Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 81100 z celkového počtu 2253 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPoškozená lavička
U zadního štítu domu Kamerunská 607/1 Praha 6 je poškozená lavička.
 J. K.

oznámeno: 23.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.09.2018 » 08:04 • Dobrý den, Váš požadavek na opravu lavičky byl zadán dodavateli k provedení.
náhled souboruSlepá ulice
na Dědině na kopci mezi ulicemi Šmolíkova a Ciolkovského. 

                                                                                                            JZ

oznámeno: 21.08.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNa sídlišti Dědina
je mezi domy spousta suchých stromů určitě nejméně už od loňska. Není tedy na vině letošní sucho, ale firma, která má zeleň na starosti, nestíhá! 

                                          JZ

oznámeno: 21.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2018 » 08:59 • Dobrý den, všechny suché stromy budou odstraněné během podzimu.
náhled souboruLouže u zastávky Červený vrch
Louže vzniká po výstavbě bezbarierové rampy - rychloakce před minulými komunálními volbami - tedy již skoro 4 roky, několikrát byla přislíbena náprava. 

Děkuji 

J. D.

oznámeno: 21.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNové místo vzniku nelegálních grafiti
Ulice Ke Dvoru.  

× 

I když zeď zřejmě není v kompetenci Prahy 6, bylo by dobré domluvit s majitelem odstranění, nebo se bude nešvar dále rozšiřovat. Za poslední 2 dny 3 nová grafiti. 

Děkuji

oznámeno: 21.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDlažba v křižovatce ulic: Patočkova / Milady Horákové X U Brusnice
Dobrý den. 

 

Prosím o zvážení, zda by v rámci dokončení právě probíhající výměny povrchů v ulici Patočkova / Milady Horákové směrem do centra, bylo ještě možné vyměnit alespoň v ose piktokoridoru, dlažbu za asfalt v prostorách křižovatky s ulicí U Brusnice. 

Kostky tam rozhodně nejsou ve vhodném stavu pro bezpečnou jízdu na kole (různé výšky jednotlivých kostek, významné výškové rozdíly mezi jednotlivými kostkami a tramvajovými kolejnicemi, velké mezery stahující do jezdce do jiného směru). 

 

Každopádně díky za jakékoli nové asfalty, bude to super (tam kde to bude). 

 

Výměna povrchu by za asfalt by cyklistům velmi usnadnila nejen průjezd rovně, ale i odbočení vpravo do ulice U Brusnice. (Nevhodný sklon vzhledem k náklonu jezdce vpravo při odbočení, shoda se směrem spár kostek, shoda se směrem žlábkové kolejnice).  

Nově namalovaný cyklo-pikto-koridor (bohužel, stejně jako mnohde jinde) povede řidiče aut k mylné domněnce, že toto je jediná možná stopa kudy cyklista křižovatkou pojede a tak jsou překvapeni, když cyklista zvolí odlišnou stopu průjezdu..., ten tak však učiní proto, že nechce prorazit svá kola o z dlažby vyčuhující kolejnici... (aby nevyčuhovala, když je to přesně v ose průjezdu pravých kol těžkých vozidel jedoucích v pravém pruhu...). Stačí se tedy soustředit na překonání hran kolejnic a né se u toho ještě rozvibrovat dlažbou, kdy každá kostka je jinak vysoko... 

Banální / elementární bezpečnost provozu danou hladšími a snadněji čitelnými povrchy nikdy nenahradí sebevětší množství čar, pruhů, piktokoridorů, značek či dalších omezení... 

 

V.Š. (chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel Prahy 6)

oznámeno: 20.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
27.08.2018 » 09:52 • Vyjádření majetkového správce: Součástí rekonstrukce komunikace Patočkova v úseku U Brusnice – Střešovická, není výměna dlažby mezi kolejemi v křižovatce Patočkova x U Brusnice. Stavba je provedena dle platného stavebního povolení a dopravní značení je odsouhlaseno MHMP ODA. Dlažba je součástí tramvajové tratě a Dopravní podnik při projednávání trval na zachování dlažby. Z tohoto důvodu bohužel nemůže být nahrazena asfaltovým povrchem.
náhled souboruznačení
Dobry den,
v ulici Za Strahovem a Belohorska (pred hotelem Pyramida) v Praze 6 zustalo znaceni o neprujezdnosti ulice Belohorska.To znaceni je zavadejici,ulice je jiz davno prujezdna.Prosim o predani majiteli znaceni.
Dekuji.
MB

oznámeno: 20.08.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
21.08.2018 » 21:15 • Dle sdělení zhotovitele, dopravní značení je odstraněno.
náhled souboruDětské hřiště Nebušice - vstup do parku Divoká Šárka
Dobrý den - na tomto opravdu exponovaném hřišti už nezbylo nic k hraní, pouze houpačky a dřevěné teepee. Kdo máme děti, které se ještě neumí houpat, není pro ně jediná možnost na hraní, žádná skluzavka ani pískoviště. Je to tam opravdu smutné. 

Byla tam skluzavka, ta ale ztrouchnivěla a nová se nedodala. Bylo by možné něco pro menší dětičky dodat, aspoň tu skluzavkou? Děkuji za zohlednění situace. 

PS - plastový domeček tam dodala jedna rodina nikoli Praha 6 

Hezky den, B. N.

oznámeno: 18.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruČerná skládka v ulici Netřebská mezi křižovatkami s ulicemi Hořelická a Na Jivinách
Dobrý den, 

Žádám o úklid černé skládky která se nachází po obou stránách ulice Netřebská mezi křižovatkami s ulicemi Hořelická a Na Jivinách. Evidnetně se zde vrší odpad který nepřijme nedaleký sběrný dvůr v Unhošťské. 

Jedná se již o několik let neřešený problém na který již bylo v minulosti obyvateli několikrát upozorňováno. Chápu, že odpad neleží bezprostředně na pozemcích města, jelikož se ale jedná prakticky o jedinou přístupovou komunikaci po které denně musí jezdit a chodit všichni obyvatelé části Prahy 6 - Jiviny domnívám se, že by se Praha 6 měla problému konečně postavit čelem a sjednat rychlou nápravu, v opačném případě jsem již rozhodnut problém dále medializovat. 

Přesné umístění největšího množství odpadu naleznete zde:

https://www.mapy.cz/s/2XT3R

 

Odpad a sutiny se nachází ale prakticky po celé délce ulice. Fotografie naleznete v příoze.  

Děkuji za vyřízení. S pozdravem, 

A. P.

oznámeno: 18.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOpakovaná žádost o zařazení sídliště Dědina do modrých parkovacích zón
Dobrý den, 

chtěl bych touto cestou opakovaně požádat o urychlené zařazení celého sídliště Dědina do modrých parkovacích zón. Situace s parkováním je zde již zcela neúnosná. U pošty ani nákupního centra už není ve všední možné zaparkovat vůbec, o parkování u obytných domů ani nemluvě. Nejen že zde své vozy parkují obyvatelé Středočeského kraje (z nichž mnozí ani neumějí nebo nechtějí obsadit svým vozem pouze jedno parkovací místo) a dlouhodobě zde nechávají stát auta i lidé, kteří někam letí letadlem, ale novým trendem je to, že si z našeho sídliště firmy dělají odstavné parkoviště pro své služební vozy. 

Prosím, udělejte s tím už něco! (A pokud možno už něco více než je konstatování že zařazení ploch do modrých zón je legislativně zdlouhavý proces.) 

S pozdravem 

M. G.

oznámeno: 17.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMMS v Sestupne 31 je stale stejny stav-rostlina prerustajici pres plot brani chuzi po chodniku
Dobry den,v Sestupne 31 je stale stejny stav-rostlina prerustajici pres plot brani chuzi po chodniku.Chodci musi jit po silnici,na druhe strane silnice totiz chodnik konci.Misto je tak pro chodce velmi nebezpecne,je v zatacce a ridici tu suverene jezdi v protismeru.

oznámeno: 17.08.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNepořádek okolo odpadkových košů
Dobrý den,

u cest do lesíku z ulice K Červenému vrchu se povalují okolo odpadkových košů odpadky, které nikdo neodváží. Popeláři vyhazují pouze koše, které jsou přímo na ulici, ale dolů po cestě už nesejdou. Prosím o sjednání nápravy, děkuji. 
 J. Z.

oznámeno: 16.08.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPotreti za minimalne 3 roky
Potreti minimalne za tri roky, kdy na tuto silnici upozornuji. Kdy uz TSK udela neco s touto silnici? Adresa : Jilkova / Nad Kajetankou. Kazdy rok se flikuje. Jsou tu opravene domy Mestske casti Praha 6, kolem nich novy asfalt. Jsou tu skolky v gesci MCP6, ktere dramaticky zvysuji prujezdnost touto ulici. A nove jsou tu vyznacene take cary, gratuluji, na tuhle hruzostrasnou cestu neco lakovat, skvela vizitka TSK i Prahy 6.
B. N.

oznámeno: 13.08.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruÚprava zeleně
Dobrý den, moc děkuji za perfektní úpravu zeleně v ulici Na Viničce .
Hezký den
O. B.

oznámeno: 09.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.08.2018 » 12:54 • Poděkování bylo předáno pracovníkům organizační složky PRO 6.
náhled souboruPropadlý chodník v ulici Za Lány.
Žádáme o opravu propadlého chodníku, po kterém jezdí auta, která se vyhýbají v úzké obousměrné ulici po jejíž jedné straně vznikla modrá parkovací zóna. Chůze po chodníku hrozí úrazem. Níže je další propadlé místo.

oznámeno: 08.08.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKoš na odpadky bránící provozu
Dobrý den, 

prosím o řešení situace na křižovatce ulic U Hvězdy a Na Vypichu, kde někdo přesunul koš na odpadky na lampu přímo na rohu, čímž v podstatě znemožnil bezpečný průchod po chodníku u křižovatky, kde navíc některá auta při odbočování omylem přejíždějí až přes chodník (co by také zasloužilo nějak ošetřit).  

Děkuji 

J. B.

oznámeno: 06.08.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruŽádost o úpravu zeleně
Dobrý den,
posílám fotky z Prahy 6 ulice Na Bateriich. Je škoda, že nový vzhled trafostanice hyzdí neupravené okolí. Dříve město trávu v této části sekalo, letos ani jednou, pouze jednou proužek kolem schodů v ulici Na Viničce. Můžete prosím zajistit posekání.
Předem děkuji
B.

oznámeno: 04.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.08.2018 » 07:58 • Děkujeme Vám za upozornění. Požadavek na posekání a úklid přerostlé trávy byl předán a práce budou provedeny v nejbližších dnech.
náhled souboruZruseni odbocovaciho pruhu Na Piskach/ Matejska
Dobry den,
Muzete sdelit co je duvodem tohoto nesmyslneho a nebezpecneho dopravniho opatreni - zruseni odbocovaciho pruhu do ul. Matejska.
Dekuji
 P. D.

oznámeno: 03.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
04.10.2018 » 13:41 • Dobrý den, dopravní úprava byla realizována na podněty místních obyvatel, poukazujících na nebezpečné přecházení v této křižovatce. Dle ČSN 736110 nemá délka neděleného nesignalizovaného přechodu přesáhnout 6,5 m, u provozu MHD a při rekonstrukcích 7 m. Pokud je přechod v nároží křižovatky, lze tuto hodnotu zvětšit v odůvodněných případech až o 3 m. Mezi obrubami je délka 11 m a nedělený přechod byl tedy v rozporu s normou. Bylo tedy nutno zvážit, zda jej zrušit (a to bychom se od místních, zejména starších obyvatel a rodičů s dětmi, dozajista dočkali mnoha negativních reakcí), nebo uvést do souladu s normovými požadavky. Po konzultaci s Policií ČR a zvážení frekvence levého odbočení do Matějské bylo rozhodnuto o vybudování dělícího ostrůvku na úkor odbočovacího pruhu. Řešení je provizorní - doufáme, že Šárecká se v dohledné době dočká rekonstrukce, kdy bude řešen i prostor křižovatky. Stanovení místní úpravy provozu bylo vydáno na základě souhlasného stanoviska Policie ČR, tedy orgánu příslušného v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to formou opatření obecné povahy, tj. s projednáním s veřejností prostřednictvím úřední desky. K návrhu opatření obecné povahy jsme neobdrželi žádnou připomínku, ani námitku.
náhled souboruMMS - odpadkový koš na psí výkaly a ostatní odpad
Dobrý den, bylo by možné umístit jinam odpadkový koš na psí výkaly a ostatní odpad ? Nyní je umístěn na úzkém chodníku a u plotu mateřské školky. Myslíte, že je to vhodné místo??? Děkuji Ch.

oznámeno: 02.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.08.2018 » 21:23 • Dobrý den, obdrželi jsme Váš podnět ve věci umístění odpadkového koše v ulici U Stanice. Dovolujeme si jen upřesnit, že odpadkové koše nejsou děleny na ty, jež jsou určeny na psí výkaly na ty, které jsou určeny na směsný odpad. Odpadkové koše jsou jednotné pro veškerý odpad. Domníváme se, že to, že odpadkový koš stojí u plotu mateřské školy, není ničemu na závadu. Jeho umístění je dáno snahou plošně pokrýt území MČ Praha 6 těmito zařízeními. Chodník je zde sice úzký, ale odpadkový koš nepřekrývá omezení, které je zde způsobeno přítomností lampy VO. O jeho přesunu se proto neuvažuje.
náhled souboruKose u Dzbanu
Dobry den, kose v okoli v.n. Dzban pretekaji odpdky. Bylo by mozne provadet alespon sezonne castejsi uklid? Stejne tak breh Dzbanu prilehly k Evropske ul. je znecisteny odpadky. Prosim pekne, zajistete uklid.

Dekuji, J. Z.

oznámeno: 02.08.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=80&crc=6be9f75860f83324f7f060eeef5acfa5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz