Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Václav Širl (fotka)
Václav Širl
člen ZMČ
(2006-2010)

Otázky a odpovědi

Téma: správa, evidence, inventarizace a pojištění majetku, správa pohledávek rubrika uzavřena - nezodpovězené dotazy přesunuty pod oblast územní rozvoj, bezpečnost, zahraniční vztahy, inv. politika, strategie rozvoje

volební období 2006-2010


Dobry den pan Sirle,
mela bych zajem o vyuziti pozemku 4538/1 ve sprave Prahy 6. Radi bychom tam zridili prirodni hriste pro deti. Napad je to cerstvy a jak jsem dnes zjistila na urade probehlo vyberove rizeni, ktere bylo ukonceno 30.9.09 (dle informaci urednice - na Uredni desce jsem to nenasla). Rada bych se proto zeptala zda-li je jeste nejaka moznost byt do tohoto vyberoveho rizeni zarazena.
Predem moc dekuji za odpoved.
S pozdravem
Kamila Spickova

[07.10.2009] nová otázka Kamila Špičková

Vážená paní Špičková,

je mi to opravdu líto, ale výběrové řízení na pronájem pozemku parc. č. 4538/1 v k. ú. Dejvice skutečně už proběhlo, a to od 16. 2. do 16. 3. 2009. Potom byli účastníci ještě požádáni o doplnění nabídky, konkrétně o doložení studie na využití pozemku a dalších podkladů. Tento termín uplynul 30. 9. 2009.

Zaslané studie vyhodnocuje Odbor správy obecního majetku a předkládá je na jednání komise majetkové politiky. Bohužel zde už není prostor k dodatečnému přihlášení do tohoto výběrového řízení – snad tedy příště.

S úctou
Václav Širl

[08.10.2009]

Dobrý den,
je možné prosím stručně sdělit jaký je stav v dočasně pozastaveném procesu privitazice domu Eliášova čp. 394/ 18 v k.ú.Bubeneč (soudní spor o určení vlastnictví) ? Je již znám výsledek ?
Poslední sdělení na tuto otázku od Vás /na tomto portálu/ z 10.7.2008 o probíhajícím soudním sporu. Moc Vám děkuji za odpověď. Jeniš Vl.

[08.09.2009] nová otázka Vladimír Jeniš

Vážený pane Jeniši,

je mi to líto, ale od mé první odpovědi z července 2008 se vcelku nic podstatného nepřihodilo. Existuje již rozsudek soudu 1. stupně, nyní však probíhá odvolání, takže zatím nevíme vlastně nic nového. Budu urgovat u právní kanceláře, která nás zastupuje.

S pozdravy

Václav Širl

[08.09.2009]

Dobrý den,
doslechla jsem se, že obyvatelé domu Čínská 13
plánují vytvoření parkoviště aut uvnitř parku, který
se rozprostírá mezi ulicemi Čínská a Albánská.
Považuji toto za nehoráznost, která by velmi
zhoršila prostředí v této oblasti - výfukové plyny
by přímo vstupovaly do oken bytů domu Čínská 11
a i prostředí parku, kde je nyní nově rekonstruováno dětské hřiště by tímto bylo negativně ovlivněno.
Prosím o informace, kde by bylo možné se dozvědět
podrobnosti o tomto záměru a případně jaké
kroky by se daly udělat k jeho zabránění.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Budínská Olga

[28.04.2009] nová otázka Olga Budínská

Vážená paní Budínská,
poslala jste svoji otázku p. Širlovi, ale vzhledem k tomu, že patří do mé gesce, rád Vám na ni odpovím.

Cesty v nově rekonstruovaném parku mezi ulicemi Albánská – Čínská byly záměrně zúženy tak, aby po nich auta jezdit nemohla. Nicméně máte pravdu v tom, že se jedná o cesty uvnitř parku, zatímco Vámi popisovaná příjezdová ( příchozí) cesta k parku je ponechána ve standartních rozměrech. Navíc podél domu pod balkony je pruh trávy, který by zřejmě neukáznění řidiči přejížděli, i kdyby cesta zúžená byla. Proto jsme se na místním šetření dne 19.5.2009 dohodli se zástupcem odboru investičního, že na rozhraní asfaltového a mlatového povrchu této cesty budou umístěny dva zahrazovací sloupky – jeden napevno a jeden sklapovací (pro možný vjezd mechanizace pro údržbu zeleně a dětského hřiště v parku). Klíče od sklapovacího sloupku bude mít jen firma zajišťující údržbu zeleně, Městská policie a Hasiči.
Tím by problém, na který jste poukazovala, měl být zcela vyřešen.

S úctou

Jan Záruba
radní

[24.06.2009]

Vážený pane Širle,
jak jsem si všimnul v diskusi, odpovídáte na mnoho dotazů zda ten či onen dům a byt půjde do privatizace a v současné době už je nejčastější odpověď na tuto otázku negativní, tj. že si dům i byty něm ponechá P-6 ve svém vlastnictví. Přijde mi nicméně poměrně nespravedlivé, aby městká část, v podstatě něčím jako loterií (rozumnějme rozhodnutím obce o tom, co se bude a co nebude privatizovat), rozhodovala o faktu, že někdo má nárok na to zakoupit si byt, ve kterém mnohdy dlouhá léta bydlí, a někdo naopak ne. Uvažujete o korektním a spravedlivém systému, jak umožnit koupit byt i obyvatelům, na které bohužel vyšel "černý Petr" a rozhodnutím obce si byt zakoupit nemohou? Párkrát realizované soutěže formou obálkové metody za nejvyšší 1. nájem a směny velkých bytů za malé, nebo dokonce skutečné loterie o byty totiž jako příliš transparentní nepovažuji, resp. toto řešení se zdaleka nevyrovná možnosti zakoupit byt, ve kterém i bydlím. Jsem přesvědčen, že tento názor sdílí mnoho dalších obyvatel P6, kteří, bez možnosti toto rozhodnutí jakkoliv ovlivnit, nebyli zahrnuti do privatizace bytů, s mnohými jsme na toto téma i často diskutovali. Jediné a správné řešení by bylo zachovat si potřebné množsví sociálních bytů, tedy právě těch malých, kterých se tak rádi zbavujete v rámci směn ap., a zbylou část zprivatizovat, aby měl každý obyvatel P6 stejné podmínky.
Předem děkuji za vaši reakci a jsem s pozdravem

Lukáš Löwy

[02.06.2009] nová otázka Lukáš Löwy

Vážený pane Löwy,

všiml jste si správně – na dotazy k privatizaci bytů odpovídám většinou negativně. Je to tím, že co bylo možno privatizovat, bylo již privatizováno a od konce r. 2003 je počet bytů svěřený Městské části Praha 6 stabilizován. Jde o zhruba 1400 bytů v 90 domech – jejich seznam i se stručným zdůvodněním, proč právě tento dům, najdete v usnesení Zastupitelstva Městské části Praha 6 ze dne 7.11.2003, č. 154/03 – příloha č. 4. Uvedený počet bytů je v poměru k počtu obyvatel mnohem nižší, než je v ostatních městech a obcích v České republice obvyklé a zastupitelé jej vnímají jako minimální, jaký je pro realizaci funkcí samosprávy nezbytný. Nechci s Vámi polemizovat, jestli to je spravedlivé nebo ne - potvrzuji jen, že citované usnesení umožnilo skutečně poslední etapu prodejů a další snižování objemu bytů ve vlastnictví Městské části Praha 6 již nelze očekávat.

Ano, je přitom nutné počítat s nespokojeností nájemců, na které vyšel „černý Petr“ (jak píšete). Měli bychom si ale uvědomit, že prodej a koupě obývaného bytu není nárokem, pramenícím např. z dlouholetého užívání. Pronájem bytu je prostě jen pronájmem – přijměte prosím jako fakt, že přechod k vlastnictví není automatický.

S úctou
Václav Širl

[03.06.2009]

Dobrý den, bydlíme v činžovním domě v ulici Na čihadle 57 a v roce 2004 u nás proběhlo zaměření bytů a nebytových prostor a byt nám byl nabídnut k odkoupení v privatizaci. Bohužel stále odkoupení neproběhlo a jako důvod mi byl sdělován, zabrání půdního prostoru pí Vondrákovou, která již podle pravomocného rozsudku prostor vyklidila. Nyní je udáván důvod, že pí Vondráková nespřístupnila byt k zaměření, ale vzhledem k tomu, že jsem doklad o zaměření viděla na vlastní oči nechápu, kde je problém. Pokud jsou ale vyřešeny nebytové prostory, privatizace ostatních bytových jednotek může konečně po pěti letech čekání proběhnout? Děkuji Hrbková Michaela

[19.04.2009] nová otázka Michaela Hrbková

Vážená paní Hrbková,

velice lituji, ale s domem v ulici Na čihadle 57 to není tak jednoduché, jak se může zdát.
Problém nespočívá v zaměření bytu - řešení vázne na odevzdání či neodevzdání neoprávněně užívaného prostoru. Přestože v této věci existují pravomocné rozsudky (poslední nabyl právní moci již 2. června 2008), uživatelka je odmítá vzít na vědomí a zmíněné prostory dosud nepředala správci, naopak se snaží pomocí různých opravných prostředků docílit zvratu. Problém tedy neskončil zazděním dveří – je nutné vše uvést do původně kolaudovaného stavu, neboť prostor nezkolaudovaný nelze zahrnout do privatizace.

Vážená paní Hrbková, bohužel si netroufám předvídat, jak dlouho se tento nešťastný případ ještě potáhne. O dalším řízení Vás budu samozřejmě informovat.

S úctou
Václav Širl

[14.05.2009]

Dobrý den, jedna pražská realitní kancelář nabízí prodej zahradní chatky v osadě Na Pučálce.Jedná se o objekt na pronajatém pozemku s tím, že makléř tvrdí, že pozemek je v majetku MČ Praha 6 a momentálně jedná se o odkupu do vlastnictví majitelů tam postavených chatek.Ptám se zdvořile, zda se jedná o pravdivou informaci ze strany realitky a v kladném případě, za jakou cenu by se pozemky odprodávaly.Děkuji za odpověď K.Š.

[11.04.2009] nová otázka Kamila Šebestová

Vážená paní Šebestová,

zahrádkářská osada Jenerálka v osadě Na Pučálce se rozkládá na pozemcích v katastrálním území Dejvice; pozemky jsou v Katastru nemovitostí pro hl. m. Prahu zapsány převážně na vlastníka ČR – Pozemkový fond, též na hl. m. Prahu, svěřeno městské části Praha 6, ale i v duplicitním vlastnictví obou jmenovaných subjektů, některé jsou pak i ve spoluvlastnictví m. č. Praha 6 a fyzických osob.

Protože jste nekonkretizovala o jaký pozemek Vám jde, mohu odpovědět jen tolik, že pozemky ve svém vlastnictví nehodlá Městská část Praha 6 prodávat a ani v tomto smyslu s vlastníky chatiček na svých pozemcích nejedná.

Je mi líto, že Vám takto nemohu odpovědět zcela konkrétně.

S pozdravy

Václav Širl

[16.04.2009]

Dobrý den, 19.12.2008 byl prodán ve výběrovém řízení za nejvyšší nabídku podíl městské části Prahy 6 v domě Karlovarská 77. Rádi bychom věděli, zda se prodej opravdu uskutečnil a komu byl podíl prodán, neboť na katastru je téměř 4 měsících
stále majitel Hlavní město Praha. Děkuji.

[07.04.2009] nová otázka Hana Mašíčková

Vážená paní Mašíčková,

prodej podílu na domě čp. 77 v Karlovarské ul. byl uskutečněn na základě výběrového řízení, které proběhlo od 3. října do 27. listopadu 2008. Výsledky toho řízení jsou v příloze k usnesení Zastupitelstva městské části Praha 6 č. 423/08 ze dne 19. prosince 2008. Lze vyhledat na webu Prahy 6 – s vítězi byla uzavřena kupní smlouva. Termín uzavření smlouvy byl do 31. března 2009, avšak návrh na vklad do katastru nemovitostí se podává až po zaplacení. Zde je termín do konce května 2009 - teprve pak bude podán návrh na vklad do katastru.

S pozdravy
Václav Širl

[07.04.2009]

Dobrý den, 19.12.2008 byl prodán vev výběrovém řízení podíl městské části na domě v Praze 6, Karlovarská 77. Chtěli bychom vědět, zda byl prodej uskutečněn a kdo je novým majitele. Děkuji. Mašíčková

[07.04.2009] nová otázka Hana Mašíčková

Vážená paní Mašíčková,

prodej podílu na domě čp. 77 v Karlovarské ul. byl uskutečněn na základě výběrového řízení, které proběhlo od 3. října do 27. listopadu 2008. Výsledky toho řízení jsou v příloze k usnesení Zastupitelstva městské části Praha 6 č. 423/08 ze dne 19. prosince 2008. Lze vyhledat na webu Prahy 6 – s vítězi byla uzavřena kupní smlouva. Termín uzavření smlouvy byl do 31. března 2009, avšak návrh na vklad do katastru nemovitostí se podává až po zaplacení. Zde je termín do konce května 2009 - teprve pak bude podán návrh na vklad do katastru.

S pozdravy
Václav Širl

[07.04.2009]

Vážený pane,
bydlím na adrese U Vojenské nemocnice 1961 b/10, 162 00 Praha 6. 30.1.2009 jsem obdržel dopis z Posádkového velitelství Praha, ve kterém se uvádí: "na základě Usnesení vlády České republiky č. 1597 ze dne 16.12.2008 o převodu vlastnictví vybraného majetku příslušným územním samosprávným celkům podle § 2 zákona číslo 174/2003 Sb. Vám sděluji, že Váš byt pozbyl dnem 16.12.2008 charakter služebního bytu podle zákona číslo 102/1992 Sb."
Zajímalo by mě:
1) Převzala MČ Praha 6 byty v domě a dům, ve kterém bydlím, do svého majetku (vlastnictví) ?
2) Pokud převzala, spadají byty a dům i nadále pod Správu vojenského bytového fondu, U Prioru 8, Praha 6 - Ruzyně ?
3) Budou byty v tomto domě v budoucnu zařazeny do prodeje ?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Stanislav Morávek

[21.02.2009] nová otázka MUDr. Stanislav Morávek

Vážený pane doktore,

na Vaše dvě otázky musím odpovědět záporně – MČ Praha 6 dům, kde bydlíte, ani byty do svého majetku nepřevzala; nevím tedy, budou-li se někdy v budoucnu prodávat.

Usnesením vlády, které uvádíte, bylo rozhodnuto o převodu vyjmenovaných nemovitostí do vlastnictví územních samosprávných celků – v tomto případě tedy Hlavního města Prahy (nikoliv Městské části!). Že by se chystalo svěření městským částem, o tom nemám zatím informace.

S úctou
Václav Širl

[21.02.2009]

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na postup prodeje bytů v Zelené 12/743. Bohužel jsem nenašel aktuální informace, ale v domě se šíří zvěsti, že by mělo dojít ke zrušení pozastavení prodeje. Dále by mne zajímalo, jak je možné, že je vyměřováno stejné nájemné (a stejně tak požadovaná "prodejní" cena) u samostatných i rozdělených bytů. To mi nepřipadá normální ani férové. Poslední dotaz mám na možnost rozporovat deklarovanou výměru bytu, kdy dle mého měření je v rozděleném bytě požadováno nájemné za větší plochu než je reálně užívaná.
Děkuji za odpověď.

[07.01.2009] nová otázka Ing. Karel Spěšný

Vážený pane inženýre,
dne 16.10. 2008 proběhlo ve věci žaloby na určení vlastnictví hl.m. Prahy ústní jednání před Obvodním soudem pro Prahu 6, na kterém byl vyhlášen rozsudek, kterým bylo určeno, že Hl. m. Praha je vlastníkem domu čp. 743 na pozemku p.č. 1477 a pozemku p.č. o výměře 778 m2, vše zapsáno v katastru nemovitostí na LV 3499 vedeném kat. úřadem pro Hl. m. Prahu, katastrální pracoviště Praha - město pro k.ú. Bubeneč, obec Praha.
Bylo tak zatím nepravomocně potvrzeno, že předmětný dům s pozemkem je ve správě Městské části Praha 6.
Dne 18.12. 2008 podala žalovaná v předmětné věci odvolání, čímž o věci bude dál rozhodovat Městský soud v Praze.
Zákon č. 107/2006 Sb. definoval „byty“ a „byty se sníženou kvalitou“. Byty se sníženou kvalitou jsou byty bez ústředního vytápění a s částečným nebo společným příslušenstvím, nebo byty bez ústředního vytápění a bez základního příslušenství nebo byty s ústředním vytápěním bez základního příslušenství. Jiné parametry nemají na výši nájemného vliv. Výše ceny bytové jednotky je výsledkem výpočtu provedeného na základě schválené metodiky a stávající dokumentace. Společná chodba je započítána do kupní ceny pouze 1/2. V záležitosti rozporované výměry bytu se obraťte na správce nemovitosti, Centra a.s., Kafkova 15, Praha 6.
S pozdravem
ing. Gabriela Lacinová, v.z.
Vedoucí odd. bytů a nebytových prostor

[21.01.2009]

 


ZPĚT na seznam skupin otázek© 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=10&vynechat=50&crc=8aad3e1e5f5117e4263a30c85174fe3a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz