pro informační kancelář a pracoviště odboru státní sociální podpory. Nebudou to prostory přímo po klubu Delta, ale jiné (po bývalé zkušebně).

Záměr společnosti Amadeus je využít objekt jako obchodní a společenské centrum pro místní klientelu, též pro sídlo své společnosti. Rozhodně tam nebudou jenom kanceláře – s takovou nabídkou by neměl žádný zájemce naději na úspěch ve výběrovém řízení. Ovšem otázka, jestli bude klub Delta v původní nebo nějaké jiné podobě zachován i po rekonstrukci, by měla být směřována spíše na nového majitele. Nepředpokládám, že by chtěl nabízet služby, o které by občané z blízkého okolí neměli zájem.

S úctou
Václav Širl

[07.01.2008]

Prosím o vyjádření k tomu, zda v případě uvedení kontaktní adresy firmy či soukromé osoby se musí žádat souhlas vlastníka nemovitosti. Rovněž tak při uvedení sídla firmy v nájemním bytě.

Vzhledem k tomu, že se nám v dome množí jména a firmy na poštovních schránkách a nevíme, zda se jedná o sídlo či kontaktní adresu - nikdo nám jako vlastníkovi nemovitosti nic nehlásil, máme právo to znát?


Děkuji,


Dr.Irena Fozikošová -předsedkyně Bytového družstva Bořislavka 2076

[02.01.2008] nová otázka Dr.Irena Fozikošová

Vážená paní doktorko,
pokusím se Vám odpovědět, jak je to s uvedením kontaktní adresy firmy či fyzické osoby ve vztahu k vlastníkovi nemovitosti.
1/ Pro uvedení kontaktu nebo kontaktní adresy fyzické osoby není žádným právním předpisem stanoven nebo podmíněn souhlas vlastníka nemovitosti; kontakt či adresa mohou být uváděny i pro osoby, které v předmětném bytovém domě nebo bytové jednotce nemají trvalé bydliště nebo nejsou ani členy družstva.
2/ Pro uvedení kontaktu nebo kontaktní adresy právnické osoby je tato problematika složitější, a to zejména s ohledem na skutečnost, že u právnických osob je ve výpisu z obchodního rejstříku uváděna adresa sídla právnické osoby a současně jsou v tomto výpise uváděna i trvalá bydliště fyzických osob, které jsou v rámci výpisu prezentovány (statutární zástupci, jednatelé, členové představenstva). Vzhledem k tomu, že tyto fyzické osoby mohou mít rozdílné uvedené údaje, a to sídla společnosti i trvalého bydliště, lze z jejich strany uvádět kontaktní adresu pro zasílání korespondence různým způsobem, který také není žádným právním předpisem upraven a ze strany vlastníka nemovitosti jej bohužel ani nelze omezovat.
3/ V případě uvedení sídla právnické osoby v nemovitosti je při zápisu právnické osoby do obchodního rejstříku uložena zákonem č. 513/1991 Sb. (obchodní zákoník) povinnost předložit v rámci podkladových materiálů pro vydání usnesení Městského soudu v Praze o zápisu právnické osoby tzv. písemný souhlas vlastníka nemovitosti, včetně aktuálního výpisu z katastru nemovitostí. Bez doložení této skutečnosti nelze zapsat sídlo právnické osoby a zápis právnické do obchodního rejstříku nemůže být proveden. Tento postup je zcela totožný i v případě změny sídla právnické osoby.
Tato situace je ovšem pro Vás, pro Bytové družstvo, poněkud komplikovaná, a to v případě, že došlo k zápisu vlastnického práva k jednotlivým bytovým jednotkám na členy družstva u příslušného katastrálního úřadu. Pokud je člen družstva vlastníkem bytové jednotky a má tuto jednotku zapsánu na samostatném listě vlastnictví, je tudíž jejím vlastníkem a výše uvedený souhlas k zápisu sídla právnické osoby je oprávněn poskytnout. Pokud tuto konkrétní situaci neřeší stanovy družstva, nelze člena družstva nebo vlastníka jednotky omezovat v jeho dispozičním vlastnickém právu.
Je zcela pochopitelné, že Vámi uvedený stav není příjemný, ale z hlediska právních atributů jej nelze řešit jinou cestou, než v rámci členské schůze Vašeho Bytového družstva, dohodou o pravidlech jednání a vzájemných vztahů v bytovém domě nebo změnou stanov.
Přeji Vám úspěšné vyřešení problému!

S úctou
Václav Širl

[04.01.2008]

 


ZPĚT na seznam skupin otázek© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=10&vynechat=50&crc=8aad3e1e5f5117e4263a30c85174fe3a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz