Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 661680 z celkového počtu 2594 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNeporadek
Dobrý den, dnes 9.1.2018. Po odjezdu popelaru v ulici Nad Sarkou jsem pořídila toto foto. Je to problém který se opakuje neustále. Ještě jedna popelnice na papír by rozhodně problém vyřešila. Lidé dávají papír okolo popelnic a popelari ho neuklizi. Děkuji H.

oznámeno: 09.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.01.2018 » 18:35 • Dobrý den, pokud máte na mysli stanoviště č. 236 v ul. Nad Šárkou 63, tak zde se papír i plast vyváží v režimu 3x týdně. Pokud Magistrátu doložíme fotodokumentaci nádob, které se opakovaně přeplňují, lze zažádat o navýšení četnosti svozu. Bohužel na přiložené fotografii je zachycen nepořádek kolem kontejnerů, před provedením doúklidu, nikoliv přeplněné nádoby. Zde k němu dochází každý všední den, kromě víkendu. Pro odpad odložený mimo nádoby jezdí jiná posádka vozu než ta, která kontejnery vyváží. Z tohoto důvodu může dojít k zanechání nepořádku v prostoru stanoviště do doby jeho úklidu, vítr ho pak roznáší po okolí. Bohužel jiný systém nelze nastavit, neboť je stanoven Magistrátem hl.m.Prahy, který hradí svoz odpadu s doúklidem ze svého rozpočtu. Stanoviště budeme ve spolupráci s inspektorkou kontroly čistoty a pořádku monitorovat.
náhled souboruNepořádek kolem popelnic tříděného odpadu na křižovatce ulic Sukova a Dr. Zikmunda Wintra
Dobrý den, v neděli 7.1. večer to u popelnic na tříděný odpad na křižovatce ulic Sukova a Dr. Zikmunda Wintra vypadalo viz první dvě fota. Považuji za povinnost městské části, aby byl zajištěn elementární pořádek, a to i v době povánoční, která zřejmě produkuje vyšší množství odpadu. Toto je opravdu neúnosné. 

Bohužel, dnes ráno, v pondělí dne 8.1. byly sice popelnice zřejmě vyvezeny, ale nepořádek kolem byl téměř netknutý. 

Podobně to vypadalo i kolem poplenic na křížení ulic Eliášova a Čs. armády, ale to jsem už nenafotil. 

Zkuste s tím něco udělat, ať tady nežijeme jak v nějakém slamu. 

Děkuji velice! 

P. D.

oznámeno: 08.01.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.01.2018 » 17:17 • Vzhledem k pravidelnému přeplňování kontejnerů na stanovišti č. 008 v ul. dr. Zikmunda Wintra jsme zaslali Magistrátu hl.m.Prahy žádost o navýšení četnosti svozu papíru na 7x týdně. Na základě zaslané fotodokumentace Magistrát našemu požadavku vyhověl, ke změně dojde 1.2.2018. Nádoby na plast jsou zde tři, z tohoto důvodu není souhlas s navýšením četnosti svozu na 7x týdně reálný. Na stanovišti č. 131 Eliášova 12 je vyčerpána maximální četnost svozu papíru i plastů. Pro odpad odložený mimo kontejner jezdí jiná posádka vozu než ta, která kontejnery vyváží. Z tohoto důvodu může dojít k zanechání nepořádku v prostoru stanoviště do doby jeho úklidu. Doúklid probíhá ve všední den dvakrát denně, o víkendu 1x, a to pouze v neděli. Bohužel jiný systém nelze nastavit, neboť je takto, ve spolupráci se svozovou společností, nastaven Magistrátem hl.m.Prahy, který hradí svoz odpadu s doúklidem ze svého rozpočtu.
náhled souboruVýtluk Vokovická
Dobrý den. 

Prosím o opravu výtluku v ulici Vokovická před čp. 87/13. 

Děkuji 

P. F.

oznámeno: 07.01.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
23.05.2018 » 14:26 • Požadavek na opravu komunikací byl předán správci komunikací.
náhled souboruodpad po vánocích, krádeže stromků, hrbatá dlažba, vánoční strom
Dobrý den,

Přikládám několik fotografií ze dne 6.ledna 2018:

1) recyklační kontejnery na konci zelené ulice v ulici Terronsk8. Nějaký nevychovanec tam odložil televizor, jakýsi skládací stojan asi na prádlo a ještě nějaký odpad, který patří do sběrného dvora

2) Hned za křižovatkou zelené a Terronské je cukrárna či Kavárna, z které opět nějaký člověk ukradl sazeničky malých borovic, které mají zákonem, takže je personál kavárny musí přivazovat řetězem k oknům. Možná, že by kamera mohla sledovat okolí kontejnerů

3)Chodník v Zelené ulici od ulice Jugosl. partyzánů směrem do kopce je už několik let v celé délce hrbatý jako tankodrom a v celé délce se zvedá nad nějakým asi potrubním vedením, které se roztahuje a (asi tepelně?) a výsledek je téměř nebezpečný na chůzi . Jsem toho názoru, že není dodržen správný postup hutnění nebo správné úložné vrstvy, Podobnou dlažbu znám ze zemí Evropy i Ameriky a dalších ale tato pražská má v hrbatosti absolutní primát, vyhozené peníze všech občanů

3) Na ulici Jugoslávských partyzánů jsou kolejiště zatravněny, ale tam kde navazují na křižovatku , tam je mezi kolejemi prázdný prostor, takže např sanitka či pod asi těžko přes tu díru přejede. Nerozumím tomu proč není zaplněno štěrkem. Obdobně umělé překážky, které jsou na komunikacích aby asi zpomalily jízdu, tak by asi měly být správně odvodněny.

4) Mám rád stromy a rostliny a snad je známo, že pomáhají zadržování vody atd. Nechápu, proč se každý rok na Vítězném náměstí staví vánoční strom, když by bylo možné a ve výsledku určitě levnější zasadit přiměřeně vzrostlý strom a nechat ho růst.

Děkuji za přečtení a zvážení M. V.

oznámeno: 06.01.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPark Ladronka - údržba zeleně (2.)
Dobrý den, v parku Ladronka je fatálně zanedbaná údržba zeleně.
Borovice nad nejníže položenou cestou v parku jsou napadeny houbovou
chorobou, odumírají a mnohé buď spadly ,nebo hrozí pádem.
Nejhorší místo, viz. přiložené fotografie, je cca pod tenisovými kurty
na Tomanově, v trojúhelníku křížení cest. Napočítal jsem dobře dvacet
odumřelých stromů
Navíc tudy vede hojně užívaná zkratka od ulice Podbělohorská.
Prosím, nečekejte až zde někdo dostane kmenem do hlavy.
Děkuji, P. K.

oznámeno: 05.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.01.2018 » 10:13 • Plochy zeleně v této části parku již nenáleží na území Prahy 6, nýbrž jsou ve správě Městské části Praha 5. Podnět je proto potřeba zaslat na příslušný odbor úřadu MČ Praha 5.
náhled souboruPark Ladronka údržba zeleně (1.)
Vážení, je trochu ironií, že jste nechali do parku instalovat grilovací
místo, když to v jeho bezprostředním okolí vypadá, jak ukazují přiložené
fotografie.
A další stromy, zejména třešně jsou mrtvé a hrozí pádem.
Místo: Park  pod usedlostí Ladronka
Předem děkuji za vyřešení. P. K.

oznámeno: 05.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.01.2018 » 12:15 • Omlouváme se, že polámané stromy nebyly dosud odstraněny. Práce byly zadány hned po podzimní vichřici, ale dodavatel to bohužel opomněl a pracovníci správy veřejné zeleně již zpětně nezkontrolovali. Zajistíme likvidaci havarijních dřevin co nejdříve. Krom toho je na období vegetačního klidu plánováno celkové prořezání a vyčištění rokle pod usedlostí a prořezání keřového porostu vedle usedlosti, podél bruslařské dráhy.
náhled souborurozestavěný plot, ze kterého nebezpečně vyčuhují kovové profily
Dobrý den, na rohu ulic Rozýnova a Hošťálkova je již velmi dlouhou dobu rozestavěný plot, ze kterého nebezpečně vyčuhují kovové profily. Vzhledem k velmi úzkému prostoru se může na kovový profil upadnout a zranit se, můžete prosím stavebníkovi nařídit zakrytí nebezpečných profilú, než bude ve stavbě pokračovat?  R.H.

oznámeno: 05.01.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborufoto zcela zarostlé pouliční lampy v Kocourově ul.
Dobrý den, zasílám vám foto zcela zarostlé pouliční lampy v Kocourově ul. mezi Hošťálkovou a    U Ladronky, která díky tomu chodník neosvětlí

oznámeno: 05.01.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPřetrvávající riziko ze dne 14.10.2017
Dobrý den

V návaznosti na náš příspěvek ze dne 14.10.2017 ,který se týkal Zvýšeného rizika neposkytnutí pomoci znovu apelujeme dnes 2.1.2017 na přetrvání zmiňovaného rizika.
Ve své podstatě po volbách příčina rizika nebyla odstraněna, ba naopak do rodné lokality našich dětí přibyli dopravní značky, hrazené pravděpodobně z kapes daňových poplatníků zakazující vyšší rychlosti třiceti kilometrů za hodinu a průjezdu nákladním automobilům těžší 3,5 tuny.
V lokalitě uváděné v našem příspěvku ze dne 14.10.2017 všichni občané , kteří v lokalitě žijí moc dobře vědí , že po komunikaci se nelze bezpečně pohybovat rychlostí vyšší třiceti kilometrů za hodinu vzhledem ke zmiňovanému riziku v příspěvku ze dne 14.10.2017 spolu s technickým / fyzickým stavem vozovky (O penězích na opravy přilehlých komunikací se raději nezmiňujeme) a její šířce i vzhledem k zmiňovanému riziku. Osobě, která rozhodla snížit rychlost z padesáti na třicet můžeme doporučit si zkusit rychlejšího pohybu třiceti kilometrů za hodinu v uváděné lokalitě. Osoba, která rozhodla snížit rychlost z padesáti na třicet kilometrů za hodinu nebo osoba v lokalitě trvale nepřetrvávající si vzhledem k uváděným omezujícím příčinám rozmyslí, zda riskovat život / majetek svůj /cizí jen kvůli rychlejšímu pohybu nad třicet kilometrů za hodinu. Kdo nezkusí, neuvěří.
V lokalitě uváděné v našem příspěvku ze dne 14.10.2017 všichni občané , kteří v lokalitě žijí moc dobře vědí , že po komunikaci se nelze bezpečně pohybovat nákladními vozy těžšími 3,5 tuny vzhledem ke zmiňovanému riziku v příspěvku ze dne 14.10.2017. Osobě, která rozhodla zakázat průjezdu nákladním automobilům těžším 3,5 tuny můžeme doporučit si zkusit žít s nevyváženým odpadem a s možnými následky plynoucí z rizika zmiňovaného v našem příspěvku ze dne 14.10.2017.Osoba, která rozhodla zakázat průjezdu nákladním automobilům těžším 3,5 tuny nebo osoba v lokalitě trvale nepřetrvávající si vzhledem k uváděným omezujícím příčinám rozmyslí, zda má riskovat žít s nevyváženým odpadem spolu s přetrvávajícím rizikem zmiňovaného v příspěvku ze dne 14.10.2017.
Mimo jiné dopravní značky, hrazené pravděpodobně z kapes daňových poplatníků zakazující vyšší rychlosti třiceti kilometrů za hodinu a průjezdu nákladním automobilům těžší 3,5 tuny v lokalitě zmiňované v našem příspěvku ze dne 14.10.2017 nejsou instalovány na všech přilehlých křižovatkách dané lokality. Vzhledem k nově předělanému vjezdu do zmiňované lokality z ulice Libocká do ulice Jenečská a stávajícímu vjezdu z ulice U stanice do ulice U kolejí.
Po našem každodenním kontaktu s Městskou Policií nevíme, na koho se v době po volbách obrátit. Už jedině osobní návštěva photoshopem vylepšených tváří z bigboardu a vyzvat je, aby dodrželi své předvolební sliby a poskytly bezpečnější území pro své spoluobčany.
Nemáme radost z toho, že si stěžujeme, ale máme strach s toho, že nám nikdo v nouzi nepomůže, protože kvůli špatně zaparkovaným vozidlům v křižovatkách ani nemůže jak se k nám dostat.
Skláníme čest, uznání a respekt všem záchranným sborům, kteří nám i vám již bezpečnost poskytli.
PS: Také Pražským Službám, za odvoz nechtěného.

oznámeno: 02.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVyvracena znacka
Dobry den, hlasim vyvracenou  znacku v ulici Na  Malovance (u rohu s ulici Za Pohorelcem). Dekuji. E. M.

oznámeno: 02.01.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.01.2018 » 08:48 • Dobrý den, upozornění bylo předáno správci dopravního značení k nápravě.
náhled souboruPrávě před chvílí úklidový četa odjela z Koulovy ulice.

oznámeno: 02.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruZastávka 191 Stadion Strahov
Vypadly obrubník.

oznámeno: 01.01.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
23.05.2018 » 14:49 • Předáno správci komunikací k zajištění opravy.
náhled souboruKolizni dopravni znaceni Santrochova
Dobrý den.
Jak se lze bez porušení dopravních předpisů dostat z úseku Šantrochovy za
zobrazenými dopravními značkami? Kdysi jsem s jedním z úředníků neformálně
hovořil kromě jiného právě o kombinaci slepá jednosměrná ulice. Tehdy říkal,
že taková kombinace není nikdy stanovena dopravním úřadem, ale je výsledkem
lidové tvořivosti rozmisťovatelů značení v terénu. K dnešnímu datu 31.12. se
podobně jako k prvnímu dubnu tato kombinace ještě možná hodí, ale jinak není
žádoucí.
S pozdravem J. J.

oznámeno: 31.12.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.01.2018 » 09:27 • Dobrý den, jak praví ust. § 76 odst. 4 z.č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, tak přenosné dopravní značky jsou nadřazeny ostatním značkám (tedy trvalým svislým i vodorovným). Jak je patrné i z Vaší fotografie, je v pozadí uzavírka (zákaz vjezdu) a přenosná značka "slepá pozemní komunikace" tak umožňuje odjezd v protisměru (jinak by se před uzavírkou hromadila vozidla). Jde tedy o zcela standardní řešení při dopravním omezení. Samozřejmě je možné trvalé značení zakrýt, či zneplatnit přeškrtnutím oranžovým přelepem, ale i tak na zachycené situaci neshledáváme žádný rozpor s právní úpravou (viz. první věta).
náhled souboruViko od lampy prosim zajistit. Kukatak, zacatek Cs. armady. L.L.

oznámeno: 31.12.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.01.2018 » 08:49 • Postoupeno správci veřejného osvětlení k zajištění opravy.
náhled souboruVO č. 603496
Dobrý den, 

prosím o kontrolu/opravu/výměnu za nový. VO stojí přímo před oranžovou tělocvičnou v ul. Šantrochova. 

Ať to na nás nespadne.

oznámeno: 29.12.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
03.01.2018 » 08:49 • Předáno správci veřejného osvětlení k posouzení.
náhled souboruNeporadek okoli popelnic
Dobry den,
Zcela neprijatelny stav v okoli sberneho mista rec.odpadu Matejska/Janakova dne 25.12.po odvozu odpadu.
Zadam o sjednani okamzite a trvale napravy, jelikoz situace se stale opakuje. Popelnice jsou vyvezeny, neporadek kolem nich zustava.
Dekuji
P. D.

oznámeno: 25.12.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.01.2018 » 09:26 • Vaše upozornění na nepořádek kolem stanoviště jsme předali svozové společnosti se žádostí o důsledné provádění úklidu. Při kontrole 2.1.2018 bylo zjištěno, že úklid stanoviště byl proveden.
náhled souboruVrak vozidla
Dobry den, zadam o odstraneni vraku vozidla v ulici Na Dlouhem lanu u krizovatky s ulici Nad trati.

Dekuji. J. Ch.

oznámeno: 22.12.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
24.05.2018 » 09:03 • Po skončení zákonné lhůty bude vrak vozidla odstraněn.
náhled souboruSvozová firma trestá občany Prahy 6
Vážení přátelé poděkujte za nás svozové firmě, které platíme za svoz odpadu. Potrestala nás za to, že někdo neoprávněně manipuloval s jejich kontejnery. Proto je dočasně stáhla z ulice Střešovická, jak jste napsali ve vašem vyjádření. Firma v současnosti nevyváží ani kontejnery v ulicích Nový lesík a V Průhledu. Ještě jednou děkujeme za "řešení".
Zdraví vás i firmu
pan N.

oznámeno: 18.12.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.01.2018 » 18:37 • Vzhledem k tomu, že PČR schválila nový situační plán, mohli jsme stanoviště přesunout do místa, kde se v současné době nachází nádoba na textil. Vstoupili jsme v jednání s firmou, která zde tento kontejner provozuje na základě platného záboru veřejného prostranství se žádostí o přesun nádoby do jiné lokality. Do doby než k tomu dojde, jsme se se svozovou společností Pražské služby dohodli, že stanoviště umístíme vedle nádoby na textil, případně provizorně na plochu zeleně. Věříme, že je toto dočasné opatření otázkou několika dní. Po odvezení nádoby na textil zůstanou na tomto místě pouze nádoby na separovaný odpad. Záleží už jen na ukázněnosti občanů a zejména řidičů, kteří musí respektovat dopravní značení.
náhled souboruOprava klubovny u dopravního hřiště
Dobrý den, posílám pro info několik fotografií jak způsobem se provádí zateplení na klubovne. Jsou zde porušovány všechny technologické postupy. Např. Nepoužívání kotev na prichyceni polystyrenu, lepi se lepidlem pri teplotě 0°C! Nepouziti perlinky....do roka to popraska a bude se moc předělávat. Nemluvím o opravě střechy, co tam můžou dělat, když je tam sníh... zdraví F. B.

oznámeno: 18.12.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
18.12.2017 » 15:23 • Dopravní hřiště je v majetku Magistrátu hlavního města Prahy, kterému jsme Váš podnět zaslali k vyřízení.
náhled souboruúklid v parku Hadovka
Dobrý den, prosíme o úklid v parku Hadovka. Dosud není shrabané listí. Děkujeme. K. K.

oznámeno: 15.12.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2017 » 14:24 • Dobrý den. Dodavatelská firma na vyhrabávání listí postupně pracuje, práce by měly být v parku Hadovka provedeny v nejbližších dnech.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=660&crc=e8d2f8824e4189d13582b82ad00456c1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz