Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 501520 z celkového počtu 2870 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNesprávné parkování
Opětovně si někteří vyvolení dělají z travnaté plochy na Vypichu parkoviště a dopravní značky pro ně neplatí, ačkoliv je plocha na parkování cca o 100m dál a naprosto nevyužitá!! 

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.02.2019 » 14:14 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruUlice na Malém Břevnově
Dobrý den, 

takto vypadají ulice na Malém Břevnově tři dny po té, co napadl sníh. 

Auta každé odpoledne projíždějí rozbředlou kaší, ráno „brousí“ spodky o led. 

Jak má ulici přejet žena s kočárkem, vozíčkář, nebo přejít starý člověk? 

U chodníků údržba fungovala dokonale v době sněhové pohotovosti. Po jejím zrušení přebrali tento úkol víceméně znovu (někteří) obyvatelé přilehlých domů. Úklid organizovaný městskou částí dorazí až mnoho hodin po té. Mnohdy při „úklidu“ zahradí už odklizené vstupy do domů a vjezdy do garáží. 

J.C.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.02.2019 » 15:28 • Vážený pane, do loňského zimního období byla schůdnost chodníků zajišťována brigádníky sněhové pohotovosti, kteří nastupovali k výkonu práce do 6.30 hod. Nově jsou však chodníky uklízeny dodavatelskými firmami majetkového správce komunikací. Práce jsou prováděny v souladu s časovými limity, schválenými Radou hl.m. Prahy. Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu. Jakékoliv připomínky k zajištění schůdnosti v této oblasti prosím směřujte na TSK hl.m. Prahy email: .
náhled souboruUklid
Dobry den. Dnes byl proveden jakysi úklid ulice Macharovo náměstí v cele délce. Jedna malá dodávka projela (ulezdila)chodník a pak se nasypali štěrk. Ve Vichodni ulici to umí i lépe. Děkujeme za snahu a snad se nikdo nezrani.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMatka s dítětem slaňuje schody
Schody v parku u polikliniky Pod Marjánkou jsou každoročně neschůdné. Jsme vděční panu starostovi, že nasmlouval na neděli oblevu, která problém bravurně vyřeší. Kde ale proboha jsou ty čety pracovníků, které tu celé léto lítaly se strunovkama a zkoušely posekat neexistující trávu? Upadli do zimního spánku? 

Zdraví 

M.D.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
07.02.2019 » 15:29 • Děkujeme za upozornění , schody v parku jsou opět schůdné.
náhled souboruZlomené větve
Dne 6.2.2019
Dobrý den,
před domem Kamerunská 604/7 došlo vlivem přetížení sněhem
k zlomení dvou větví u borovice. Vzhledem k tomu, že se tento
strom nachází vedle přístupové cesty ke vchodu do domu hrozí
nebezpečí úrazu pádem těchto větví.

S pozdravem J. K.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
07.02.2019 » 14:34 • Děkujeme za upozornění, zlomené větve budou ze stromu odstraněny v co nejkratším možném termínu.
12.02.2019 » 10:49 • Dobrý den. Děkujeme za nahlášení polámané větve. Strom byl již odborně ošetřen a větve odvezeny.
náhled souboruChodník
Dobrý den, 

rád bych oznámil zanedbaný úklid sněhu v ulici Macharovo náměstí a to v celé její délce. Sníh zde od nedělní nadílky nebyl naprosto vůbec odklizen a to jak na chodníku, tak i na vozovce. 

Vidím, že podobných oznámení je zde více a "probíhá u nich řešení". Asi by bylo vhodné tato upozornění řešit přednostně, jelikož zde hrozí možnost úrazu. 

Děkuji. 

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.02.2019 » 16:04 • Dobrý den, Technická správa komunikací, nemá tuto komunikaci začleněnou v zimní údržbě komunikací pro rok 2018/2019, takže nelze počítat se zlepšením stavu vozovky. Další podněty ohledně stavu sjízdnosti vozovek, směřujte přímo na technickou správu komunikací. Stížnost na stav chodníku jsem postoupil dodavatelské firmě, která zjedná nápravu v co nejkratším čase.
11.02.2019 » 16:28 • Děkujeme za upozornění, zjednání nápravy bylo opakovaně urgováno u dodavatelské firmy. Omlouvám se za jejich pochybení.
náhled souboruNeodklizený spadlý strom
Dobrý den.
Od víkendu je spadlý strom přes cestu na tomto místě nedaleko kostela sv. Matěje: 50.1149828N, 14.3793919E . Je patrné, že se někdo pokusil cestu aspoň částečně zprůchodnit, nicméně stále je téměř přes celou šířku zablokovaná.
H. V.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
11.02.2019 » 14:29 • Předáno správci Lesy Praha.
náhled souboruNeustálý zápach pokračuje
Dobrý den, 

od 20.12. minulého roku, kdy jsem psal tento podnět se stále nic nezměnilo. Je po sedmé 

hodině ráno a všude v širokém okolí Bubenče a Dejvic je cítit tak nechutný zápach, že se 

nedá větrat. Asi se nebude jednat o zápach z místní kuchyně, jelikož je to cítit stále stejně 

a hlavně v tak širokém a dalekém okolí. Cítí to opravdu každý, prosím o kontrolu a řešení. 

Děkuji.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.02.2019 » 15:29 • Na území městské části nebyl hlášen žádný únik, který by zapříčinil Vámi uváděný zápach. V předchozím období byl nepravidelně zaznamenám zápach při průjezdu vozidel s odpadními kaly z Ústřední čistírny odpadních vod. Kontrola v daném zařízení je však plně v kompetenci České inspekce životního prostředí, která zde provádí pravidelné kontroly. Bližší informace lze získat na České inspekci životního prostředí.
náhled souboruCesta od polikliniky na Patočkovu
Dobrý den, 

Toto je cesta, kterou chodí část pacientů polikliniky Pod Marjánkou. Každý rok to samé - místo cesty klouzačka. 

Zdraví 

M. D.

oznámeno: 05.02.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSchody - skluzavka
Dobrý den, 

Takto vypadají schody v parku vedle polikliniky Pod Marjánkou 2 dny poté, co přestalo sněžit. Situace se opakuje každoročně. 

Zdraví 

M. D.

oznámeno: 05.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.02.2019 » 15:03 • Omlouváme se za pochybení ze strany dodavatelské firmy, které bylo zapříčiněno nedorozuměním ze strany správce polikliniky a zmíněnou firmou. Tato situace se již opakovat nebude.
náhled souboruPark Na Královce - kovový základ odpadkového koše
Dobrý den, 

koncem měsíce listopadu jsem upozornila na některé nedostatky v parku Královka. Všechny byly obratem řešeny, za což děkuji. Jedním z nich byl i rozbitý a nevzhledný koš na jednom ze vstupů do parku. Koš byl odstraněn a místo něj byl na chodník opodál, opřen a přivázán k zábradlí/což je, domnívám se, velmi nepraktické a nehezké/ postaven koš betonový. Po původním koši zůstal v zemi kovový, cca 30-40 cm hluboký/ s ostrými výčnělky/ základ. Domnívala jsem se, že je to přechodný stav a místo bude opět osazeno původním, opraveným, či vyměněným košem. Nyní , dva měsíce od upozornění je však v zemi stále jen kovový základ, jenž může být místem úrazu, obzvláště nyní, kdy parkem běhají a bobují děti radostné ze sněhové nadílky. Prosím o řešení, nejlépe osazením původním košem, tedy buď opraveným či novým. Betonový koš na chodníků by pak mohl být využit jinde. 

Předem děkuji za promptní řešení. 

Hezké odpoledne, 

MB

oznámeno: 04.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.02.2019 » 12:13 • Dobrý den, děkujeme za Váš podnět ve věci odpadkového koše v parku Královka. Věc se má tak, že MČ Praha 6 si vysoutěžila jednotný typ odpadkového koše (válec z vymývaného betonu, zelené kovové víko). Odpadkové koše jiného typu, které se na území městské části nacházejí, se nechávají dosloužit a pokud už nejsou opravitelné, jsou nahrazovány odpadkovými koši výše uvedeného typu. Zde tedy došlo k nevratnému poškození odpadkového koše, proto byl odstraněn a nahrazen novým betonovým. Přivázání k zábradlí má čistě praktický význam, aby vandalové nemohli koš povalit a koulet jej z kopce dolů. Kovový podstavec po původním odpadkovém koši bude odstraněn na jaře 2019.
náhled souborudotaz na úklid
Dobrý den 

měl bych prosím dotaz, pan Š. uvedl na internetu ,že radnice svolala 500 brigádníků na Praze 6 na úklid sněhu. 

S tím ,že je odpoledne ještě povolá ,protože se situace má ještě zhoršit. Dokonce uvedeno je zde video z úklidu z ulice U Ladronky, kde jeden brigádník se o něco snaží. 

Bydlím právě v ulici U Ladronky,ale bohužel nikdo nic neuklízí a to je 15.00 . Ráno v 8.00 projela multikára na levé straně ulice po chodníku směr centrum, ale pochopitelně už chodník zase zapadl a už zase nic. 

Na pravé straně ani ta multikára neprojela. 

Proto se tedy ptám : existuje ještě sněhová pohotovost s nasmlouvanými pracovníky či firmami a je jim za to placeno? 

Když se syn zajímal o tuto brigádu, bylo mu řečeno ,že je vše rozdáno a obsazeno. 

 

Párkrát během zimy sníh napadl ,ale na 98% chodník U Ladronky pravá strana- nikdy nebyl uklizen. Abych nekřivdil , snad jednu v prosinci tu něco projelo, ale to již jsme si cestičku prošlapali. 

Ptám se jak je to možné a žádám vás o nápravu, když jsme si majitelé museli uklízet sami to, jste úředníci chodili a dávali pokuty a jak je to tedy dnes? 

V příloze foto z pravé a levé strany chodníku. 

 

Děkuji za odpověď. 

Ale prosím nepište mi ,že jste toho měli moc, to opravdu ne.

Z. H.

oznámeno: 03.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
28.03.2019 » 15:19 • Projekt sněhové pohotovosti samozřejmě běžel i v letošním zimním období. Nicméně tuto oblast již nezajišťují brigádníci sněhové pohotovosti, nýbrž zde schůdnost zajištuje majetkový správce komunikací. ten schůdnost zajištuje v časových limitech dle plánu zimní údržby, kterou schválila Rada hl.m. Prahy. Ty jsou bohužel jiné, než limity pro brigádníky sněhové pohotovosti.
náhled souborupovalené zábradlí
Dobrý den, 

před vchodem do mateřské školy Volavkova na Petřinách je povalené zábradlí - zřejmě autem. Prosím o opravení, hrozí nebezpečí úrazu dětí. 

Děkuji 

V. B.

oznámeno: 31.01.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
31.01.2019 » 14:07 • Děkujeme za upozornění, oprava zábradlí je již objednána.
náhled souboruúklid listí a nepořádku
Děkujeme, že jste se na nás vykašlali! Vzpomeneme si na to při příštích volbách! 

oznámeno: 19.12.2018, úklid listí a nepořádku v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45, stav:  vzato na vědomí  

Aktuální stav je na obrázku.  

To je vizitka Prahy před návštěvníky, přijíždějícími po Evropské ulice třeba z letiště. 

K úklidu listí vás letos nepřiměla ani vojenská přehlídka k 100. výročí republiky. 

Na co platíme daně? 

K.

oznámeno: 28.01.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
29.01.2019 » 14:18 • Vážený pane, úklid listí proveden byl. Výsběr náletového odpadu probíhá pravidelně. Bohužel se jedná o návětrné místo, kde dochází k navátí náletového odpadu z odpadových nádob opakovaně.Další úklid bude poveden v tomto týdnu.
náhled souboruproblém
Dobrý den, 


Ulice: Mezi Madďarskou a Antonína Čermáka

Popis závady: Šikmá cesta ke hřbitovu pod parkem Lázaro Cardenáse - je zde asfaltová rozpraskaná cesta v jednom místě je dost velký výtluk. 

P. J.

oznámeno: 27.01.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruGrafity na to tocne cerveny vrch
Zadam o odstraneni grafity. Dekuji.
JCh

oznámeno: 27.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.01.2019 » 12:05 • Vážený pane, správce dotčeného zařízení odstraňuje graffiti dle svých finančních možností. Na těchto zařízeních městská část Praha 6 odstranění graffiti neprovádí.
náhled souboruGrafity na vetrani z metra
Dobry den, zadam o odstraneni grafity na budove odvetrani metra u ulice Egyptska.

Dekuji.
J. Ch.

oznámeno: 27.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.01.2019 » 12:04 • Vážený pane, správce dotčeného zařízení odstraňuje graffiti dle svých finančních možností. Na těchto zařízeních městská část Praha 6 odstranění graffiti neprovádí.
náhled souboruPohozená rezavá tyč - parčík naproti hotelu Pyramida
Dobré odpoledne, 

ráda bych požádala o odvoz rezavé tyče, dlouhé cca 4 m, z parčíku přilehlému tramvajové smyčce Na Královce. 

Tyč leží soubežně s kolejemi v křoví. 

Předem děkuji, s pozdravem 

MB

oznámeno: 25.01.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
28.03.2019 » 14:33 • Odvoz zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruRozpadlý chodník naproti hotelu Pyramida
Dobré odpoledne, 

ráda bych požádalA o opravu rozpadajícího se chodníku naproti hotelu Pyramida. 

Předem děkuji, s pozdravem 

MB

oznámeno: 25.01.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
28.03.2019 » 14:45 • Děkujeme za upozornění. Bude předáno správci pěší komunikace k zajištění opravy.
náhled souboruParkování okolo vokovické vozovny
Moc děkujeme městu za vyřízení modrých zón okolo vokovické vozovny! Myšleno ironicky! Totálně se město vybodlo na řešení problému s parkováním zóny nezavedlo podle slibu z června 2018. V prosinci zavedli modré zóny jinde než slibovali. Totální ignorance problému občanů děkuji že jsem už dva měsíce nezaparkoval u domu. Stále tu nekdo stojí na chodníku. A ulice je plná neplatičů. Děkujeme že se uřad mč p6 snaží nám zpříjemnit bydlení a vlastne to vůbec neni stresující ta situace s parkováním!!

oznámeno: 24.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.01.2019 » 08:59 • Dobrý den, odkazujeme na naši odpověď na Váš dotaz ze 16.10.2018.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=500&crc=d081c5b0696ee3ab92dd7ab019b39586 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz