Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 901920 z celkového počtu 2870 vyhovujících záznamů.

náhled souborudíry v silnici
Dobrý den,

již dlouhou dobu je v katastrofálním stavu ulice V středu/Oblouková - poblíž školy ZUŠ Charloty Masarykové a areálu Aritma. Jelikož je zde velká frekvence dětí (chodících do hudební školy a na přilehlá sportoviště) a chodců (mířících do Šárky) , je to zde opravdu velmi nebezpečné, neboť auta obrovskou jámu, plnou vody objíždějí a vznikají tak velmi nebezpečné situace.

Děkuji za sjednání nápravy.
 P. K.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.05.2018 » 11:11 • Na základě četných urgencí majetkovému správci konečně započla rekonstrukce poškozeného povrchu komunikace. Celková oprava bude dokončena v nejbližších dnech.
náhled souboruOprava chodníku
Dobrý den,

v létě/ na podzim 2017 probíhaly v ulici Štefkova (od č. 2 - 12) vykopove práce v souvislosti s výměnou elektrických kabelů. Od te doby je chodník v dezolatnim stavu. Výkop byl zasypán jen jakýmsi šterkem. Chodník je tak plný kamenů a vypadanych kostek ze zbytku chodníku. Během sucha se také domu nanosi na podrazkach bot prach, při mokru naopak blato. Prosím tedy o opravu.

Děkuji T. T.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.03.2018 » 10:51 • Vážený pane T., dovolte abych Vám sdělila, že Technická správa komunikací zahájila rekonstrukci povrchu chodníků v ulici Štefkova. Dle jejich sdělení bude místo asfaltu použita dlažba. V případě dalších dotazů se prosím obracejte přímo na správce komunikace TSK hl.m. Prahy, Bc. Nekolný tel.  257 015 778.
náhled souboruPo nedávné nápravě opět špatně nastavené dopravní zrcadlo.
Dobrý den, 

po nedávné nápravě na základě mého upozornění ze 4.2.2018 je na křižovatce Hládkov x Myslbekova opět dopravní zrcadlo otočené tak, že řidičům při odbočení z ulice Hládkov vůbec nepomáhá a opět tedy vznikla nebezpečná situace. Nevím jestli mají neustálé poškozování tohoto zrcadla na svědomí vandalové, to by snad mohli ohlídat strážníci MP, ale správné a smysluplné nastavení zrcadla je potřeba zajistit tak, aby s ním nikdo nepovolaný pohnout nemohl. 

Předem děkuji za pochopení a opětovnou nápravu. 

J.R.

oznámeno: 08.03.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
12.03.2018 » 12:21 • Dobrý den, Váš podnět předáváme správci komunikace k nápravě.
náhled souboruDotaz
Dobrý den, proč je na Vypichu před areálem dětského dopravního hřiště tolerováno parkování u běžeckého lyžařského areálu, když je sem vjezd vozidel zakázán dopravní značkou??!!

oznámeno: 07.03.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.05.2018 » 11:12 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruProsba o vybudování cestičky Manská zahrada a Za humny
Dobrý den, 

chtěla bych Vás jménem všech obyvatel žijících v této oblasti poprosit o vybudování cesty pro chodce, která by spojovala ulice Manská zahrada a Za humny. Jedná se o pozemky č. 854/2 a 2115/1 vše v k.ú. Ruzyně.  

Jde o to, že zejména v děštivém počasí se cesta promění v blátivé peklo a není možné se po ní prakticky pohybovat. 

V posledním týdnu to vypadá, že bude opravena historická zeď lemující tuto cestu. 

V takovém případě je naprosto ideálně nabízí, že by byla zároveň podél zdi vytvořena zpevněná cesta pro pěší chodce. Nežádáme žádnou nákladnou variantu, stačí takové řešení, které by nám umožňovalo důstojně projít danou oblastí. Děkuji mnohokrát za odpověď, PP

oznámeno: 04.03.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.05.2018 » 11:15 • Dobrý den, v případě, že by se jednalo o pozemky ve vlastnictví MČ Praha 6, bylo by možné cestu vybudovat. V tomto případě se však jedná o vyšlapanou cestičku přes pozemek v majetku fyzické osoby, u níž nepředpokládáme, že by souhlasila nejen s vybudováním, ale i financováním zpevněné cesty na své náklady.
náhled souboruVe Střešovičkách
Dobrý den,

je ostudné, že v ulici ve Střešovičkách (nad Billou), téměř pod okny městské policie, špatně parkující auta dělají z obousměrné silnice jednosměrnou, takže jsem nucena jet protisměrem a jsem ohrožena srážkou ze spodu (z hlavní silnice) vjíždějícím autem. Auta parkují navíc i přímo v křižovatce, před přechodem pro chodce méně než 5metrů a na bílých pruzích a policie s tím i přes upozornění nic nedělá...
Přikládám starší foto, ale kdykoliv mohu doplnit nová.

Děkuji,
 J.

oznámeno: 03.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.03.2018 » 12:39 • Dobrý den, MČ Praha 6 není nadřízena ani Městské policii, ani Policii ČR, kteréžto složky jsou příslušné k dozorové činnosti nad dodržováním pravidel o silničním provozu.
náhled souboruStani pod schody
Dobry den,kazdy den zde stoji pod schody v ul.Ve Skalkách X Ve Višňovce a my nemuzeme s kocarky po schodech a neustale to musime obchazet. Prosime o reseni.

oznámeno: 02.03.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
23.05.2018 » 13:16 • Předáno Městské polici hl.m. Prahy.
náhled souboruMMS-Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut
Je povoleno parkovat kdekoliv?Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut.Zadame zakroceni, instalovani znacky zakaz parkovani a kontrolu dodrzovani zakazu.Dekujeme

oznámeno: 01.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 14:17 • Stávající DZ je zcela dostačující. Pokud řidiči nerespektují zákazovou značku, prosíme, abyste kontaktovali bezplatnou linku Městské policie na č. 156, která je oprávněna pokutovat neukázněné řidiče.
náhled souboruoprava poškozeného chodníku a vozovky
Dobrý den, 

když už povolujete stavbu ohavných developerských projektů v jinak krásné Bubenči, tak očekávám, že 

součástí je i oprava poškozených chodníků a silnice, které po sobě tihle "umělci" zanechali. Jedná se o ulici 

Na Marně, která je po jejich působení totálně zdevastovaná. Děkuji.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.05.2018 » 14:16 • Po ukončení stavebních a výkopových prací bude samozřejmě řešena definitivní úprava povrchu komunikace.
náhled souboruPtáci
Dobry den, stale se opakujici problem - vrany, straky, holubi. Toto dilo vytvorili za dva dny, ul. Marakova. Prosim, bylo by mozne se pri odchytu zamerit i na tuto oblast? Pripadne mate jine reseni? V teto ulici se jinak nez pod strom zaparkovat neda a mne opravdu nevyhovuje, ze musim myt auto pokazde, kdyz ho potrebuju pouzit, nehlede na to, ze to poskozuje lak... Dekuji. Z. V.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.03.2018 » 18:30 • Vážená paní, zřejmě Vás nepotěšíme, ale konkrétně v uvedené lokalitě se podařilo zajistit jediné místo, na které by bylo možné umístit živolovnou klec na odchyt holubů. Bohužel někdo z nájemníků v domě, na kterém byla klec umístěna, v průběhu prováděného odchytu holuby pravidelně z klece vypouštěl. Odchytové službě se nepodařilo zjistit, který z nájemníků tak činí. Vzhledem k tomu, že klece se mohou umisťovat pouze na ploché střechy, není v této lokalitě jiné vhodné místo pro jejich umístění a redukci ptactva. Magistrát hlavního města Prahy se snaží již řadu let hledat optimální řešení, kterým by došlo ke snížení holubí populace na celém území hl.m. Prahy. Bohužel doposud takové řešení nalezeno nebylo. Záleží tak výhradně na finančních možnostech jednotlivých městských částí, jak přispějí k redukci holubů. Městská část si je vědoma, že redukce holubů a omezení jejich hnízdění na střechách domů a jejich součástech, je povinností vlastníků nemovitostí, nicméně i přes tuto skutečnost i s ohledem na možné umístění pouze na rovných střechách, jsou klece umisťovány se souhlasem vlastníků na jejich nemovitostech. Bohužel ve Vámi uváděné lokalitě jsme bohužel nanalezli jiné vhodné řešení k redukci holubů. Lituji, že Vám neůžeme podat příznivější zprávu.
náhled souboruVRAKY
Dobrý den, 

již delší dobu stojí u trafostanice v ulici Nad Alejí vrak vozidla. Dříve obýván bezdomovci, nyní se plní nebezpečným odpadem-rozbitý televizor...atd. 

Taktéž v ulici Ankarská, až po ulici Zvoníčkova jsou mezi parkujícími vozy vraky vozidel. 

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 22.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
24.05.2018 » 08:59 • Po skončení zákonné lhůty budou vraky vozidel odstraněny.
náhled souboruNEVYŘEŠENO - vzato na vědomí před šesti lety! Stav trvá!
 oznámeno: 18.09.2017 stav: probíhá řešení - JAK ??
Vyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc! 
 Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012! 
 Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno: 13.03.2012 • uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno 
 postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu. 
 J. Z.

oznámeno: 18.09.2017
stav: probíhá řešení

oznámeno: 21.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2017 » 14:22 • Podle platné úpravy vyžaduje podzemní optické kabelové vedení rozhodnutí o umístění. Z evidence odboru výstavby vyplývá, že k žádosti společnosti Planet A, a.s. bylo vydáno pod č.j. MCP6 053158/2012 ze dne 12.7.2012, spisová zn. SZ MCP6 033609/2012/OV/Če územní rozhodnutí na umístění optické sítě společnosti Planet A, a.s. na sídlišti Dědina. 1. Jednalo se o trasu kabelového vedení umístěnou v ulicích Pilotů, Parašutistů, Šmolíkova, Dědinská, Navigátorů, Radistů, Rubličova, Družicová, Žukovského, Pod Cihelnou, Hodčina, Častavina, U Silnice, Radčina, Svatavina, Nová Šárka, U Valu. Z evidence není zřejmé, zda bylo toto vedení kolaudováno, resp. realizováno. Podle aktuální právní úpravy obsažené v § 18 odst. PSP se vedení elektronických komunikací v zastavitelném území umisťují pod terénem.

oznámeno: 21.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPuškinovo nám.
Dobrý den, nešel by zpevnit povrh okolo “chytre” lavičky? Tráva už zde asi nikdy neporoste...
Děkuji.
A.H.

oznámeno: 20.02.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.03.2018 » 19:10 • Problém se sešlapaným trávníkem v okolí chytré lavičky na Puškinově náměstí je v řešení. Vyčkáme na vhodnější klimatické podmínky, aby byl naprosto zřejmý rozsah poškozených ploch a pokusíme se nalézt nějakou vhodnou variantu zpevnění a rekultivace.
náhled souborunebezpečný přechod
Dobrý den. 

Žádost o umístění výraznější značky "přechod pro chodce" se žlutým podložením, v ulici Vlastina na Dědině, 

před nákupním centrem Billa. Denně zde přechází velké množství dětí ze ZŠ Dědina, a též i občané s vážným postižením zraku, 

z nedaleké chráněné dílny. V obou směrech jsou autobusové zastávky, takže přechod je maximálně frekventovaný. 

Zejména když nasněží, je zebra přechodu pro řidiče přehlédnutelná, 

Děkuji J.L.

oznámeno: 18.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.02.2018 » 12:56 • Dobrý den, Váš podnět jsme projednali s Policií ČR, tedy orgánem příslušným v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Zástupce PČR se neztotožňuje s Vaším názorem, že by přechod byl špatně viditelný a nebezpečný (frekventovaný samozřejmě je). S umístěním reflexního podkladu na přechod u zastávky Sídliště Na Dědině tedy s odkazem na ustanovení § 78 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (užívání nadbytečného dopravního značení) nesouhlasí.
náhled souboruPřechod Africká x Liberijská
Dobrý den, 

chci se zeptat, zdali je na Africké ulici u vjezdu z Liberijské (viz foto) přechod pro chodce? 

Chodci zde totiž přecházejí bez rozhlížení jako by zde přechod byl, ačkoliv zde není ani dopravní značka, ani "zebra" na silnici. Místo je docela rušné, protože je blízko východu z metra Bořislavka. 

Předem děkuji za vyjasnění, 

D. P., Praha 6

oznámeno: 11.02.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:55 • Dobrý den, přechod pro chodce ve smyslu vodorovného dopravního značení V7a (zebra) se v místě nenachází. Jsou zde úpravy pro bezpečnější přecházení - vodorovné značení V13 (šikmé bílé čáry), doplněné o směrové sloupky - balisety a dále jsou zde bezbarierové nájezdy na chodník.
náhled souboruRuina
Dobrý den, zasílám foto budovy Nad Alejí 29. Před několika lety proběhly uvnitř jakési úpravy, nyní objekt chátrá. 

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 09.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruholuby
Dobrý den,
v televizi jsem zachytila informaci o odchytu holubů na Praze 6, ráda bych požádala aby se do odchytu zapojila i část kolem nádraží Podbaba, máme zde velkou kolonii holubů, kteří nám znečišťují střechy a ucpávají okapy.
Děkuji V. V.

oznámeno: 08.02.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 14:20 • Dobrý den, městská část zajišťuje odchyt holubů do živolovných klecí, bohužel klece lze umístit pouze na rovné střechy, což v tomto případě není. Doporučujeme Vám proto buď instalaci hrotců či konzulatci s odbornou DDT firmou, která Vám poradí nejlepší technicky vhodné řešení proti nasedání holubích hejn.
náhled souboruKam zmizel přechod za tunýlkem v Mlýnské ulici.
Dobrý den, 

Po rekonstrukci v ulici Mlýnská zmizel přechod za tunýlkem. Je to tak schválně, nebo se na něj jen zapomnělo? 

S pozdravem 

R. S.

oznámeno: 07.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:57 • Dobrý den, nezávisle na Vašem podnětu byl již správce komunikace vyzván k obnově předmětného vodorovného dopravního značení. Toto by mělo být provedeno dle klimatických podmínek.
náhled souboruParkovací zóny
Dobrý den, zajímalo by mne jak probíhá kontrola placení parkovného na modrých zónách, když je možné, že v ulici Bubeníčkova stojí auto bez SPZ na modré zóně již rok a půl a nebylo odtaženo ani při čištění ulice. Kromě toho stojí u chodníku a brání v přecházení. Jak je možné, že takto zabírá místo občanům, kteří si za parkování řádně platí. Děkuji za vyjádření.

oznámeno: 07.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboru0prava laviček Na Ořechovce 250
Dobrý den,
prosim o opravení laviček na Ořechovce, kontrétně v ulici Na Ořechovce 250 před tenisovými kurty naproti Žabce. Jsou v žalostném stavu a v létě jsou velmi využívané. 

Díky O.Š.

oznámeno: 06.02.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=900&crc=c192acb2a004209c7f6b96ccfb52860a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz