Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 741760 z celkového počtu 2595 vyhovujících záznamů.

náhled souboružádost o odstranění vraku
Dobrý den,
v ulici U Třetí baterie, naproti domům čp. 1625 a 1627, stojí šestým rokem vůz zn. Ford, jehož majitel zemřel, a který je už delší dobu možné označit za VRAK - tzn. že vůz splňuje podmínky podle zákona, resp. je to „vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu“ - v příloze přikládám fotografie, kde je vidět vytrhaná palubní deska, startovací kabely atd.
Přesto, že je tento stav městské části i městským strážníkům známý, nedošlo za celé roky k odstranění vraku, který hyzdí ulici, kde kromě místních denně parkují návštěvníci nemocnice, zabírá parkovací místo a nepojízdné vozidlo je využíváno pouze jako popelnice.
Žádám tímto o urychlené odstranění vraku z ulice a děkuji, že mě ušetříte obecných frází typu "děkujeme za váš podnět, situací se budeme zabývat".
S pozdravem
M. H.

oznámeno: 13.10.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNepořádek u popelnic
Pravidelný nepořádek u popelnic patřících bytovému domu v ulici Nad Bořislavkou 18. Zjevně objem popelnic nestačí potřebám obyvatel tohoto domu, místo navýšení objemu odsunuli popelnice od sveho domu na veřejnou komunikaci na oči všem. Děkujeme za pomoc při řešení.

oznámeno: 11.10.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruBus pruh Podbabska
Vyhrazený pruh se může zrušit. Jeho dodržování je spíše výjimečně.

oznámeno: 10.10.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSkládka okolo popelnic Nad Bořislavkou 18
Dobrý den, bytový dům na této adrese má evidentně nedostačující kapacitu popelnic, kterou řeší odkládáním odpadků okolo popelnic. Takto to zde vypadá každý týden. Prosím o zjednání nápravy. Děkuji.

oznámeno: 09.10.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruodstranění překážejících značek z chodníku v ulici Nad Bořislavkou zhruba u domu č.36
Dobrý den, prosím o odstranění překážejících značek z chodníku v ulici Nad Bořislavkou zhruba u domu č.36. Nevím kdo je tu nechal, ale v ulici jsou už zhruba rok. Děkuji.

oznámeno: 09.10.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.10.2017 » 12:34 • Zapomenuté přenosné dopravní značení bude v co nejkratším možném termínu odstraněno. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruBlokovany chodnik
Dekuji za vyreseni. Chodnik zablokovany privazanym privesem. Uz docela dlouho.

Jeste doplnim, i kdyz je adresa patrna z cedule na vratech: ulice Pod Marjankou, na urovni domu Belohorska 44.

oznámeno: 08.10.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
10.10.2017 » 12:33 • Nevhodně zaparkovaný přívěsný vozík byl postoupen k prověření Městské policii hl.m. Prahy, která je oprávněna řešit dopravní přestupky.
náhled souboruProsim o uklid neporadku v parku Ch.G.Masarykove
Prosim o uklid neporadku v parku Ch.G.Masarykove u nove opravenych bast. V miste jsou odpadky i exkrementy. Chodi si tam hrat deti z MS Tychonova. Zaroven prosim o razantnejsi prorez krovi tak, aby to lidi bez domova nelakalo k noclehu a k uzivani mista jako toalatu. Dekuji.

oznámeno: 06.10.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNefunkční hodiny
Dobrý den, bude ještě někdy tento ukazatel času fungovat?  Cca měsíc je mimo provoz. Nachází se u nástupní zastávky 161 a 312. 

S pozdravem, 

A. N.

oznámeno: 05.10.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruA Bělohorská po tom co obecní úřad už rok a něco situaci řeší. No čára není zeď.

oznámeno: 05.10.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.10.2017 » 12:30 • Dobrý den, dopravní značení, zakazující zastavení, tam je, o umístění sloupků či zábradlí s ohledem na blížící se rekonstrukci ulice neuvažujeme (zasadíme se, aby projekt řešil stavebně).
náhled souborupovalený kontejner na oděvy
Dobrý den,
opět je povalený kontejner na oděvy vedle polikliniky Pod Marjánkou. Buď jde o poryv větru, nebo o vandalství. Nešel by nějak zabezpečit?
Děkuji obyvatelka Břevnova

oznámeno: 04.10.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
04.10.2017 » 13:08 • Děkujeme za upozornění, kontejner byl již postaven.
náhled souborunechtěný budík...
Dobrý den, 

dnes 3.10. ve 3hodiny 45min. mě již pravidelně probudil pracovník komunálních služeb , který připravoval za neuvěřitelného rachotu popelnice 

k odvozu odpadu,který proběhl zhruba o 2 hodiny později v 5:45.Toto probíhá pravidelně při odvozu odpadu a dost mě tato bezohlednost trápí. 

Šlikova ,Praha 6  

Děkuji...

oznámeno: 03.10.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.10.2017 » 12:19 • Vážený pane, dle vyjádření svozové společnosti se jedná o dohodu mezi zákazníkem a Pražskými službami, podloženou smlouvou o nadstandardních službách (vynášení nádob z pozemku na místo + případné používání klíče). Vzhledem k tomu, že se mnohdy jedná o činnost vykonávanou v době nočního klidu, jsou zaměstnanci, provádějící tuto službu, povinni chovat se tak, aby nepoškodili schody, dveře, podlahy apod. a aby nepůsobili hluk (více než nezbytný). Pokud Vás tento hluk obtěžuje, spojte se přímo se svozovou společností, jejíž pracovníci záležitost prověří a v rámci možností se pokusí zjednat nápravu. Další možností je, že vlastník nemovitosti (zákazník) vypoví smlouvu o nadstandardní službě a nádoby si bude připravovat sám.
náhled souboruNová prkna na můstek přes Nebušický potok?
Dobrý den. 

Bylo by možné nechat zhotovit nová prkna na můstek přes Nebušický potok? 

Je to hojně využívaná spojnice pěšími i cyklisty ze dna údolí (žlutá turistická a cyklo A17) nahoru ke Gabrielce (zelená turistická a cyklo 0077, později A171) 

Můstek se nachází v lokalitě Gabrielka na dolním konci asfaltové silnice vedoucí dolů z ulice Truhlářka (konec asfaltu před branou na pozemek č. 1154 v K.Ú. Nebušice, odtud můstek směřuje přes potok k bráně na pozemek č.1156). GPS: N 50°6.68127`, E 14°20.99943` 

V.Š.

oznámeno: 03.10.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
04.10.2017 » 12:20 • Požadavek na opravu poškozené lávky, byl předán správci vodního toku, tj. Magistrátu hlavního města Prahy, odboru životního prostředí.
náhled souboruMMS-foto, tříděný odpad

oznámeno: 02.10.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
04.10.2017 » 12:19 • Na stanovišti č. 189 se papír vyváží 4x týdně, plast 5x týdně. Situaci budeme nějakou dobu monitorovat. Pokud zjistíme, že se kontejnery pravidelně přeplňují, podáme na MHMP žádost o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruPropad chodníku
Propadlý chodník v ulici Sartoriova , před domem č.27/11. Cesta vedoucí směrem ke klášterní zahradě. 

Děkuji.

oznámeno: 30.09.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
04.10.2017 » 13:14 • Děkujeme za podnět. Jedná se o vzniklou kavernu pod povrchem chodníku. Požadavek na provedení opravy byl předán na TSK.
náhled souboruTříděný odpad v Lotyšské
Krásné zákoutí u parku. Vydrží nám i přes sobotu a neděli ? A udělí někdo někomu pokutu ? A vůbec, dostal už někdo vypsanou pokutu až 30 000 Kč za odkládání odpadu mimo kontejnéry ?
 

P. Š.

oznámeno: 29.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
04.10.2017 » 13:15 • Doúklid stanoviště č. 261 Lotyšská se provádí každý den, kromě soboty. Při pondělní kontrole bylo zjištěno, že je stanoviště řádně uklizeno.
náhled souboruporažená značka
Dobrý den, 

na začátku ulice Nikoly Tesly nějaký vandal vyvrátil značku, která  

se nyní povaluje v přilehlém trávníku. Prosím o opravu. Děkuji.

oznámeno: 28.09.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
04.10.2017 » 13:17 • Závada odstraněna.
náhled souboruRE: parkování na zákazu zastavení před ZŠ Marjánka, Bělohorská ulice
Dobrý den, 

rád bych se připomněl s dotazem ohledně porušování zákazu zastavení před ZŠ Marjánka na Bělohorské ulici (viz níže). Jediný, kdo na můj dotaz zareagoval byla MP Praha 6, které tímto děkuji. Pan M., ani paní N. zřejmě nepovažují níže uvedené za problém, což by vysvětlovalo i celou situaci na uvedeném místě, která si nemění. Zkusil jsem ještě přidat kontakty na hl. m. Prahu a místní oddělení Policie ČR. 

V pondělí 25.9., jsem vedl své děti do školky a situaci dobře ilustruje přiložená momentka, čas cca 7:53. Opět standardně auty zaplněný chodník, opodál příslušník Policie ČR dohlížející na bezpečnost chodců na přechodu. Od policisty jsem se dozvěděl, že existuje dohoda mezi Magistrátem hl. m. Prahy a PČR, na základě které se porušování zákazu zastavení na tomto místě toleruje. Prý ve chvíli, kdy chtěli řešit porušování zákazu zastavení, začala hlasitě protestovat ředitelka ZŠ Marjánka s tím, že mají kontrolovat pouze přechod. Jaký smysl má dostat bezpečně děti na chodník, kam najíždí auta?! Na chodníku přece není chodec tolik ve střehu, jako na přechodu, protože považuje chodník za „svůj“ prostor… 

Můžete mi prosím vyvrátit/potvrdit, že skutečně existuje dohoda Magistrátu hl. m. Praha/ZŠ Marjánka s PČR a MP, aby se na uvedeném místě tolerovalo porušování zákazu zastavení? Mohu na tomto místě parkovat například během víkendu?  

Děkuji za Vaše reakce a Váš čas. 

S pozdravem  

P. J.

oznámeno: 26.09.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
03.10.2017 » 13:42 • Dobrý den, dohoda o toleranci najíždění na chodník mezi MČ Praha 6 (za Magistrát HMP mluvit nemůžeme, ale ten by s touto věcí neměl mít nic společného, stejně tak za vedení ZŠ) a Městskou policií určitě není. Problém je spíše ten, že strážník MP dozoruje přechod a nemůže jej opustit a jít řešit o 50 m vedle jiný přestupek (a dozor na přechodu považujeme za prioritnější). Bohužel v inkriminované době jsou strážníci vytíženi právě dozorem nad přechody a tedy nezbývají kapacity na nasazení dalšího strážníka. Jelikož IPR Praha chystá rekonstrukci ulice, zasadíme se o funkční projektové řešení daného problému. Najíždět na chodník je samozřejmě dopravním přestupkem a parkovat tam tedy nelze ani o víkendu.
náhled souboruODSTRANĚNÍ SBĚRNÉHO MÍSTA ODPADU, část III
AKTUALIZACE 25.9. 2017 

NEPRODLENÉ ODSTRANĚNÍ KONTEJNERU FIRMY HELPTEX 

ŽÁDOST O ODSTRANĚNÍ NEVYŽÁDANÉHO SBĚRNÉHO MÍSTA ODPADU část II. 

Neustále se opakující a neřešená bezprecedentní situace v okolí Polikliniky Pod Marjánkou  

Neodůvodněné a nevyžádané sběrné místo odpadu v areálu zdravotnického zařízení.  

Vznik hygienicky a epidemiologicky nepřípustného stavu a rizika infekčního a biologického nebezpečí.  

Ulice Pod Marjánkou/Slavníkova, Praha 6-Břevnov, Poliklinika Pod Marjánkou 

V případě nutnosti postup řešení dalšími orgány hl.m. Prahy, ČR či státní správy, činnými v dané problematice, kompetencích a dalších ustanoveních,  

směrem k nápravě nevyhovujícího stavu.

oznámeno: 25.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
28.09.2017 » 08:57 • Vážený pane T., pro odstranění sběrného místa textilu neshledáváme žádný důvod, Vámi nastíněná rizika považujeme za nereálná.
náhled souboruUrgence- oprava vozovky
Dobrý den,

opětovně urguji - (ani po 4 měsících!) stále není opravena vozovka v Ul. České družiny (úsek od křižovatky Kanadská po ul. Proboštskou. Žádám o nápravu do začátku zimního období. Tyto výtluky se rapidně zhoršily, když ul. České Družiny sloužila jako objízdná trasa při rekonstrukci Kanadské ulice - odbor dopravy v době objíždky a stížnostech na tuto situaci přislíbil opravu. Sliby- chyby?

Děkuji. PK

oznámeno: 25.09.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruA ještě "dopravní obsluha" před poštou v ulici Na Petřinách
A další fotka o půl hodiny později před poštou v ulici Na Petřinách. Celkem je jsou na ní vidět čtyři auta Sadovnického zahradnického servisu parkující naprosto v pohodě na chodníku. V přilehlé jídelně je v tu chvíli více než deset pracovníků SZS, další si dávají cigaretu před jídelnou. Mohu toto udělat beztrestně i já se svým vozidlem? Asi těžko... 

V. K.

oznámeno: 25.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
25.09.2017 » 14:08 • Jedná se o dodavatelskou firmu, která pro městskou část zajišťuje údržbu veřejné zeleně. S ohledem na výkon těchto činností jim bylo povoleno silničním správním úřadem zvláštní užívání komuikace dle § 25 odst. 1 a odst. 6 písm. c bodu 5, zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=740&crc=5d72b38916c3b1d4d6efb050de1d769d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz