Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 81100 z celkového počtu 2397 vyhovujících záznamů.

náhled souborustavba na Bořislavce
Dobrý den, 

dnes je situace kolem stavby na Bořislavce už naprosto neúnosná. Parkující kamiony zahltily nejen autobusovou smyčku, ale i přilehlé chodníky, silnici a přechod pro chodce (viz fotky v příloze). Prosím o urychlené řešení situace nejlépe ve spolupráci s policií. 

Děkuji. 

S pozdravem  

M. T.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
17.12.2018 » 12:24 • Dobrý den, obratem byl upozorněn odpovědný pracovník stavby "Bořislavka centrum", aby nedocházelo k stání souprav nákladních vozidel v ul. Kladenská a v prostoru obratiště autobusů. V současné době jsou prováděny intenzivnější kontroly.
náhled souboruPřeplněné kontejnery na tříděný odpad
Dobrý den,
po celý rok jsou na Petřinách každou neděli přeplněny kontejnery na
tříděný odpad. Situace se stává kritickou od listopadu, kdy lidé
nakupují dárky a je tak násobně více odpadu, zejména kartonových obalů.
Každou neděli jsou pak kolem kontejnerů hromady odpadu a když navíc
přijde vítr jako dnes, je nepořádek i v širokém okolí.
Pokud vím, tak se kontejnery na papír vyváží každou sobotu dopoledne.
Evidentně to však nestačí a bylo by potřeba je vyvážet ještě v neděli
dopoledne. Jinak se bude situace stále opakovat. Bylo by to možné
zařídit? Děkuji.

V. K.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.12.2018 » 08:09 • Dobrý den, od 1.8.2017 byla na stanovišti č. 070 Na Okraji 331 navýšena četnost svozu plastů na 5x týdně. V uplynulých dnech jsme, díky získané fotodokumentaci, zaslali na MHMP žádost o navýšení četnosti svozu plastů na 6x týdně. Pokud dojde ke schválení, změna nastane 1.1.2019. Papír i plasty se budou vyvážet 6x týdně. V případě, že toto opatření nebude dostatečné, lze opět zažádat o navýšení, ale je zapotřebí na MHMP zaslat několik fotografií z různých časových období jako důkazní materiál. Na fotografii musí být zachycena přeplněná nádoba s volně loženým odpadem mimo ni. Kromě svozu se na každém stanovišti provádí i tzv. doúklid, kdy pracovníci svozové společnosti sbírají a odvážejí odpad, který se nacházel mimo nádoby. Doúklid se provádí ve všední den, proto je nepořádek z víkendu odstraněn až při pondělním úklidu. Vaše fotografie byla pořízena v pondělí ráno, před provedením doúklidu.
náhled souboruNetřídění odpadu
Dobrý den

1) Prosíme o přistavení alespoň jednoho kontejneru na recyklovaný odpad (Papír nebo plast nebo sklo) na pozemek ,který vlastní Praha 6 (Ulice José Martího před domy číslo 25 a 17.) Na pozemku je PŘIPRAVENÝ PROSTOR k přistavění nejméně jednoho kontejneru. Současná situace je taková ,že v dané lokalitě není kam odpad třídit (José Martího 378/10 a José Martího 260 je opravdu daleko pro starší lidi tzn. nemůžeme recyklovat bit bychom chtěli.)

Situace ohledně třídění odpadu již zde probírána byla (10.10.2018 » 17:37 a 29.10.2018 » 14:53) nic méně bez výsledku nýbrž manipulace s odpady místního obchodu s potravinami je tolerována z finančních důvodů vlastníky domu kteří pronajímají komerční prostor domu.

2) Prosíme o zajištění četnějších kontrol v modrých zónách nýbrž chytří občané parkují v modrých zónách bez placení a bohužel ohrožují lidské životy.

3)Prosíme o opravu přechodu tzn. (vylití betonem střed přechodu + dotření bílou barvou poškozené pruhy + navrtání dvou plastových kuželů do země tak ,tak aby se nedalo zaparkovat 5 metrů k přechodu. Omezená viditelnost z vozidla ohrožuje řidiče i děti , kteří chodí do nedaleké školy.

oznámeno: 09.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2018 » 08:01 • Dobrý den, zřízení nového stanoviště tříděného odpadu má určitá závazná pravidla. Jedním z nich je skladba nádob. Není možné požadovat osazení stanoviště pouze nádobou na papír či plast. Základní sada obsahuje kontejner na papír, plast, sklo a nápojové kartony. Pokud by se využilo Vámi zmíněné místo, musely by se přesunout současné nádoby na směsný odpad. Pro ty by bylo zřejmě nutné vybudovat nové kontejnerové stání. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se prosím obraťte přímo na odbor dopravy a životního prostředí, budou Vám poskytnuty podrobnější informace ohledně podmínek zřízení nového stanoviště tříděného odpadu v ul. José Martího. Kontroly monitorovacím vozidlem jsou prováděny na základě smlouvy uzavřené mezi Technickou správou komunikací jako správcem ZPS a firmou Eltodo, jako dodavatelem. Jejich četnost je dostatečná, problém nerespektovanosti v ZPSje spíše v prodlevě mezi spácháním přestupku a potrestáním viníků. Podle našeho názoru by respektovanost byla mnohem vyšší, kdyby docházelo k odtahu vozidel, která parkují neoprávněně. Odtahy jsou v současné době prováděny pouze v m.č. Praha 1,2,3 a 7. Městská část dlouhodobě žádala, aby byly odtahy prováděny i v našich ZPS. Věříme, že nové vedené hl.m. Prahy změní svůj postoj a k odtahům, které působí preventivně, bude přistoupeno v nejbližší době.
náhled souboruZnečištění chodniku
Dobrý den, chodník u domu Hládkov 686/3 byl někým hrozně znečištěn, viz foto. Prosím aspoň o lokální úklid. S pozdravem M. Š.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOtvory v chodniku
Dobrý den,
 

měl bych dotaz. V oblasti Jivin vzniklo několik otvorů v chodnících. Jeden již několik měsíců zpět přímo vedle branky do domu na adrese Na Jivinách 13, kde bydlím a od toho momentu se s otvorem již nic neděje.. Nikde nemohu najít informaci o výkopových počinech a době jejich trvání. Do otvoru vedle branky do domu tedy jen padá nepořádek a při obcházení otvorů v blízkosti křižovatek jen hrozí srážka s projíždějícími vozidly. Mimo jiné je otvor v zemi přímo vedle plotu od domu , který je použit jako součást "ochranného značení" a hrozí také jeho poškození. 

 

S přáním příjemně stráveného dne předem děkuji za odpověď. 

M. B.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPodani pres MMSing ze srpna 2018, 3 roky resena silnice
Dobry den,
chtel bych vas pozadat o informaci o stavu reseni, podle webu se bohuzel za 3,5 mesice nic nestalo. Marne se snazim s timto stavem silnice udelat neco jiz tretim rokem. Nechapu, proc nebylo koordinovano s rekonstrukci budov v majetku MCP6.
Zaroven bych chtel doporucit, aby po vyreseni/vzeti na vedomi... prisla zprava tomu, kdo vas podani podaval. Takto je treba bohuzel slozite dohledavat.
Dekuji, s pozdravem
B. N.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 08:10 • Dobrý den, děkujeme za Vaše opětovné upozornění. O špatném stavu vozovky v ulici Jílkova, v části směrem do ul.Nad Kajetánkou, víme. Požadavek na její opravu byl již zadán správci komunikace, čili TSK, oblastní správě pro Prahu 6. Nyní záleží na jejím zařazení do plánu oprav. Pro bližší informace se prosím obraťte na ně, tel.  224 390 775.
náhled souboruBelohorska 1404/48
Neporadek pred dlouhodobe neobsazenym nebytovym prostorem Prahy 6.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 08:13 • Dobrý den, nepořádek na chodníku bude vyřešen po provedení kontroly příslušným inspektorem odboru dopravy a životního prostředí. Děkujeme za Vaše upozornění.
náhled souboruČasté havárie vody
Dobrý den, 

Za posledních šest dní jsme byli u nás v Šárecké 3x bez dodávky vody. Jednou to bylo i více než 48 hodin. Potrubí je v havarijním stavu a poruchy jsou velmi časté. Je potřeba to vyřešit pořádně.  

Děkuji, 

JV

oznámeno: 06.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.12.2018 » 12:54 • Městská část není vlastníkem ani správcem komunikací ani inženýrských sítí. S Vaším požadavkem se prosím obraťte na PVK a.s..
náhled souboruPoděkování
Dobré odpoledne, 

ráda bych poděkovala za promptní vyřešení několika postřehů, jenž jsem předala k řešení 29.11. Některé z nich byly ihned vyřešeny a já za to moc děkuji. :-) 

Hezký adventní čas, 

MB

oznámeno: 06.12.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruFwd: reklamace podruhe
Dobrý den,  

   je to tak dva měsíce, co jsem sem psal.o špatně provedené opravě dlažby v Tychonově ulici a žádal.o reklamaci u zhotovitele (díry se obnovily). Děkuji velice, oprava proběhla, ovšem tak, že se po pár týdnech opět dlažební kostky válejí všude jinde, jen ne v místě určení. A díry se samozřejmě budou zvětšovat. Jak je prosím možné, že zde odvádějí tak.špatnou práci? Nevím, zda to řeší TSK nebo někdo jiný, doufám jen, že za tuto fušařinu nejsou odváděny veřejné peníze. Prosím o urgenci kvalitní opravy dlažby. 

Děkuji velice. 

L. L.

oznámeno: 06.12.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKrize s parkováním, kterou magistrát maximálně ignoruje!!
Stále město nedalo jakékoliv informace ohledně modrých zón okolo vokovické vozovny jak v květnu tohoto roku slíbilo že bezpodmínečně zavede. Opět odbytí občanů nesplněným slibem! Stále všude probíhá řešení, ale jak probíhá nikdo neinformuje. Další věc že k vokovické vozovně chybí cedule pro zákaz odbočení kamionům, který tam podle navigace zajede a v jednosměrce se snaží otočit. Během dvou měsíců mi zde zničili auto dva kamiony. Kvuli značce maximalne za 10 tisic korun pojištovna musela vyplatit 100 tisic a to nejsem sám. Takže vás za všechny občany bydlící v okolí vokovické vozovny žádám, jako daňový poplatník a volič mám právo dokonce požadovat zavedení modrých zón v místě našeho bydliště. Celé okolí vokovické vozovny!!! Vypadá to jakoby uředník co o tom rozhoduje byl podplacen vozovnou, aby měli jeji zaměstnanci kde parkovat! Jinak si nedovedu vysvětlit důvod nezavedení zón plošně všude!! Koho mam podplatit aby tady už komečně byli modré zóny? Mohl by se prosím představit ten bezmozek co navrhnul modré zóny doposud? 3/4 ulice zpoplatneno a 1/4 kde jsou byty není. U hotelu krystal to tam namalovái do zatacky ze tam neprojede autobus, zřejmě to navrhuje člověk co jezdí fabií a nebere ohledy na velký auta sem zvedavej až tam budou potřebovat hasiči odnese to ten chudak co tam bude stat s autem na namalovanym parkovani.

oznámeno: 06.12.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruZarostlý chodník
Dobrý den,  

prosím o uvedení chodníku směrem od McDonald`s Divoká Šárka kolem CNG stanice směrem k zastávce Nová Šárka do přijatelného stavu. 

Děkuji 
 

T. M.

oznámeno: 05.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.12.2018 » 13:31 • Vážený pane M., podnět postupujeme k řešení vlastníkovi předmětného pozemku č. parc. 1087/1 k.ú. Liboc, McDonalds ČR spol. s.r.o., Řevnická 170/4, 15521 Praha 5 - Třebonice. Cesta není evidována v katastru nemovitostí jako pozemní komunikace, proto zašleme výzvu k zajištění čistoty, pořádku a odstranění nežádoucí vegetace (sankce dle § 33 a odst. 2) písm. b zákona ČR č. 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze, ve znění pozdějších předpisů). Děkujeme za informaci.
náhled souboruCerna skladka
Dobry den, 

v ulici Schwaigerova, v miste kde stoji kastan, vznika pravidelne cerna skladka. Vzdy kdyz odpadky zmizi, zacne vznikat skladka znovu. Bylo by mozne nekde pobliz umistit odpadkovy kos? Pripadne resit pravidelnejsim uklidem tohoto mista? 

S pozdravem 

O. S.

oznámeno: 04.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.12.2018 » 12:13 • Děkujeme za upozornění, skládku necháme odklidit. Vzhledem k tomu, že se jedná o domovní odpad předáme podnět na oddělení odpadového hospodářství k prověření nakládání s odpadem přilehlých domů. Co se týká úklidu, tak bychom Vás rádi informovali, že v této lokalitě probíhá pravidelný úklid 1x měsíčně v období od dubna do listopadu.
náhled souboruRoh Dr. Zikmunda Wintra a Charlese de Gaulla
Dobrý den, 

Nepořádek kolem sběrných kontejnerů roh Dr. Zikmunda Wintra a Charlese de Gaulla

oznámeno: 03.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.12.2018 » 15:31 • Dobrý den, na stanovišti č. 008 v ul. Dr.Zikmunda Wintra jsme kontejnery na plast posílili o další nádobu a zároveň jsme zažádali o navýšení četnosti svozu papíru na 7x týdně, k čemuž došlo, po schválení Magistrátem hl.m.Prahy, v únoru tohoto roku. Jedná se o maximálně možnou četnost svozu. Kromě toho se na každém stanovišti provádí tzv. doúklid, ke kterému zde dochází 6x týdně, kromě soboty (opět maximálně možná četnost). Vzhledem k tomu, že doúklid vykonává jiné auto s jinou posádkou, a nelze harmonogram vývozu a doúklidu nastavit tak, aby probíhaly současně, může se občas u vyvezených nádob vyskytovat neuklizený odpad, který pak vítr rozfoukává do okolí. V ul. Dr. Zikmunda Wintra by bylo teoreticky možné vybudovat stanoviště podzemních kontejnerů u budovy základní školy, a to cca proti vyústění ul. Uralská. Pokud tento záměr prověřovací studie potvrdí, zahrneme stanoviště do plánu výstavby nových podzemních kontejnerů.
náhled souboruRoh Terronska a Sukova
Dobrý den, 

Nepořádek kolem kontejnerů na třídění odpad roh Terronska a Sukova.

oznámeno: 03.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.12.2018 » 08:29 • Dobrý den, fotografie byla pořízena po svozu odpadu, před provedením doúklidu, který zajišťuje jiné auto s jinou posádkou. Vzhledem k této prodlevě zůstává do příjezdu úklidové čety nepořádek kolem vyvezených kontejnerů. Bohužel jiný systém nelze nastavit. Při kontrole bylo zjištěno, že stanoviště je uklizeno.
náhled souboruLampa - Hanzelkova
Dobrý den, chtěl bych upozornit na problém s lampou v ulici Hanzelkova mezi domy č.p. 22 a 24.Většinou nesvítí nebo bliká. Prosím o nápravu. Děkuji R. S.

oznámeno: 30.11.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.12.2018 » 09:29 • Závada byla nahlášena správci veřejného osvětlení Technologie hlavního města Prahy. Kontakt na dispečink je  800 404 060, kam můžete případné další závady hlásit.
náhled souboruPovalená dopravní značka
Dobrý den, 

v uplynulých dnech patrně nějací vandalové vytrhli dopravní značení v horní části ulice Heleny Malířové, Břevnov a značku položili opodál na zem. Prosíme o její znovuosazení. 

Předem děkujeme :-) 

S pozdravem 

MB

oznámeno: 29.11.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
03.12.2018 » 08:29 • Děkujeme za vaše upozornění. Po dnešní provedené kontrole v místě bylo zjištěno, že dopravní značení je již opraveno.
náhled souboruLadronka - pozůstatek kovové tyče
Dobrý den, 

uprostřed travnaté plochy na Ladronce, v místě běžecké trasy a pěšinky po níž chodí pejkaři, trčí ze země pozůstatek kovové tyče. V období růstu trávy či sněhové pokrývky je toto místo potencionálně místem nějakého úrazu. Ráda bych proto požádala, zda je možné tyč odstranit. 

Předem velice děkuji, s přáním hezkého dne 

MB

oznámeno: 29.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
30.11.2018 » 10:37 • Odstranění zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruodložená lednička
Dobrý den,

před domem Šumberova 329/2 ke kontejneru na směsný odpad někdo "odložil" ledničku. Bylo by možné zajistit její odvoz? Děkuji,

J. K.

oznámeno: 29.11.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPark Na Královce
Dobrý den, 

ráda bych upozornila na několik věcí z provozu parku Na Královce : 

1. na ústředním plácku s lavičkami se začíná na dvou místech rozpadat dlažba. Kostky již začínají lidé odhazovat do přilehlého křoví apod. Prosíme o opravu. 

2. na jednom ze vstupů do parku je již zcela rozbitý a nevzhledný koš, prosíme o jeho výměnu 

3. informační tabulka o volném pohybu psů by si zasloužila být zasazena do země, případně vyměněna za novou. Vandalové ji někdy přemišťují, byla již i povalena. V potaz by měla být brána i estetická stránka takové informační tabule. 

Předem děkuji za všechny každodenní návštěvníky parku a přeji hezký den. 

MB

oznámeno: 29.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.12.2018 » 12:06 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí přijal upozornění na několik nedostatků týkajících se cest a parkového mobiliáře v parku Královka. Rozebranou dlažbu na chodníku u odpočívadla již řeší pan Beneš. Oprava dlažby byla zadána. Rovněž byla zadána úprava informační cedulky, tedy její opětovné osazení. Co se týká odpadkového koše, požádali jsme o jeho výměnu za nový typ. Předpokládáme, že by veškeré opravy měly být dokončeny do konce tohoto roku.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=80&crc=6be9f75860f83324f7f060eeef5acfa5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz