Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 81100 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozbity hraci prvek na hristi Tomanova
Dobry den, 

rada bych upozornila na rozbitou houpacku na detskem hristi v ulici Tomanova viz foto. 

S pozdravem 

P.

oznámeno: 15.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVolnočasová plocha Pod Cihelnou - posprejovaná fasáda trafostanice
Dobrý den,
 
ráda bych upozornila na nové "ozdobu fasády" trafostanice na volnočasové ploše v ulici Pod Cihelnou (viz. foto) a požádala o její odstranění.
 
Děkuji.
 
KG

oznámeno: 14.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProblém.
Dobrý den, 

ráda bych upozornila na rostoucí nepořádek u hlavní silnice Na pískách v křoví na pozemku 1123/40. 

Do křoví jsou házeny lahve od alkoholu, plechovky od piva a dalších nápojů , krabice, igelitky, někteří lidé dokonce zavěšují tašky s odpadem na křoví....... 

Nechápu. Prosím Vás o zajištění úklidu uvnitř křoví a na chodníku.  

Pak by bylo možná vhodné umístit koše na stanice autobusů Sušická (jsou sice opodál, ale tam bohužel téměř nikdo nedojde a tak se na stanicích v křoví rovněž vrší odpad různého ražení). 

Bylo by příjemnější neupozorňovat na tyto problémy, ale to by se museli lidé začít chovat ke svému okolí ohleduplněji. 

Děkuji za vyřízení a zdravím. 

N. J.

oznámeno: 14.01.2020
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
30.01.2020 » 08:27 • Úklid byl proveden bezprostředně po nahlášení závadného stavu.
náhled souboruChodník
Dobrý den, posílám foto chodníku, který se pomalu propadá před domem v ul. Ciolkovského 851. S pozdravem MN.

oznámeno: 13.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNepořádek na sběrném místě tříděného odpadu
Dobrý den,
chtěl bych Vás upozornit na nepořádek u sběrného místa na tříděný odpad v ulici K MOHYLE.

Děkuji, s pozdravem
M. Z.

oznámeno: 12.01.2020
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.01.2020 » 13:01 • Dobrý den, na každém stanovišti se kromě svozu provádí i tzv. doúklid, ke kterému dochází každý všední den. Nepořádek kolem nádob, který vznikne o víkendu, uklízí svozová společnost během pondělí.
náhled souboruoprava pouliční lampy
Dobrý den, 

Rád bych upozornil na problém, se kterým se potýkám každý den při cestě do práce. Na křižovatce ulic Drnovská a Vlastina byl vybudován přechod včetně schodů vedoucích do Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Pod těmito schody je umístěna pouliční lampa, která je již delší dobu rozbitá, a to doslovně (nejenom nefunkční). V ranních hodinách je zde úplná tma a není vidět, kam člověk šlape. V zimě toto místo bývá dost často namrzlé a je s podivem, že se zde dosud nestal žádný úraz. Žádám o opravu a zprovoznění této lampy, abychom mohli chodit do práce v klidu. 

Předem děkuji za kladné vyřízení. 

S pozdravem 

B. Z.

oznámeno: 10.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOpakovaná žádost o slumu bezdomovců
Dobrý den, 23.9. Jsem vkládala fotografie nelegálně zřízených bezdomoveckých příbytků a nepořádku, který kolem sebe tato komunita šíří. Od zveřejnění mé stížnosti se nestalo vůbec nic, naopak se počty stanů zvýšily, stejně jako množství odpadků. Žádám o urychlené řešení a ne pouze v podobě vašeho komentáře, že je požadavek v řešení. Děkuji. K. K.

oznámeno: 07.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNedostatečná kapacita kontejnerů a jejich okolí - Staré Náměstí
Dobrý den, 

Nejprve mi dovolte vám popřát vše nejlepší do nového roku. 

Hlavně hodně zdraví a pevné nervy při řešení problémů naší městské části. 

Rád bych se na vás obrátil se žádostí o navýšení kapacity kontejnerů na tříděný odpad na ulici Staré náměstí a úpravu jejich okolí. 

Kontejnery jsou většinu času plné, lidé nechávají odpadky v jejich bezprostředním okolí, což má při větrném počasí za následek jejich nekontrolovatelné šíření do krajiny. 

V příloze posílám pár fotek z poslední doby. 

Mnohdy se jedná o velmi nepěkný pohled, jak můžete sami vidět na přiložených fotografiích. 

Vybudování přístřešku pro kontejnery a navýšení jejich počtu, by mohlo zásadním způsobem zlepšit čistotu přilehlého okolí a zabránit volnému šíření odpadků do krajiny a přilehlého potoka.  

V době stále většího tlaku na ochranu životního prostředí bych tento krok určitě přivítal nejen já, ale i ostatní obyvatelé a návštěvníci našeho města. Jakákoliv akce je lepší než stávající stav. 

Předem děkuji za vaši reakci a případnou akci k nápravě. 

S pozdravem a přáním hezkého dne, 

P. B.

oznámeno: 07.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba o úpravu pěšiny
Dobrý den, 

již dlouhodobě mají lidé bydlící v oblasti parku Královka vyšlapánu cestičku od konečné tramvaje č. 23 směrem ke svým domovům. Je hojně využívána. Ráda bych se zeptala, zda by bylo možné jí dát oficiální ráz úpravou třeba na mlatovou cestu, jaké jsou na Ladronce. Aby ji zůstal přírodní charakter, ale lidé by nemuseli šlapat po blatě v období dešťů apod. 

Předem děkuji, 

MB

oznámeno: 07.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.01.2020 » 10:02 • Dobrý den. Přijali jsme Váš podnět na úpravu vyšlapané cesty v ploše zeleně vedle zastávky tramvají č. 23 pod parkem Královka. Při posouzení na místě se ukázalo, že se jedná spíše o malou pěšinku. Frekvence chodců zde nebude příliš velká. Navíc tato plocha je poměrně malá na to, abychom zde budovali oficiální cestu. V místě se nachází velké množství vzrostlých stromů s čímž přirozeně souvisí i rozsáhlý kořenový systém, který znemožňuje stavební zásahy do hloubky, které jsou nezbytné při budování štěrkového lože cesty či osazování obrubníků. Navíc je plocha svažitá, což pro mlatovou úpravu také není ideální. Z výše uvedených důvodů zde proto oficiální cestu budovat nebudeme. Chodci mají možnost dostat se k zastávce po zpevněném chodníku, i když je to o kousek delší. Situaci v místě budeme nadále sledovat. V případě rapidního zhoršení bychom případně vyšlapanou cestu vysypali drcenou borkou, aby nebyla při deštích tak rozbahněná. Nyní ji však přiznávat nebudeme.
náhled souboruÚklid listí - křížení ulic Závěrka a za Strahovem
Dobrý den, 

ráda bych Vás požádala o odklizení listí v příjemném parčíku na křížení výše uvedených ulic. Nejen na tomto místě, ale i na mnoha jiných /např. pod mostem u parku Na Královce, podél chodníku/ proběhl podzimní úklid částečně tak, že bylo listí nafoukáno na plochu mimo chodník a tím to úklidová četa považovala za vyřízené. Jakmile se zvedne vítr, je-li listí tou dobou zrovna suché, vítr ho leckde rozfouká zpět na chodník a vozovku. 

Předem děkuji a přeji hezký nový rok, 

MB

oznámeno: 07.01.2020
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
08.01.2020 » 15:55 • K úklidu listí byl vyzván majetkový správce komunikací.
náhled souboruodvoz odpadu Sukova
Dobrý den, 

zajímalo by mě, kdo plánuje trasy odvozu odpadu. Dnes, jako už mnohokrát, se opět sešly dva automobily na svoz odpadků na rohu ulic Sukova a Dr. Zikmunda Wintra přesně v čase 8:40. Vzhledem ke dvěma základním školám je to přesně čas, kdy je tam obrovský přetlak dětí a aut. Popelářské auto často má ve zvyku ještě couvat v protisměru jednosměrnou ulicí Sukovou a vytlačovat najíždějící auta rodičů s dětmi. Policejní hlídky u přechodů to odmítají řešit s tím, že oranžové majáky mají výjimku. Přitom o 20 minut dříve nebo později není v lokalitě ani noha. Dalo by se to nějak řešit prosím? Děkuji.  

R. Č.

oznámeno: 06.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.01.2020 » 09:41 • Vážený pane, Váš dotaz jsme postoupili odpovědným pracovníkům svozové společnosti Pražské služby k vyjádření – viz níže. „S podobnými požadavky se setkáváme dost často a nelze vyhovět všem. Ve zmiňované oblasti jezdíme odpady, jak separace tak směsný odpad, prakticky každý den, přitom jsou zde i další školy či školky (Charlese de Gaulla, Terronská) a odklonit všechny naše vozidla prostě nelze. To, že ve zmiňovanou dobu se zde pohybovala 2 vozidla, je více méně náhoda a rozhodně to není pravidlo. Závěr: Budeme se snažit naší činností omezovat naše občany co nejméně, v opačném případě prosíme o trochu shovívavosti a vzájemné tolerance.“
náhled souborukontejnery v ul. Čílova
Dobrý den, 

v příloze zasílám fotografie ze začátku ulice Čílova na Petřinách (před vchodem do čísla 1), je to křižovatka před ZŠ - takhle je to bežný stav. Jedna část problému je, že kontejnery jsou neustále přeplněné.. Často tu fouká a odpadky (typicky igelitové pytle) jsou rozfoukané v keřích, na stromech a všude na ulici.  

Druhá věc je ta, že se tu potuluje velká řada lidí, kteří pravidelně probírají popelnice - takže se mi nejednou stalo, že něco vyhodím a za chvilku se v těch "mých věcech" někdo přehrabuje. Nehledě na to, že tu kontejnery často hoří a to už vůbec nemluvím o tom, že je to šíleně neestetické.. Nejen kolem toho chodit, ale třeba snídat a koukat na to z okna....  

Myslím, že řešením by mohly být zahloubené kontejnery v zemi - ty například hezky vyřešily podobnou situaci na druhém konci ulice před Žabkou.  

Budu moc vděčná za zpětnou vazbu. Štve mě to fakt neuvěřitelně a pochybuji, že jsem sama...  

Přeji hezký den,  

S pozdravem  

A. P.

oznámeno: 03.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.01.2020 » 08:56 • Vážená paní, na stanovišti č. 071 Nad Alejí 1881/29 se papír vyváží 4x týdně a plast dokonce 5x týdně. Do dnešní doby nemáme žádné informace o tom, že by docházelo k pravidelnému přeplňování jednotlivých komodit. Vzhledem k tomu, že svoz odpadu zajišťuje a hradí Magistrát hl.m.Prahy ze svého rozpočtu, požadují pracovníci odboru ochrany prostředí MHMP přiložit k žádosti o navýšení několik fotografií z různých období, které dokladují oprávněnost požadavku. Na fotografii musí být zachyceno celé stanoviště s přeplněnou nádobou, a to včetně volně loženého odpadu vedle kontejneru. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Vzhledem k tomu, že se na území Prahy 6 nachází 256 stanovišť tříděného odpadu, vítáme při zajišťování požadovaných důkazů spolupráci s občany, kteří bydlí v blízkosti separací a mají tak možnost pružně reagovat na nastalou situaci. Pokud budete mít k dispozici další fotografie přeplněných nádob, prosím o zaslání. Kromě svozu se na každém stanovišti provádí tzv. doúklid kolem nádob, zde k němu dochází každý všední den. Nepořádek, který občas zůstává i po vyvezení kontejneru, je způsoben tím, že vývoz a doúklid zajišťuje jiná svozová posádka. A protože není možné stanovit pevnou dobu provedeného úklidu tak, aby vždy probíhal přesně po svozu jednotlivých komodit, může se stát, že i po vyvezení kontejneru zůstává do příjezdu úklidové čety v prostoru stanoviště odpad, který pak vítr při nepříznivých povětrnostních podmínkách rozfoukává po okolí. Jiný systém bohužel nelze nastavit. Vybudování nových stanovišť podzemních kontejnerů je finančně nákladné, proto se primárně umisťují do velmi silně vytížených míst, kde k vývozu komodit dochází 7x týdně, případně jsou zde nádoby zdvojené a navýšení svozu již není možné. Před několika lety byla pořízena prověřovací studie vhodných umístění PK. Na tomto stanovišti o změně venkovních kontejnerů na podzemní neuvažujeme z důvodu výskytu podzemních sítí. Pro doplnění uvádím, že ani zřízení podzemních kontejnerů nezabrání lidem tvořit nepovolené skládky v prostoru stanoviště. Dle vyjádření svozové společnosti totiž dochází k přeplňování kontejnerů často tím, že je ucpán otvor pro vhoz odpadu. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu.
náhled souboručástečne vyvrácená značka
Dobrý den,

chci nahlásit částečně vyvrácenou značku před břevnovskou poštou.

Děkuji předem.

E.M.

oznámeno: 02.01.2020
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.01.2020 » 12:15 • Dobrý den, městská část nemá v gesci údržbu značení, nicméně podnět jsme předali příslušnému správci. Případné další podněty na obnovu/opravu značení lze zadávat na webu www.tsk-praha.cz V daném případě dojde k odstranění značky, jelikož se nachází uvnitř zóny zákazu stání a dle projektu měla být již dávno odstraněna.
náhled souboruUl. Antonína Čermáka
Prosím o ořezání keřů bránící chůzi po chodníku u bus zastávky nem. Bubeneč.

oznámeno: 01.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozbité sklo světla u zříceniny Baba

oznámeno: 26.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOprava atrakce
Dobry den, 

Prosim o opravu atrakce na hristi u ulice Zavadilova.  

Moc děkuji  

T. G.

oznámeno: 24.12.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPodnět na úklid
Dobrý den,  

po delší době jsme se vrátili do ČR. Rád bych nahlásil, že v onom zeleném pásu, který kopíruje Maratónskou ulici (vzrostlé stromy, ve svahu), je hodně odpadků. Řekl bych, ze je tam házejí lidé právě z ulice. Nyní, když „sedlo“ listí, je to krásně vidět. Prosím, ukliďte nám ty odpadky… 

Děkujeme.  

P. T.

oznámeno: 21.12.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKoš na psí exkrementy
Prosím o umístění koše a sáčků na psí exkrementy do “parku” mezi ZŠ svobody a ZŠ Emy Destin. Nebo alespon cedule o zákazu venčení psů. Psích hromádek je tu víc než dost.
Děkuji A.H.

oznámeno: 21.12.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.01.2020 » 09:02 • Dobrý den, stojan na sáčky na psí exkrementy je umístěn z obou stran příchozích chodníků k danému „parčíku“. Umisťovat tedy další toto zařízení v tak krátkém úseku nepovažujeme za nutné, navíc i nevhodné – vzhledem k tomu, že se jedná o plochu veřejné zeleně bezprostředně u vchodu do základní školy. Cedule „zákaz venčení psů“ nemají žádný legislativní základ, neboť dle obecně závazné vyhlášky pes - pokud je na vodítku – může na pozemky veřejné zeleně vstoupit. Majitel je samozřejmě povinen po něm uklízet. A zde je ten problém – v neukázněných a bezohledných majitelích psů. Požádáme v tomto ohledu o součinnost Městskou policii a zintenzivníme úklid této plochy před školou.
náhled souboruOprava dlažby
Prosím o opravu dláždění chodníku v ulici Fastrova.

oznámeno: 20.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruChodník
Dobrý den, před domem Terronská 14 jsou velké problémy s psími exkrementy. Takto to vypadá všude, kam se podíváte. Ze zaparkovaného auta se téměř nedá vystoupit. Kdo o problému neví, určitě si domů něco odnese na botách. Občas se člověku zvedá žaludek. Problém jsme nahlásili i Městské policii, bohužel nám nedali žádnou naději na zlepšení.  

Po chodníku občas projede čisticí vůz, ale čistí jen hlavní část chodníku. V podstatě tyto části chodníku nikdo nečistí. Co s tím? Máme se smířit s touto situací? Moc se nám nechce. hrozíme se zimy, kdy ani neprší a psí záchody se nesplachují.  

E. K.

oznámeno: 18.12.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.12.2019 » 13:33 • Problém neuklizených psích exkrementů řešíme na celé Praze 6 a v poslední době zaznamenáváme výrazné zhoršení. Městská část má na chodnících umístěné stojany se sáčky na psí exkrementy a více než 1000 odpadkových košů. V centrální části Dejvic a Bubenče probíhá úklid chodníků 2x týdně, ale pes chodník znečistí několikrát denně. Není tedy v našich silách udržet je po celý den čisté. Chtěli bychom upozornit, že za úklid exkrementů zodpovídá průvodce psa a ne městská část.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=80&crc=6be9f75860f83324f7f060eeef5acfa5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz