Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 21812200 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruOdstavený vůz před Bubenečská 33
Již několik měsíců stojí bez známek provozu Rover zahraniční RZ. Akorát zabírá parkovací místo.

oznámeno: 15.10.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.10.2012 » 09:36 • Majitel vozidla se v tomto případě nedopouští ničeho nezákonného, a proto není důvod k odtahu. Automobil je zaparkován v souladu s platnou legislativou a ani nevykazuje nějaké podstatné známky vraku.
náhled souboruTříděný odpad Lotyšská - opět
Vážení, každotýdenní stav tříděného odpadu v Lotyšské ulici, ač je vyvážen 6x týdně.

S vaším posledním vyjadřením ke stanovišti tříděného odpadu v Lotyšské, cituji:
"Rozmístění stanovišť na třídený odpad má určitá pravidla a musí splňovat určité požadavky bezpečnostní a dopravní. Není snadné takováto místa najít. V lokalitě Lotyšská bohužel jiná možnost než tato neexituje. Proto stanoviště zůstanou na místech, na kterých se nacházejí."
Nesouhlasím, protože úplně stejné bezpečnostní a dopravní požadavky se opakují v Lotyšské ulici 3x - vždy křižovatky typu "T". Takže vaše vyjádření je pouhá výmluva situaci neřešit, a stanoviště TO po 10 letech posunout blíže k největšímu odkladateli odpadu - hospodě U Pětníku.

Navíc přemístěním stanoviště TO v Šolínově ulici na stranu k Zikově ulici (na rozdíl od plánků rozmístění uvedených Pražskými službami, kde je umístěno poblíž Billy) neexistuje stanoviště TO v ulici Jug. partyzánů poblíž velkoprodejny Billa a tak všechny provozovny a domy z Jug. partyzánů hromadí odpad v Lotyšské ulici, neboť domy mají přístup zadním vchodem do Lotyšského náměstí.
Z výše uvedených důvodů, žádám o zřízení nového stanoviště tříděného odpadu na roh Jug. Partyzánů a Rooseveltovy ulice, aby TO v Lotyšské nebylo neustále přetěžováno.

oznámeno: 15.10.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.10.2012 » 16:17 • Vážený pane Šebato, dovoluji si odpovědět na Váš návrh, týkající se řešení stanoviště na tříděný odpad v ulici Lotyšská. Zřízení nového stanoviště podléhá souhlasu ze strany odboru rozvoje veřejného prostoru Magistrátu hl.m. Prahy, který ze svého rozpočtu hradí umístění a vývoz tříděného odpadu. Umístění nového stanoviště je povoleno pouze v nově vybudovaných lokalitách nebo i ve starší zástavbě, pokud již nelze navýšit četnost vývozu kontejnerů tříděného odpadu. Tento případ se netýká stanoviště v Lotyšské ulici. Stanoviště je průběžně monitorováno a bylo zjištěno, že během pracovního týdne je vývoz dostačující. Stav, jaký je patrný z Vámi zaslané fotograafie, nastává zpravidla pouze na konci víkendu. Na základě tohoto vyhodnocení jsme zahájili jednání se svozovou společností o vyvážení komodity papír v neděli.Jak jsme již opakovaně uvedli, prodejna BILLA je povinna třídit odpad sama a také se tak děje a nádoby na tříděný odpad jsou umístěny v suterenních prostorách prodejny. Provozovny a obchody z ulice Jugoslávských partyzánů jsou zapojeny do systému, t.zn., že hradí poplatek Magistrátu hl.m. Prahy a mohou odkládat odpad do veřejných nádob na tříděný odpad. Vetšina z nich odpad ukládá do nádob na stanovišti Velflíkova 4.
06.11.2012 » 08:10 • Vážená paní referentko, zopovědná za tříděný odpad na P6,asi jde o nedorozumeni ohledne velkoprodejen potravin. K vasemu prohlaseni z 22.10.2012:"Jak jsme již opakovaně uvedli, prodejna BILLA je povinna třídit odpad sama a také se tak děje a nádoby na tříděný odpad jsou umístěny v suterenních prostorách prodejny". Ano, ale jedna se o velkoobchodni obaly, nesouvisejici s tridenym odpadem mesta Prahy.S vasim prohlasenim souhlasim pro velkoobchodni obaly. Ale jestlize velkoprodejna prodava zabalene maloobchodni zbozi a nema bohuzel ze zakona povinnost i tyto obaly likvidovat, a P6 zavedla tzv."trideny odpad" (TO), pak by tato stanoviste TO mela byt co nejblize techto velkoprodejen. Umistenim jinam P6 zatezuje nezalohovanym odpadem siroke rezidencni okoli. Kdyz si obcane koupi produkty, musi mit moznost "triditelne" obaly vratit v blizkosti, kde zbozi s obaly zakoupili. to plati nejen pro Billu v Menze na Jug.partyzanu, ale i pro relativne novou prodejnu Kaufland v Podbabe.
06.11.2012 » 08:10 • Kdo je ochoten tridit obaly, je i ochoten je odnest do mista, kde obaly se zbozim poridil (kdyz je ochoten tak nakladat se zalohovanymi obaly)- s jinou filosofii vsem nevratny "trideny odpad" preroste pred hlavu - a muzete dat stanoviste TO ke kazdemu domu. Zatim jste je dali pod nos obcanum do takrka kazde druhe ulice. A kdo nechce tridit, odlozi vse - i co by mel odvezt do sberneho dvora - na nejblizsi "smetiste" zalozene jako stanoviste TO Prahou 6 - coz se bezne deje a 2. foto s odlozenou chladnickou to dokumentuje.Zadam opetne, aby po 10 letech zvetsujiciho se verejneho smetiste vyvazeneho 6x tydne v Lotysske ulici byla zmenena mista trideneho odpadu, aby doslo k cyklicke zamene mist TO. A dopravni situaci se neohanejte. Konkretne v Lotysske ulici se 3x opakje krizovatka typu T. Protoze pak by si mozna obcane a organizace z okoli uvedomoli, jak soucasna organizace trideneho odpadu muze velice zneprijemnovat zivot i jim.
06.11.2012 » 08:11 • Vážený pane inženýre,konečné plánované řešení situace u stanoviště kontejnerů na tříděný odpad Vám již bylo sděleno v minulých odpovědích. Rovněž tak již byla učiněna veškerá opatření ke zlepšení prozatímní situace (požádáno na MHMP o navýšení četnosti vývozu a posunu vývozu do nejexponovanějších dní týdne).Na rok 2013 byly navrženy do rozpočtu MČ Praha 6 určité finanční prostředky na problematiku podzemních kontejnerů. Vzhledem k tomu, že stanoviště v ulici Lotyšská je na prvním místě v seznamu na přebudování stanovišť tříděného odpadu z nadzemních na podzemní, k realizaci plánovaného řešení tedy dojde pravděpodobně v brzké době.Je nám líto, ale více se v této věci nedá dělat a je nutno vyčkat na realizaci konečného řešení.
náhled souborupropadnutí dlažby
chtěl bych upozornit na propadnutí zámkové dlažby na chodníku u křížení ulic Vlastina a Hostouňská , poblíž přechodu pro chodce.

oznámeno: 08.10.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.10.2012 » 08:17 • Postoupeno na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruparkování
Normální situace, chodník Na Hanspaulce 2 Proč se to neřeší?

oznámeno: 30.09.2012zahájeno řešení: 01.10.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.10.2012 » 09:49 • Vážený pane, opozdilé zasílání e-mailů zachycujících přestupkové chování řidičů se zcela míjí účinkem, neboť neumožňuje okamžité výchovné působení hlídky Policie ČR, nebo městské policie na přestupce. Proto si Vás dovolujeme vyzvat, nebojte se projevit občanskou iniciativu a ve chvíli zjištění přestupku, kontaktujte jednu z uvedených složek na jejich bezplatných telefonních číslech. ÚMČ Praha 6 není právně zmocněn k řešení přestupků spočívajících v nesprávném parkování vozidel.
náhled souboruchybějící poklop
v těsné blízkosti ( naproti tříděnému odpadu) u křižovatky U Ladronky x Dvořeckého chybí poklop kanálu.

oznámeno: 30.09.2012zahájeno řešení: 01.10.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.10.2012 » 09:02 • Poklop byl dodán na místo.
náhled souborupropadu silnice v Komornické 16
Před pár týdny byl opraven kus chodniku a propadu silnice v Komornické 16,ale díky provedení se louže na vozovce pouze posunula o 2m dál k č.18.Od projíždějících aut mame plné dopisní schránky vody a poškozenou poštu i nám to ničí plot.Práce nebyla dobře provedena-viz foto.Děkuji za nápravu.

oznámeno: 30.09.2012zahájeno řešení: 01.10.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: Technická správa komunikací hl.m.Prahy
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování na chodníku
tento vuz v ulici Tobrucka mezi domy 711 a 712 takto na chodniku stoji ji od kvetna a za celou dobu se z tohoto mista nehnul. Nektera kola uz ma i vypustena.

oznámeno: 18.09.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
19.10.2012 » 09:39 • Podnět předán Městské Policii.
náhled souborutram. zastávka UVN
Po vcerejsi vichrici je na tram. zastavce UVN na Praze 6 vyvracena cedule dp s obnazenymi napajecimi vodici.

oznámeno: 12.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.09.2012 » 14:27 • Předáno kna Dopravní podnik h.l.m.Prahy. Děkujeme za upozornění
náhled souboruVyvrácené sloupky Eliášova
Křižovatka ulic Eliášova a Dr. Z. Wintra - vyvrácené sloupky. Upevnění sloupků ve vozovce je zřejmě tak chabé, že každý lehký náraz sloupky uvolní.

oznámeno: 07.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.09.2012 » 15:13 • O neutěšené situaci víme a závady průběžně předáváme vlastníkovi těchto sloupků, kterým je Technická správa komunikací.
01.10.2012 » 10:54 • Dobrý den, v mém dotazu k uvedenému tématu ... Vyvrácené sloupky Eliášova ... píšete, že vady a závady ... průběžně předáváme vlastníkovi těchto sloupků, kterým je Technická správa komunikací.... Nejedná se o omyl? Není správně TSK jen správcem majetku obce, místo jeho majitelem?A protože téměř všechny sloupky na všech rekonstruovaných křižovatkách ("chodníkový program") v Dejvicích a v Bubenči svírají s podstavou jakýkoliv úhel, jenom ne pravý, není možné, že se a) jedná o zásadní chyby v projektech rekonstrukcí křižovatek (kdo je zadával a kontroloval?), nebo že za b) správce komunikace majetek obce, tj. i můj, nespravuje řádně?Předem díky za upřesnění
náhled souboruNepořádek
Touto cestou chci pouze upozornit na setrvalý stav (již cca 3 týdny) v okolí lavičky u Velké louky na Hanspaulce – vyhlídka na Tichou Šárku. Budete-li schopni toto změnit k lepšímu, děkuji

oznámeno: 07.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: odbor rozvoje veřejného prostoru
  postup řešení:
13.09.2012 » 15:12 • Předáno odpovědnému subjektu MHMP. Řeší RNDr. Jiří Nohejl z odboru rozvoje veřejného prostoru, oddělení péče o zeleň, tel. 236 00 5821
náhled souboruZabor chodniku v ul. Sestupna
na pozemku 278 (mj. vedenem jako zahrada), LV 75, KU Liboc, si pri stavbe plotu zvetsili soukr. pozemek na ukor chodniku, a to o znacnou cast viz foto. Misto se nachazi v uzke,neprehledne a dvojite zatacce s dopravnimi nehodami. Po zaboru chodniku se na urovni pozemku 2 lide nevyhnou ani neprojede pani s kocarkem do nedaleke skolky. Za obyvatele prosime resit.

oznámeno: 07.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.09.2012 » 15:14 • Předáno k prověření správci komunikací.
náhled souboruStav chodníků ve Vokovicích, tento konkrétně na rohu ulic Na Luzích a K Červenému vrchu.

oznámeno: 07.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.09.2012 » 15:15 • Předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy
náhled souboruZlomený strom v ulici U 6.baterie
prosím o pokácení zlomeného stromu v ulici U 6.baterie. Je nalomený již několik týdnů ...

oznámeno: 31.08.2012zahájeno řešení: 03.09.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.09.2012 » 15:15 • Pozemek, na kterém se zlomený strom nachází, je ve správě Technické správy komunikací hl.m. Prahy, kterému jsme předali požadavek na odstranění.
náhled souboruzastávka Vozovna Střešovice
na zastávce linky 216 Vozovna Střešovice ve směru na Polikliniku Petřiny je přístřešek v dezolátním stavu. Chybí mu stěny, má děravou střechu a na místo lavičky je zde umístěné prkno. Bylo by asi namístě ho vyměnit za nějaký nový přístřešek.

oznámeno: 19.08.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.08.2012 » 17:48 • S ohledem na skutečnost, že se k uvedenému přístřešku nikdo majetkově nehlásí, bude odstraněn na náklady Městské části. S okamžitou náhradou za nový se v současné chvíli nepočítá.
náhled souboruSnížení / zrušení zpomalovacího prahu v ulici Na Větrníku
chci navrhnout snížení, nebo lépe úplné zrušení zpomalovacího prahu v ulici Na Větrníku, před kolejemi, u křižovatky s ul. Myslivečkova.
Práh je neúměrně vysoký a dle mého názoru i při rozumných rychlostech hrozí poškozením podvozku aut. Ulicí Na Větrníku několikrát týdně jezdím a nikdy jsem v tomto místě nepotkal přecházejícího člověka, tudíž je tento práh dle mého názoru zbytečný.
V současnosti probíhá oprava vozovky v těsném sousedství tohoto zpomalovacího prahu, možná by tedy nebylo příliš složité doplnit provádějící firmě i tento úkol.

oznámeno: 17.08.2012uzavřeno: 29.08.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2012 » 15:40 • Vážený pane, děkujeme za Váš názor, nicméně se s ním neztotožňujeme. S předmětným prahem počítáme i po celkové rekonstrukci komunikace a považujeme ho za vhodný nástroj kultivující rychlost projíždějících vozidel.
náhled souboruPoškozený chodník
Dne 27.7.2012 při opravě havárie vodovodního potrubí v ulici Štefkova před domem č.p.495 byla bagrem opravující firmy poškozena dlažba chodníku před domem č.p. 494.
Dlažba v místě havárie vody je již opravena, ale před domem č.p.494 doposud ne.

oznámeno: 07.08.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
22.08.2012 » 08:52 • Předáno společnosti Pražské vodovody a kanalizace a.s. s výzvou k nápravě.
náhled souboruNeporadek v okoli koupaliste Dzban
rád bych upozornil na neustálý nepořádek v okolí koupaliště Džbán. Pravidelně vycházkovou trasou chodím a tak vím, že mnou zaslané fotografie nejsou ojedinělé. Na celé trase je dle mého málo košů, pořádek udržující firma (tuším že Komwag) si všímá právě jen jich a cokoliv leží kolem je mimo jejich zájem, možná že to ani není v popisu jejich práce. Když k odpadkům připojím ještě velmi špatný stav chodníků, neupravenou zeleň a čistotu vodní nádrže Džbán (před 4mi lety za nemalé peníze vyčistěnou), připadám si spíše jako na dalekém východě než v prominentní čtvrti Prahy. Už je na tom naše společnost doopravdy tak špatně, že čistotu našeho okolí musí brát do rukou soukromé společnosti??? viz: http://www.pomahamesprovidentem.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-rijnu/cisteni-dzbanu/ Chápu, že není v moci městské části P6 donutit všechny spoluobčany k čistotě, pořádku a slušnému chování, měla by se o to ale alespoň snažit. Přeji mnoho úspěchu v činnosti.

oznámeno: 05.08.2012uzavřeno: 07.08.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.08.2012 » 10:48 • Postoupeno k přímému vyřízení Magistrátu hlavního města Prahy, odboru rozvoje veřejného prostoru, oddělení péče o zeleň.
náhled souboruNepořádek u popelnic
posílám fotografie dokumentující stav okolí popelnic v ulici Jílkova 2 na Břevnově (po ranním vysypání popelnic). Trvá už několik týdnů a je provázen patřičným zápachem. Prosím tedy o co nejrychlejší nápravu.

oznámeno: 04.08.2012uzavřeno: 09.08.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
07.08.2012 » 10:52 • V nejbližších dnech bude provedena kontrola příslušným inspektorem odboru dopravy a životního prostředí a bude-li se jednat o nepořádek v rámci popelnicového stání, bude vlastník nemovitosti, ke které toto stání patří, vyzván k zajištění nápravy zjištěného závadného stavu, neboť je v tomto případě odpovědnost za čistotu a pořádek na jeho straně.
09.08.2012 » 07:52 • Úklid byl proveden správcem nemovitosti dne 7. 8. 2012
21.08.2012 » 08:29 • Dovrý den, chtěl bych jen komentovat tuto fotografii a tento problém. Nemovitosti patří Městské části Praha 6 (spravuje Austis). Děje prakticky denně, že popelnice jsou navštěvovány různými individui, které se jimi prohrabují, trhají pytle s odpady a hledají něco zajímavého. Podle mého jediným úspěšným řešením může být zamčení popelnic do „přístřešku“ tak, aby k nim mohli jen obyvatelé domů. Další problém těchto popelnic je, že část lidí, přestože nedaleko jsou nádoby na tříděný odpad, do nich hází všechno možné (plasty, papírové kartony, sklo).
náhled souboruZábor v ulici Kafkova 918/24
témeř měsíc je na komunikaci ulice Kafkova dle mého názoru nepovolený a neoznačený zábor náležící k rekonstrukci bytu 3.p. v domě 918/24. Betonové bloky před vjezdem do domu nejsou úplně standardní a zabírají minimálně dvě parkovací místa nezávisle na vjezdu do domu.

oznámeno: 25.07.2012uzavřeno: 29.08.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2012 » 15:42 • Předmětné betonové odrazníky jsou v prostoru vjezdu do domu 24 instalovány dlouhodobě (nezávisle na rekonstrukcích bytů) a bezezbytku zamezují parkování neukázněných řidičů ve vjezdu.
náhled souboruúdržba zeleně
Prosime o udrzbu zelene ulice Zaverka a krizeni s Heleny Malirove

oznámeno: 24.07.2012uzavřeno: 02.08.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.08.2012 » 10:10 • Vzhledem k tomu, že se jedná o zeleň ve správě Technické správy komunikací, byla MMS předána uvedenému subjektu.

 



© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=2180&crc=7ff362b5e3bd2a1dc3fa1022c77c7121 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz