Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 541560 z celkového počtu 2870 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPotůček Brusnice, okrasa Prahy6
Doporučuji panu starostovi a radním krásnou procházku podél Patočkovy ulice. Foceno dne 3.1.2019. PF Prahy 6.
S pozdravem
J. T.

oznámeno: 03.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.03.2019 » 12:06 • Vážený pane, vodní toky obhospodařují Lesy hl.m. Prahy. Bohužel s ohledem na výši finančních prostředků je četnost úklidu pouze 1x měsíčně. O opakovaný mimořádný úklid jsme proto požádali pracovníky organizační složky PRO 6.
náhled souborunevyznaceny prechod
Prakticky neviditelny predchod na Dejvicka/Kyjevska, potrebuje obnovit.

oznámeno: 28.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.01.2019 » 08:57 • Dobrý den, obnova značení je věcí jeho správce, kterým je Technická správa komunikací HMP, a.s. Závady na dopravním značení lze hlásit na webu www.tsk-praha.cz v sekci Hlášení závad, nicméně tento podnět jsme předali. S ohledem na technologické podmínky provádění vodorovného značení lze počítat s obnovou VDZ pravděpodobně až na jaře (při vhodných klimatických podmínkách i dříve).
náhled souboruŠkody na chodníku po prodeji ryb - Čílova 304/9,Petřiny
Dobrý den, 

dovoluji si upozornit na škody, které vznikly na chodníku před naším objektem v Čílově 304/9. 

Škody vznikly před Štědrým dnem vymletím dlažby od přetékajících kádí prodejců kaprů. 

V dlažbě vznikly nebezpečné díry (viz přiložené snímky), na kterých si mohou chodci způsobit úraz. 

Domnívám se, že by nájemce veřejného prostranství měl toto vrátit obci v původním stavu a ne je poškozovat. 

S přáním všeho dobrého 

F. V.

oznámeno: 28.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:12 • Předáno majetkovému správci komunikací k zajištění opravy.
náhled souboruOstudný nepořádek ulice Bělohorská
Dobrý den, 


Prosím o urgentní řešení nového nechutného nepořádku na ulici Bělohorská, v oblasti mezi domy Bělohorská 118 a Bělohoská 110. Foto zasílám v příloze. 

Děkuji, 

S pozdravem, 

VF

oznámeno: 27.12.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
07.01.2019 » 15:57 • Děkujeme Vám za upozornění. Úklid náletového odpadu byl po svátcích ihned proveden.
náhled souboruOtevřená rozvodná krabice v parku na Ladronce
Dobrý den,
rádi bychom ohlásili v parku na Ladronce v blízkosti ulice Podbělohorská, v místech odbočení cesty pro pěší spojující Tomanovu ulici otevřenou a poničenou rozvodnou bednu. V příloze přikládáme obrázek.
Děkujeme za vyřízení a opravu.

Jsem s pozdravem
A. M.

oznámeno: 25.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.01.2019 » 15:53 • Dobrý den. Na odbor dopravy a životního prostředí bylo doručeno Vaše upozornění na poškozené zařízení v parku Ladronka poblíž ulice Podbělohorská. Vzhledem k tomu, že se jedná s největší pravděpodobností o měřicí zařízení související s plynovodem, postoupili jsme Váš podnět společnosti Pražská plynárenská a.s. k řešení.
náhled souboruOdstraneni nebezpecneho vraku
Dobry den, zadam o odstraneni nebezpecneho vraku auta na konci ulice Egyptske za tocnou tramvaje. Dekuji.

oznámeno: 24.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.01.2019 » 15:54 • Dobrý den, děkujeme za upozornění. Věc bude řešit silniční správní úřad. Nicméně upozorňujeme, že správní řízení je komplikované a konečného rozhodnutí o odstranění vozidla lze dosáhnout až po několika měsících.
náhled souboruproč se neuklízí sníh z chodníků v Hošťálkově ulici?
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč se neuklízí sníh z chodníků v Hošťálkově ulici? R.H.

oznámeno: 21.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
26.03.2019 » 09:13 • Úklid je zajišťován majetkovým správcem komunikací v souladu s časovými limity, stanovenými plánem zimní údržby, který schválila Rada hl.m. Prahy.
náhled souboruNeustálý zápach
Dobrý den, 

je možné zjistit a eliminovat neustálý zápach (je to jako nějaké zkažené maso či hodně odporná kuchyně),  

který je cítit prakticky každodenně téměř celý den všude po Bubenči, Dejvicích a i v Sedleci? Je to dosti  

nepříjemné, protože nemůžete ani vyvětrat, jelikož pak toho je plný byt. Kdysi zde nic takového cítit nebylo.  

Děkuji.

oznámeno: 20.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:15 • Je velmi obtížné zjistit, co je zdrojem zápachu v dané oblasti.
náhled souboruúklid listí a nepořádku v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45
Dobrý den, prosíme o úklid listí a nepořádku v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45 (travnatý pás před domy). Děkujeme. K. K.

oznámeno: 19.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
31.12.2018 » 13:34 • Dobrý den. Listí hrabeme postupně na všech plochách zeleně, které máme ve správě. Na Vámi uvedené plochy dojde řada s ohledem na povětrnostní podmínky na začátku ledna.
náhled souborupřechod v ulici Jugoslávských partyzánů
Dobrý den,  

přimlouvám se za řešení přechodu pro chodce v tramvajové / autobusové zastávce Nádraží Podbaba v ulici Jugoslávských partyzánů.  

Jsou zde umístěny troje semafory za sebou, každý však funguje samostatně. Dva krajní "přechody" jsou pro přechod vozovky, prostřední přechod vede přes koleje tramvají a je pro průjezd tramvají (a autobusů směrem od Vltavy). Prostřední přechod je nebezpečný ve chvíli, kdy oba krajní semafory ukazují pro chodce sice zelenou, ale prostřední má červenou a tramvaje mohou projíždět. Pokud na druhé straně svítí zelený panáček, člověk (senior, dítě) může snadno přehlédnout, že uprostřed svítí červená! Už se zde nějaké neštěstí stalo. Dnes jsem znovu viděla paní v ohrožení, když přebíhala před cinkající tramvají. Jistě je to i složitá situace pro řidiče tramvají. Podobná situace je na Hradčanské tramvajové zastávce.  

Velmi prosím, vyřešte toto nebezpečné přecházení. 

Děkuji za zvážení a jsem se srdečným pozdravem, 

K. Č.

oznámeno: 12.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.12.2018 » 12:33 • Dobrý den, uvedený podnět se netýká působnosti MČ Praha 6. Ohledně případné úpravy světelné signalizace je třeba se obrátit na Magistrát hlavního města Prahy - odbor dopravních agend (Jungmannova 35/29, Praha 1). Nad rámec kompetencí vyjadřujeme názor, že světelná signalizace přechodu přes tramvajovou trať je dobře viditelná a z Vašeho podnětu není ani zřejmé co navrhujete. Pokud by mělo dojít k odstranění semaforů u TT za kolejemi (chodec by se řídil signálem až na protější straně ulice), bylo by nutné razantně přenastavit časování a řazení signalizace, čímž by se významně snížila propustnost křižovatky a prodloužily by se cykly pro signál "volno" (intervaly mezi signálem "volno" by se prodloužily), což by v konečném důsledku znamenalo, že chodci by přecházeli na signál "stůj" ještě ve větším rozsahu, než je tomu nyní (domníváme se, že v drtivé většině případů nejde o přehlédnutí semaforu, ale o jeho ignoraci, o čemž svědčí i časté přecházení přes vozovku na červenou). Takovou úpravu, jež má řešit pouze nepozornost, či špatný zrak zcela marginálního počtu chodců, s dopadem na nepoměrně početnější skupinu ostatních účastníků silničního provozu (řidiči vozidel včetně tramvají i chodci) Radnice nepodporuje.
náhled souboruNesvítí lampa pouličního osvětlení
Ulice Na Dělostřílnách před číslem 1. 

 

Děkuji 

VL

oznámeno: 11.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:17 • Nahlášeno Technologi Praha k odstranění závady.
náhled souboruZa Vokovickou Vozovnou
Listi odvezeno, vetve a hromada ne

oznámeno: 11.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 12:04 • Odvoz zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruPřeplněné kontejnery na tříděný odpad Parléřova x Myslbekova
Dobrý den,
 
ráda bych se zeptala, zda by bylo možné přidat další kontejnery na tříděný odpad (papír a plasty) na rohu ulic Parléřova x Myslbekova. Stávající kontejnery mají nedostatečnou kapacitu, bývají pravidelně přeplněné a lidé proto často nechávají odpad ležet vedle na ulici. Když se zvedne vítr, tak se odpadky rozfoukají a znečištují okolní ulice (viz foto z dneška). 
 
Předem děkuji za odpověď a řešení situace
R. F.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.12.2018 » 08:06 • Dobrý den, vzhledem k tomu, že byly v ul. Parléřova vybudovány podzemní nádoby se zvýšenou kapacitou objemu (3000 l) a k vývozu papíru i plastu dochází 4x týdně, nahradí tato frekvence i zrušené stanoviště v křižovatce Parléřova x Nad Panenskou. Službu třídění odpadu zajišťuje a hradí Magistrát hl.m.Prahy ze svého rozpočtu, a právě z důvodu většího objemu nádob je podmínkou při vybudování stanoviště podzemních kontejnerů i zrušení nejbližšího stanoviště. Bohužel od zprovoznění těchto kontejnerů občas dochází ke stížnostem na nepořádek v okolí nádob. Nicméně tento nepořádek není vždy způsoben nedostatečnou kapacitou sběrných nádob či delší dobou mezi jednotlivými vývozy, ale i vlivem chování nezodpovědných občanů, kteří nejsou ochotni přizpůsobit velikost odpadu vhazovacímu otvoru nádoby. Dle vyjádření svozové společnosti dochází k přeplňování kontejnerů často tím, že je ucpán otvor pro vhoz odpadu. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Jedná se tedy o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu. Pravidelně také probíhá doúklid kolem stanoviště, kdy zaměstnanci svozové společnosti volně ložený odpad vhodí do často poloprázdného kontejneru.
náhled souborustavba na Bořislavce
Dobrý den, 

dnes je situace kolem stavby na Bořislavce už naprosto neúnosná. Parkující kamiony zahltily nejen autobusovou smyčku, ale i přilehlé chodníky, silnici a přechod pro chodce (viz fotky v příloze). Prosím o urychlené řešení situace nejlépe ve spolupráci s policií. 

Děkuji. 

S pozdravem  

M. T.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
17.12.2018 » 12:24 • Dobrý den, obratem byl upozorněn odpovědný pracovník stavby "Bořislavka centrum", aby nedocházelo k stání souprav nákladních vozidel v ul. Kladenská a v prostoru obratiště autobusů. V současné době jsou prováděny intenzivnější kontroly.
náhled souboruPřeplněné kontejnery na tříděný odpad
Dobrý den,
po celý rok jsou na Petřinách každou neděli přeplněny kontejnery na
tříděný odpad. Situace se stává kritickou od listopadu, kdy lidé
nakupují dárky a je tak násobně více odpadu, zejména kartonových obalů.
Každou neděli jsou pak kolem kontejnerů hromady odpadu a když navíc
přijde vítr jako dnes, je nepořádek i v širokém okolí.
Pokud vím, tak se kontejnery na papír vyváží každou sobotu dopoledne.
Evidentně to však nestačí a bylo by potřeba je vyvážet ještě v neděli
dopoledne. Jinak se bude situace stále opakovat. Bylo by to možné
zařídit? Děkuji.

V. K.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.12.2018 » 08:09 • Dobrý den, od 1.8.2017 byla na stanovišti č. 070 Na Okraji 331 navýšena četnost svozu plastů na 5x týdně. V uplynulých dnech jsme, díky získané fotodokumentaci, zaslali na MHMP žádost o navýšení četnosti svozu plastů na 6x týdně. Pokud dojde ke schválení, změna nastane 1.1.2019. Papír i plasty se budou vyvážet 6x týdně. V případě, že toto opatření nebude dostatečné, lze opět zažádat o navýšení, ale je zapotřebí na MHMP zaslat několik fotografií z různých časových období jako důkazní materiál. Na fotografii musí být zachycena přeplněná nádoba s volně loženým odpadem mimo ni. Kromě svozu se na každém stanovišti provádí i tzv. doúklid, kdy pracovníci svozové společnosti sbírají a odvážejí odpad, který se nacházel mimo nádoby. Doúklid se provádí ve všední den, proto je nepořádek z víkendu odstraněn až při pondělním úklidu. Vaše fotografie byla pořízena v pondělí ráno, před provedením doúklidu.
náhled souboruNetřídění odpadu
Dobrý den

1) Prosíme o přistavení alespoň jednoho kontejneru na recyklovaný odpad (Papír nebo plast nebo sklo) na pozemek ,který vlastní Praha 6 (Ulice José Martího před domy číslo 25 a 17.) Na pozemku je PŘIPRAVENÝ PROSTOR k přistavění nejméně jednoho kontejneru. Současná situace je taková ,že v dané lokalitě není kam odpad třídit (José Martího 378/10 a José Martího 260 je opravdu daleko pro starší lidi tzn. nemůžeme recyklovat bit bychom chtěli.)

Situace ohledně třídění odpadu již zde probírána byla (10.10.2018 » 17:37 a 29.10.2018 » 14:53) nic méně bez výsledku nýbrž manipulace s odpady místního obchodu s potravinami je tolerována z finančních důvodů vlastníky domu kteří pronajímají komerční prostor domu.

2) Prosíme o zajištění četnějších kontrol v modrých zónách nýbrž chytří občané parkují v modrých zónách bez placení a bohužel ohrožují lidské životy.

3)Prosíme o opravu přechodu tzn. (vylití betonem střed přechodu + dotření bílou barvou poškozené pruhy + navrtání dvou plastových kuželů do země tak ,tak aby se nedalo zaparkovat 5 metrů k přechodu. Omezená viditelnost z vozidla ohrožuje řidiče i děti , kteří chodí do nedaleké školy.

oznámeno: 09.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2018 » 08:01 • Dobrý den, zřízení nového stanoviště tříděného odpadu má určitá závazná pravidla. Jedním z nich je skladba nádob. Není možné požadovat osazení stanoviště pouze nádobou na papír či plast. Základní sada obsahuje kontejner na papír, plast, sklo a nápojové kartony. Pokud by se využilo Vámi zmíněné místo, musely by se přesunout současné nádoby na směsný odpad. Pro ty by bylo zřejmě nutné vybudovat nové kontejnerové stání. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se prosím obraťte přímo na odbor dopravy a životního prostředí, budou Vám poskytnuty podrobnější informace ohledně podmínek zřízení nového stanoviště tříděného odpadu v ul. José Martího. Kontroly monitorovacím vozidlem jsou prováděny na základě smlouvy uzavřené mezi Technickou správou komunikací jako správcem ZPS a firmou Eltodo, jako dodavatelem. Jejich četnost je dostatečná, problém nerespektovanosti v ZPSje spíše v prodlevě mezi spácháním přestupku a potrestáním viníků. Podle našeho názoru by respektovanost byla mnohem vyšší, kdyby docházelo k odtahu vozidel, která parkují neoprávněně. Odtahy jsou v současné době prováděny pouze v m.č. Praha 1,2,3 a 7. Městská část dlouhodobě žádala, aby byly odtahy prováděny i v našich ZPS. Věříme, že nové vedené hl.m. Prahy změní svůj postoj a k odtahům, které působí preventivně, bude přistoupeno v nejbližší době.
náhled souboruZnečištění chodniku
Dobrý den, chodník u domu Hládkov 686/3 byl někým hrozně znečištěn, viz foto. Prosím aspoň o lokální úklid. S pozdravem M. Š.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOtvory v chodniku
Dobrý den,
 

měl bych dotaz. V oblasti Jivin vzniklo několik otvorů v chodnících. Jeden již několik měsíců zpět přímo vedle branky do domu na adrese Na Jivinách 13, kde bydlím a od toho momentu se s otvorem již nic neděje.. Nikde nemohu najít informaci o výkopových počinech a době jejich trvání. Do otvoru vedle branky do domu tedy jen padá nepořádek a při obcházení otvorů v blízkosti křižovatek jen hrozí srážka s projíždějícími vozidly. Mimo jiné je otvor v zemi přímo vedle plotu od domu , který je použit jako součást "ochranného značení" a hrozí také jeho poškození. 

 

S přáním příjemně stráveného dne předem děkuji za odpověď. 

M. B.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPodani pres MMSing ze srpna 2018, 3 roky resena silnice
Dobry den,
chtel bych vas pozadat o informaci o stavu reseni, podle webu se bohuzel za 3,5 mesice nic nestalo. Marne se snazim s timto stavem silnice udelat neco jiz tretim rokem. Nechapu, proc nebylo koordinovano s rekonstrukci budov v majetku MCP6.
Zaroven bych chtel doporucit, aby po vyreseni/vzeti na vedomi... prisla zprava tomu, kdo vas podani podaval. Takto je treba bohuzel slozite dohledavat.
Dekuji, s pozdravem
B. N.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 08:10 • Dobrý den, děkujeme za Vaše opětovné upozornění. O špatném stavu vozovky v ulici Jílkova, v části směrem do ul.Nad Kajetánkou, víme. Požadavek na její opravu byl již zadán správci komunikace, čili TSK, oblastní správě pro Prahu 6. Nyní záleží na jejím zařazení do plánu oprav. Pro bližší informace se prosím obraťte na ně, tel.  224 390 775.
náhled souboruBelohorska 1404/48
Neporadek pred dlouhodobe neobsazenym nebytovym prostorem Prahy 6.

oznámeno: 07.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 08:13 • Dobrý den, nepořádek na chodníku bude vyřešen po provedení kontroly příslušným inspektorem odboru dopravy a životního prostředí. Děkujeme za Vaše upozornění.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=540&crc=828ac98d6e7d4e11ca5ace24b1069a70 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz