Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 9811000 z celkového počtu 2877 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPoškozený obrubník
Dlouhou dobu poškozený obrubník v ulici Ciolkovského u domu č. 859. M. N.

oznámeno: 26.11.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
30.11.2017 » 13:49 • Postoupeno majetkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruObrubnik v ulici Ciolkovskeho
Dobrý den, 

Někdo byl „šikovný“ a takto se popral s obrubníkem na úrovní domu Ciolkovského 5. Budeme rádi, když budeme moct opět na tomto místě parkovat.  

Děkuji
K.K.


oznámeno: 26.11.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
30.11.2017 » 13:51 • Postoupeno majetkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruKřižovatka Goetheho
Dobrý den! 

Děkuji za možnost vyjádřit se touto cestou k problémům na Praze 6. Prosím vás o brzké řešení situace křižovatky ul. Goetheho a Papírenské, ilustrační foto z mapy.cz v příloze. Jedná se o velmi nebezpečnou křižovatku, která je navíc chodci a hlavně dětmi často využívána vzhledem k tomu, že leží na trase do Stromovky. 

1. chybí jasné označení přechodů pro chodce, jak vodorovné, tak svislé. Obzvláště směrem z Papírenské nahoru. Přechod "z ostrůvku" směrem k autobusové zastávce Nemocnice Bubeneč směr na Hradčanskou není vůbec. Člověk tam nemá jak bezpečně přejít. 

2. nejde bezbariérově najet na ostrůvek a člověk s kočárkem se tam o to déle v tak nebezpečném úseku silnice pohybuje. 

3. po nedávné opravě vodovodu došlo k tomu, že dlažební kostky jsou položeny nedbale a nejsou ani řádně zasypány. Již dvakrát se mi stalo, že se mi mezi nimi zablokovalo kolečko u kočárku. Vzhledem k chybějícímu značení přechodu pro chodce je to o to nebezpečnější situace.  

4. opakovaně se mi též stává (každý týden jednou), že řidiči jedoucí z ulice Papírenské a chtějící odbočit doleva do Goetheho přehlédnou přikázaný směr jízdy a vjedou do protisměru. Opět - s kočárkem - jde o život. 

Myslím, že tato křižovatka, kterou hojně využívají matky z dětmi, běžci a návštěvníci Stromovky stejně jako my, kteří tu bydlíme, si zaslouží urychlené zpřehlednění, nejlépe pomocí světelné signalizace a/nebo vhodnou úpravou povrchu, aby bylo řidičům zřejmé, že se v tomto místě často vyskytují chodci. 

Za řešení situace děkuji, s pozdravem, 

B. V.

oznámeno: 26.11.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2017 » 14:09 • Dobrý den, ad 1) Umístění přechodu přes Goetheho není v tuto chvíli možné a bezpečné (za nepřehlednou zatáčkou, s ohledem na vzájemné situování konce chodníku a dopravního ostrůvku by navíc musel být šikmo. Připravuje se však komplexní přeřešení křižovatky, kde se bude myslet i na nový přechod. Nedostatky na dopravním značení (tedy mj. sjeté - špatně viditelné vodorovné značení) lze hlásit na www.tsk-praha.cz v sekci Hlášení poruch závad. ad 2) Taktéž bude řešeno v rámci projektu úprav křižovatky. ad 3) Závady ve stavebně-technickém stavu komunikací (výtluky apod.) lze hlásit taktéž prostřednictvím výše uvedeného portálu. ad 4) Nemáme tuto zkušenost, ale samozřejmě nelze vyloučit, že se občas takový případ stane, byť pravděpodobně nejde o přehlédnutí, nýbrž úmysl s vědomím protiprávního jednání. Opět se vyřeší novou úpravou křižovatky.
náhled souboruNeutěšený stav ulice Africká
Dobrý den, ulice Africká je velice poškozena stavbou AFI, při pokládce teplovodu došlo k porušení jednotlivých vrstev vozovky. Práce jsou nedodělané, termín a rozsah oprav nikde neuveden. Vozovka velice znečištěna, občas neprůjezná kvůli stavební technice či výkopům (bez předchozí informace). Žádám i kontrolu stavu a opravu vozovky. Děkuji.

oznámeno: 26.11.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNebezpečné ohořelé budovy u nádr. Veleslavín
Dobrý den, prosím o vyřešení nebezpečných a ostudných ohořelých budov mezi nádržím Veleslavín a metrem Veleslavím. Do budov se stahují bezdomovci a občas si tam hrají i děti. Děkuji.

oznámeno: 26.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 15:01 • Na zmíněný objekt, který se nachází na pozemku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) bylo již v roce 2016 vydáno Drážním úřadem SŽDC "Rozhodnutí" o odstranění stavby, které však dosud nebylo realizováno a v tuto chvíli probíhá soudní řízení. Na podnět MČ Praha 6 do jednání vstoupilo i hl. m. Praha s nabídkou odkoupení objektu a úhradou nákladů spojených na jeho odstranění a následným využitím prostoru na "Záchytné parkoviště". Tato jednání dosud probíhají.
náhled souboruRE: rozbitý chodník ( oznámeno 26.11.2017)
Dobrý den,  

po nedávné opravě je chodník opět rozbitý – zřejmě je potřeba na tento roh, který občas přejede při zatáčení nákladní auto, dát jiný typ dlažby. 

F. K.

Dobrý den   

Zasílám podnět a prosím o opravu – již několik dlouhých měsíců rozbitý chodník na rohu ulic U Beránky a Pražákovská, viz přiložená fotografie.   

Děkuji

oznámeno: 26.11.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
27.11.2017 » 17:36 • Požadavek na opravu byl předán správci komunikací.
náhled souboruNa Dlouhém lánu x Nechanského
Po rekonstrukci nájezdu do dvora zůstaly chodníky bariérové s obrubnikem bez nájezdu pro kočárky. Nacházíme se před základní školou, prosim o zjednani nápravy se stavebníkem.

oznámeno: 26.11.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOdpadky
Dobrý den, v parku u ulice Diskařská nad ulicí Nad Závěrkou je již delší dobu hromada odpadků. Je za stromem před plotem domu s vchodem Nad Závěrkou 9, tudíž s cesty vedoucí parkem není vidět. Bylo by možné odtranit? Děkuji. Z.

oznámeno: 24.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.11.2017 » 12:20 • Úklid zajistí pracovníci organizační složky PRO 6 v co nejkratším možném termínu.
náhled souboruLampa co nesvítí. Ulice Loutkařská.

oznámeno: 24.11.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.11.2017 » 12:53 • Předáno správci veřejného osvětlení, tj. PRE a.s. k zajištění opravy.
náhled souboruVánoční stromeček
Dobrý den,
Vánoční stromeček na Vítězném náměstí již stojí. Je krásný.
Neuvažovala Praha 6 o zasazení živého stromku na toto místo? ( jako např. v Břevnově)

Přeji krásné svátky a klidný advent.
A.H.

oznámeno: 24.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 16:57 • Dobrý den, o vysazení živého stromu v této lokalitě se neuvažuje. Jedná se o reprezentativní místo, do kterého by musel být osazen strom poměrně velkých rozměrů, což by si vyžádalo nemalé finanční prostředky, navíc s ohledem na umístění inženýrských sítí by výsadba nebyla možná.
náhled souboruschodiště bez bariér?
Dobrý den, 

      mohla by se Praha 6 prosim zasadit o úpravu schodiště v takzkvané "myší díře" - spojnice Chotkovy sady - Malostranská? Jde o schodiště, které bohužel nemá kolejnice pro kočárky, kola apod. Jde o přechod mezi Prahou 6 a Prahou 1 a bohužel přes Chotkovy sady to také s kočárem nejde. Myši díra zřejmě již spadá pod Prahu 1, ale jistě iniciativa MČ Phy 6 v komunikaci s Prahou 1 v této věci může pomoci i lidem ze Šestky. (Pro představu, jak je strmé schodiště řešeno v Podolí posílám také foto). Děkuji.

oznámeno: 24.11.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.05.2018 » 15:04 • V tomto případě Vám doporučujeme obrátit se přímo na správce komunikací, tj. Technická správa komunikací a.s., Řásnovka 8, Praha 1 s písemnou žádostí o vybudování bezbariérového přístupu.
náhled souboruoznámeno: 18.09.2017 stav: probíhá řešení - JAK ??
Vyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc!  

Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012! 

Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno:
13.03.2012uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno  

postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu. 

J. Z.

oznámeno:
18.09.2017
stav: probíhá řešení


oznámeno: 21.11.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.12.2017 » 14:22 • Podle platné úpravy vyžaduje podzemní optické kabelové vedení rozhodnutí o umístění. Z evidence odboru výstavby vyplývá, že k žádosti společnosti Planet A, a.s. bylo vydáno pod č.j. MCP6 053158/2012 ze dne 12.7.2012, spisová zn. SZ MCP6 033609/2012/OV/Če územní rozhodnutí na umístění optické sítě společnosti Planet A, a.s. na sídlišti Dědina. 1. Jednalo se o trasu kabelového vedení umístěnou v ulicích Pilotů, Parašutistů, Šmolíkova, Dědinská, Navigátorů, Radistů, Rubličova, Družicová, Žukovského, Pod Cihelnou, Hodčina, Častavina, U Silnice, Radčina, Svatavina, Nová Šárka, U Valu. Z evidence není zřejmé, zda bylo toto vedení kolaudováno, resp. realizováno. Podle aktuální právní úpravy obsažené v § 18 odst. PSP se vedení elektronických komunikací v zastavitelném území umisťují pod terénem.
náhled souboruKafkova 18
Už týden firma využívá veřejné prostranství jako skládku materialu

oznámeno: 20.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.11.2017 » 12:31 • Děkujeme za upozornění. 21.11. již byla uvedená adresa bez závad. I nadále se na tuto lokalitu zaměříme.
náhled souboruStrom - toto je vysledek?
Ulice: Nova Šárka

Pondeli 13.11.2017 byl porazen strom (za to dekujeme) viz predchozi oznameni o mrtvem stromu. Nicmene dnes je 20.11.2017 a porazeny strom tu stale lezi 

Prosime uklidit do puvodniho stavu a vytrhnout koren a zacistit okoli

oznámeno: 20.11.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruspojení k Patočkvě ulici
K Patočkově ulici nelze přejít z ulice Za Kajetánkou, je tam už nejméně tři týdny rozježděná a nyní rozblácená cesta, která byla jedinou spojnicí k přechodu přes Patočkovu, směrem k poliklinice, k poště i na Bělohorskou ulici. Revitalizace potoka Brusnice mi připadá podivná, když vidím množství meandrů v terénu, který má minimální spád a vím jaké množství vody v potoce teče, tak si představím, jak bude potok plný tlejícího listí a usazeného prachu a zanedlouho to vytvoří bláto, kde už voda nepoteče, jenom to bude líheň komárů. Také je s podivem, že na potok byly finanční prostředky, ale na doděláni 30 m chodníku nebylo. Mám pocit. že na naší ulici, která je malá a bezvýznamná se úplně zapomnělo. Jenom se z ní stalo parkoviště, kde někdy nemůže projet ani vůz pro odpad. J. D.

oznámeno: 13.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruuzavreny pruchod
Dobry den, 

chci se zeptat, na zaklade jakeho rozhodnuti se uzavrel pruchod mezi ulicemi Ovocna a Vytvarna. Pri stavbe novych radovych domu, se instalovala brana, ktera omezuje pohyb z ulice Ovocna do ulice Vytvarna. Brana je zamknuta na klic. Dle meho nazoru, je toto verejne prostranstvi a nelze ho uzamknout. 

Obyvatelem Ovocne ulice ztezuje pristup k MHD zastavkam na Karlovarske a Slanske ulici, jelikoz nelze se na zastavky dostat po osvetlenem a vyasfaltovanem chodniku/ceste. Jedina moznost je pres zahradkarskou osadu, coz je nebezpecne pri spatnem pocasi a tme.

oznámeno: 12.11.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruListí na chodníku
Dobrý den, existuje povinnost majitelů uklízet listí, které padá ze stromů z jejich zahrad na chodník? Takto vypadá chodnik v ulici Za Lány dva dny po úklidu listí firmou. Zároveň se vůbec nic nestalo s přerostlou zelení, na kterou jsem upozorňoval již před rokem. Děkuji.

oznámeno: 10.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.05.2018 » 09:03 • Vlastník nemovitosti bude opakovaně vyzván k úpravě přerostlé zeleně.
náhled souboruSkládka
Dobrý den,zasílám Vám několik fotek .Skládka se nachází v oblasti zastávky Divoká Šárka,směr Šárka.Za občerstvením MC po schodech dolu a doleva po chodníčků a když si obejdete plot okolo LPG stanice ze spoda,tak z jedné strany v roští se nacházejí pytle s odpadky a reprobedna.Z druhé strany skládka odpadků,kde lidé to využívají i jako veřejné wc.Dalsi foto po chodníku dál a po pravé straně tam naleznete i kufr,TV a když budete mít štěstí :-) tak i vysavač . 

To jsou veřejná místa,kde celoročně lidi ty odpadky dávají.

oznámeno: 08.11.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSpadla plachta Sestak
Na Šesťáku spadla reklamni plachta a valí se po chodníku.

oznámeno: 06.11.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruUlice Na Valech uklid chodniku
Dobrý den, 

posílám obrázek z naší ulice Na Valech , vždy je jeden chodník uklizen a jeden ne, to i sníh, rozfoukané plasty a pod. tentokrát listí leží na jedné straně již týden. Druhou stranu uklidili několik hodin po vichřici.. Opravdu není možné ,aby úklidová četa přešla na druhou stranu a uklidila vše? 

Děkuji s pozdravem J. F.

oznámeno: 06.11.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=980&crc=ab3c1769b19f7a90a3839bf5143ed67e ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz